ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Українці проживають на землі протягом десятків тисяч років

Правда про походження українців
Сучасна наука дає змогу остаточно попрощатися з міфами: про «молодшого брата», про «колиску трьох народів», про те, що етнічні українці з'явилися на землі всього кілька сотень років тому.
Грунтовне наукове дослідження неспростовно доводить, що українці населяють землю не менше, ніж десятки тисяч років. Результати дослідження опубліковані в спеціальному випуску журналу "
Український тиждень". Ознайомитися з ними (прочитати або скачати) можна тут
 

Переможцями будуть ті, хто скористається всіма можливостями Інтернету

Сьогодні – Міжнародний День Інтернету
Інтернет вийшов за межі керування людиною і став новою реальністю — віртуальною, яка вимагає знання правил поведінки та основ безпеки
Оксана МИКОЛЮК, «День»

Ставати інформованим — це синхронізувати свою голову і світ, вважають ІТ-технологи. А найбільше інформації, звичайно, поступає до нас з Інтернету, до того ж все більше робочих місць визначаються знанням комп’ютерних технології. За даними «Майкрософт Україна», вже у 2013 році 90% вакансій в Європі у всіх секторах економіки вимагатимуть знання інформаційних технологій. Не набагато відстає Україна: нині 67% робочих місць для молодих спеціалістів вимагають знання комп’ютера. Світ змінюється і нині філософи, психологи, ІТ-технологи все частіше вживають слово «нетократія» — влада мережі (Інтернету).
 

Українська пошукова система "Шукалка" - в пошуках свого шляху

"Шукалка" - українська пошукова система, також Шукалка це унікальний у своєму роді проект, так як вона є першою в світі соціально орієнтованою пошуковою системою, яка буде передавати 30% свого прибутку в дитячі будинки України.
"Шукалка" працює заради України та українського народу.
Наша ідея - це створення безпрецедентної пошукової системи, в якій користувачі самі будуть зацікавлені, тому що вона, у свою чергу, працює на них і на майбутнє нашої країни.
 

Щодня 172 млн. осіб відвідують Facebook

Що відбувається за один день в інтернеті
Щодня 172 млн осіб відвідують Facebook, 40 млн – Twitter, 22 млн – LinkedIn, 20 млн - Google+, 17 млн – Pinterest. З’являються 1288 нових мобільних програм, і більше 35 млн вже існуючих програм завантажуються. Та ще багато іншого, що відбувається онлайн щодня.
Щодня надсилаються 294 млн електронних листів. Якщо б це були паперові листи, на їх обробку вся пошта США потребувала б два роки.
 

У Львові стартувала серія презентацій "Антології українського націоналізму"

У Львові розпочалася серія презентацій класики націоналістичної думки
23 лютого у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці розпочалася серія презентацій видання Української Видавничої Спілки ім. Юрія Липи двотомника “Антологія українського націоналізму”, впорядкованого істориком Віктором Рогом.
У збірнику представлені роботи Миколи Міхновського, Юрія Липи, Євгена Онацького, Лева Ребета, Степана Бандери, Дмитра Донцова, Євгена Маланюка, Ярослава Стецька, Олени Теліги, Романа Коваля та багатьох інших теоретиків і практиків націоналізму.
"Сьогодні твори, представлені у цій книзі, відіграють не тільки історично-пізнавальну роль для народу, а також можуть зіграти мобілізаційну роль у важкий час", - заявив депутат обласної ради Андрій Холявка.

 
 

Таємницю кохання розгадали генетики

ДНК-тест допоможе знайти любов
 
Швейцарська компанія GenePartner розробила технологію вибору статевого партнера по аналізу ДНК.

Як пройти тест на сумісність ДНК? Обом партнерам варто замовити набір для взяття зіскрібка з внутрішньої поверхні щоки. Отримані зразки потрібно запечатати в конверт і надіслати в компанію, де фахівці проведуть аналіз молекул ДНК. Через деякий час вони публікують результати тесту на особистій сторінці пари в Мережі і висилають їм пароль для доступу.
 

Рейдерський наступ влади на українську науку

                        ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ 
         директора ННД інституту українознавства
                Петра Кононенка до Табачника

     (опубліковане в газеті "Дзеркало тижня" від 07.10.2011)
Уже півтора року Національний науково-дослідний інститут українознавства (ННДІУ) перебуває в стані жорсткого пресингу та облоги. У серпні 2011 р. над ним нависла реальна загроза ліквідації. Становище врятував президент України В.Янукович. Здавалося, можна нарешті розгорнути заплановану багатоаспектну роботу.
Однак… Навіть після витвережуючого втручання адмініст­рації президента в особі її глави С.Льовочкіна та радника президента Г.Герман рейдерські напади на ННДІУ групи зацікавлених осіб, що діяла за підтримки міністра освіти Д. Табачника, не припинилися. І це говорить багато про що.
 

Сонце і тіні в нашому житті

alt  В’ячеслав ХАВРУСЬ, кандидат хімічних наук, для ВН
Чи задумувалися Ви над тим, чому у нас буває зміна пір року? Досвід спілкування навіть з освіченими людьми показує, що лише одиниці знають правильну відповідь на це питання. Знаючи ж причини описаного природного явища, можна навіть взимку в обмеженому об’ємі створити умови, які дозволять Вам засмагати і мати сонячне тепло подібно до того, як ми це робимо мимоволі влітку.
В чому ж секрет? Не вдаючись в деталі, він полягає в тому, що Сонце в наших широтах взимку рухається по небу під вкрай низьким кутом відносно горизонтальної площини, в той час як влітку воно сягає значно вищих кутів.
 

Підкорення наукових вершин: внесок України

Роман ЧЕРНІГА, доктор фізико-математичних наук, для ВН

altУ листопаді 2010 р. авторитетний британського часопис «The Economist»  надрукував  цікаву статтю «Підкорення наукових вершин», український переклад якої читач може знайти за адресою http://tyzhden.ua/Society/134.  На жаль, в тій статті нема жодних даних по Україні,  хоча наша країна досі вважається далеко не останньою в царині наукових досліджень. Можна  лише наближено  обрахувати, що наші науковці продукували у 80-ті роки ХХ ст. від   0.7  до 1.0 відсотка конкурентноздатної   наукової  продукції.  Це випливає з відомого факту,  що науковий потенціал УРСР становив приблизно 15--20 відсотків в колишньому СРСР, а дані по Росії ( у 80-х  роках – по СРСР)  в тій статті  наведено.
На противагу згаданій вище, ця  стаття  направлена на те, аби ввести дані по Україні в контекст  світового наукового процессу. Відразу наголошу, що скрізь нижче мова йде про конкурентну на світовому ринку наукову  продукцію.  У цей термін вкладається той  очевидний факт, що наукова продукція повинна містити нові достовірні наукові висліди (результати) , причому слово «нові» тут наріжне, бо воно означає новизну для людства, а не для конкретного НДІ, університету чи навіть такої великої країни, як Україна.   Результати  фундаментальних та прикладних  досліджень (зрозуміло, що є ще прикладні дослідження, безпосередньо  направлені на виробництво нових зразків приладів чи технологій, результати яких рідко  публікуються )   --  це, перш за все,  надруковані  статті  та    монографії.  Але  добре відомо,  що  далеко не все, що опубліковано, має  високу наукову вартість.  

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3368
mod_vvisit_counterВчора5102
mod_vvisit_counterЦього тижня37794
mod_vvisit_counterМинулого тижня52071
mod_vvisit_counterЦього місяця57303
mod_vvisit_counterМинулого місяця230365
mod_vvisit_counterЗа весь час23524446