ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Наука і освіта

Українці знайшли в Антарктиді поклади нафти площею, більшою за Київ

Дослідники з української станції "Академік Вернадський" відкрили нову нафтогазоносну провінцію, площа якої більше території Києва.
Українські дослідники виявили поблизу української станції "Академік Вернадський" в західній Антарктиці нові великі поклади нафти і газогідратів.
Згідно з результатами геоелектричного зондування вчені виявили і нанесли на картку Чотири аномалії типу "поклади нафти", повідомляє прес-служба уряду з посиланням на Держінформнауки.
Загальна площа цих аномалій становить близько 900 квадратних кілометрів (для порівняння, площа Києва - 839 квадратних кілометрів), що також підтверджено даними супутникових досліджень.
 

Наручний годинник-смартфон скоро буде в кожного

Розумний годинник від The ​​Neptune Pine є за сумісництвом відмінним мобільним гаджетом, що дозволяє виконувати безліч функцій. Прогрес не стоїть на місці, постійно з'являються нові винаходи, які роблять наш світ простішим й сучаснішим. Таким і є Smart Watch, про який піде мова в цьому огляді. У недалекому майбутньому такий пристрій буде на руці практично в кожного.
У той час, коли багато розумних проектів годинників працюють блискучим доповненням до смартфону, складаючи єдиний тандем, The Neptune Pine представила пристрій, який являє собою не просто ще одного мобільного співучасника. Розроблений майстрами своєї справи пристрій - фактично смартфон, який не потребує допомоги інших пристроїв
 

Освітяни ініціюють масштабні страйки

Освітяни попередили уряд про масштабні страйки
У Профспілці працівників освіти і науки заявили, що у разі продовження ігнорування проблем освітян, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити.
"Профспілка працівників освіти і науки України вкрай стурбована ситуацією, яка сьогодні склалася з оплатою праці працівників у галузі освіти", - йдеться у відкритому листі заступника голови Профспілки працівників освіти і науки Сергія Романюка.
 

Геніїв створюватимуть штучно

Вчені з Челябінська планують створювати геніїв штучно
Для цього з перших місяців життя в мозок дітей за допомогою картинок із звуковим супроводом будуть "накачувати" величезні обсяги інформації.
За даними радіо "Вести ФМ", в основі методики закладена здатність дитини до швидкого запам'ятовування інформації та сприйнятливість дитячої свідомості.
Варто відзначити, що лікарі до таких методів навчання ставляться вельми скептично.
Інф.: vidomosti-ua.com, фото: webdiana.ru
 

Неандертальці вимерли через великі очі

Британські вчені провели дослідження, яке показало, що адаптуватися до мінливих кліматичних умов неандертальцям заважали великі очі. Дослідження провели антропологи Оксфордського університету.
Порівнявши черепи неандартальців, вимерлих 28 тисяч років тому, і предків сучасних людей Homo Sapiens, вчені дійшли висновку, що в неандертальців очниці були на шість міліметрів більші.
 

Сусідня галактика - зовсім поруч

Після майже десятиліття ретельних спостережень, міжнародна науково-дослідна група астрономів виміряла відстань до сусідньої галактики Великої Магелланової Хмари найбільш точно, ніж будь-коли раніше. Про це повідомили у прес-службі Європейської Південної обсерваторії.
Нове вимірювання також покращує наше знання про швидкість розширення Всесвіту - постійну Хаббла, і є важливим кроком на шляху до розуміння природи таємничої темної енергії, котра викликає прискорення розширення. Науковці використовували телескопи обсерваторії ESO Ла Сілла в Чилі, а також інші по всьому світі. Результати спостережень представлені у журналі Nature за 7 березня 2013.
 

Зарплати освітянам закладаються "по залишковому принципу"

Уже, мабуть, усі звикли до того, що про майбутні плани щодо чергового підвищення заробітної плати для освітян влада говорить задовго до їх здійснення. Дану тему підхоплюють ЗМІ, і вчительська зарплата стає предметом для обговорення серед багатьох українців.
Не став винятком і цей рік, а якщо конкретніше, то останні місяці року минулого. Про те, що у 2013 році "аж двічі" зростатимуть розміри зарплатні для бюджетників говорили і урядовці, і депутати від правлячих партій, і місцеве керівництво.
 

Життя на Марсі точно існувало, - вчені (ВІДЕО)

За словами представників NASA, які відповідають за місію марсоходу Curiosity на планеті, вивчення зразку кам'яної породи з Марсу свідчить, що "червоній планеті" в давнину могли жити мікроорганізми.
 "Основне запитання, на яке має відповісти місія, полягає в тому, чи були колись на Марсі умови для існування живих організмів. Із того, що ми тепер знаємо, відповідь – так", – розповів науковець програми NASA з дослідження Марсу Майкл Мейер.
 

Електроніку вшиватимуть під шкіру

Електронні татуювання, що не бояться води, тепер можуть стежити за ритмом серця під час повсякденної активності. Вчені знайшли спосіб "вдруковувати" відстежуюючі пристрої безпосередньо в шкіру пацієнта. Таким чином, люди можуть постійно відстежувати стан свого здоров'я.
 

Мозок жінок менший, а працює ефективніше

Нейробіологи з Університету Каліфорнії і Мадрида дослідили, що мозок жінок менший у порівнянні з чоловічим, проте представниці прекрасної статті використовують його ефективніше.
Більший за розміром гіпокамп у чоловіків призводить до збільшеного вмісту нейронів, що, в свою чергу, призводить до вищих розумових здібностей.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2902
mod_vvisit_counterВчора3471
mod_vvisit_counterЦього тижня6373
mod_vvisit_counterМинулого тижня20107
mod_vvisit_counterЦього місяця52513
mod_vvisit_counterМинулого місяця114475
mod_vvisit_counterЗа весь час24447190