ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Наука і освіта

Радянські космічні апарати досягли Марса ще понад 40 років тому?

NASA виявила на Марсі уламки космічного корабля.Імовірно, це був радянський марсохід (ФОТО)
Міжпланетна станція NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) знайшла на Марсі можливі останки радянського марсохода Марс-3 Lander, який міг прибути на планету ще в 1971 році. Про це пишуть зарубіжні ЗМІ.
MRO знаходиться на орбіті Марса з 2006 року. Але поки вчені не поспішають з упевненістю говорити про те, що виявлені об'єкти - це саме Марс-3 Lander. Їм здається, що на кадрах - тепловий екран і гальмівна рухова установка радянського космічного апарата.
 

Обама хоче "приручити" астероїд

Президент США Барак Обама виступив із підтримкою ідеї захоплення невеликого астероїда, який можна було б транспортувати на орбіту Місяця і в майбутньому використати для марсіанських місій.
 На 2014 рік Обама пропонує виділити на проекти NASA 17,7 мільярда доларів (це закладено у проекті держбюджету), і ця сума вже включає роботу над "прирученням" астероїда: ВІДЕО
 Як повідомляє Радіо Свобода, У NASA розповіли, що у разі затвердження плану розпочнуть пошук космічного об’єкта, який найбільше відповідає вимогам проекту:
 

Вчені знайшли "ген молодості"

Китайські вчені знайшли ген, що продовжує молодість
Нещодавно вчені дізналися, що сірководень, речовина з неприємним запахом, надає омолоджуючий ефект на людину завдяки тому, що активує фермент і ген, що пов'язані з тонусом судин і синтезом антиоксидантів.
Дослідники з Університету в Китаї вивчали ген klotho, який грає безпосередню роль у процесах, пов'язаних із тривалістю життя. При дослідженнях вони виявили, що активність цього гена збільшується, якщо на нього впливати сірководнем.
 

Повідомлення у Facebook стануть платними

Facebook має намір ввести нову опцію надсилання платних повідомлень користувачам, які не входять до списку друзів. Тестовий варіант компанія випробує на Великобританії.
Користувачі Facebook у Великобританії зможуть скористатися платною опцією гарантованої доставки листа незнайомим користувачам, яка буде коштувати 71 пенс.
 

Найкращим вишем України визнали КНУ ім. Тараса Шевченка

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка очолив рейтинг топ-10 вишів України. Рейтинг вищих навчальних закладів був складений журналом "Корреспондент" після опитування роботодавців, які вважаються в Україні кращими і найбільш успішними.
Зокрема, до таких належать українські компанії і відділення міжнародних корпорацій в Україні. Опитані представники 29 компаній повинні були відповісти на питання, випускників яких вишів вони бажають наймати на роботу.
 

Чим перша людина відрізнялася від тварини

Неоантропи відрізнялися від людиноподібних тварин приблизно так, як сучасний автомобіль з бортовим комп’ютером і кваліфікованим водієм відрізняється від воза з конем без кучера. У процесі свого розвитку людина пережила три революційні стрибки, здійснила три цивілізаційно-расові переходи.
По-перше, це була втілена духовна сутність – оператор, що керує психікою і плоттю. Натомість у тварин є тільки психіка і плоть, які працюють в автоматичному режимі, в тому числі завдяки вродженим і набутим інстинктам (програмам).  Тому тварини – це більше чи менше складні біороботи.
По-друге, людина отримала значно досконаліше базове "програмне забезпечення" (психіку, або душу), подібно як операційні системи новітніх смартфонів незрівнянно вищі в порівнянні з програмами початкових мобільників.
 

Вчені навчилися записувати людські сни

Читати сни навчились японські вчені
Створена система дозволяє буквально відображати картинки, які бачить уві сні людина.
Японські вчені говорять, що вони навчилися читати сни людей. Буквально в реальному часі, - інформує DT.UA.
За їх словами, створена система дозволяє з точністю до 60% визначати, що ж саме сниться людині в даний момент, знімаючи її мозкову активність за допомогою магнітно-резонансного томографа. Японські вчені в останньому номері журналу Science пишуть, що створена система дозволяє буквально відображати картинки, які бачить уві сні людина.
 

Процес вимирання чоловіків вже запущено, - вчені

Професор Дженні Грейвс: "Чоловіки вимруть через п'ять мільйонів років. Процес уже запущено"
Чоловіки повністю програють в статевій битві - таку заяву зробила жінка-вчений з Австралії Дженні Грейвс. За її словами, чоловік як вид вимре через п'ять мільйонів років, оскільки Y-хромосома, яка відповідає за чоловічі гени, слабка та знаходиться в процесі руйнування, повідомляє The Daily Mail.
 

Безсмертні тварини існують, - вчені

Незважаючи на стрімкий розвиток технологій, деякі з яких готові перетворити людину в кіборга, еволюція не дозволить жити вічно. Вона пішла таким шляхом, що живі організми на планеті здатні до розмноження - і у вічному житті окремого індивідуума просто немає потреби. У разі відсутності у істот здатності до самовідтворення, природа дозволила б їм регенерувати старі клітини і органи на нові і, тим самим, жити вічно, - упевнені вчені.
Однак вони з'ясували, що на Землі живуть безсмертні тварини - це медузи виду Turritopsis nutricula. Ці загадкові мешканці морів ніколи не вмирають своєю смертю.
 

Барак Обама: Ми повинні розкрити таїни 1,5 кг речовини, яка сидить у нас між вухами

Президент США Барак Обама 2 квітня офіційно оголосив про ініціювання його адміністрацією проекту BRAIN (дослідження мозку через удосконалення нових нейротехнологій), - повідомляє Радіо Свобода. Влада США інвестує 100 мільйонів доларів у розробку методів, котрі дозволять у майбутньому скласти детальну карту мозку тварини, надалі й людини, та проаналізувати закони його роботи на всіх рівнях. Барак Обама повідомив, що він звернеться до Конгресу країни, щоб той виділив згадану суму на революційний прорив у дослідженні людського мозку.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2024
mod_vvisit_counterВчора4864
mod_vvisit_counterЦього тижня18873
mod_vvisit_counterМинулого тижня28596
mod_vvisit_counterЦього місяця47469
mod_vvisit_counterМинулого місяця96892
mod_vvisit_counterЗа весь час24539038