"Нам потрібна жінка для клонування неандертальця"
Професор Джордж Черч з Harvard Medical School відтворив ДНК неандертальця і тепер розраховує знайти жінку, яка б виносила плід з геномом вимерлого виду, пише Клаудіо Галло в статті, опублікованій в газеті La Stampa.

"Професор Джордж Черч з Harvard Medical School, піонер синтетичної біології, зробив сенсаційну заяву: "Мені вже вдалося отримати достатньо ДНК з викопних кісток, щоб побудувати генетичний ланцюжок цього вимерлого людського виду. Тепер мені потрібна усього лише жінка, схильна до пригод", – пише видання.

"Професор переконаний, що може повернути до життя істоту, зниклу понад 33 тисяч років тому, хоча все залежатиме від безлічі чинників. Учений має намір "вживити" ДНК неандертальця в стовбурові клітини людського ембріона на початкових стадіях розвитку. Ідея полягає в тому, що стовбурові клітини скерують розвиток ембріона по лінії неандертальця, не гомо сапієнса. Впродовж кількох днів зародок буде рости в лабораторних умовах, потім його імплантують "названій" матері", жінці-добровольцеві. Ім’я її поки що невідоме, але вона напевно вже гарантувала собі успіх як автор можливого витвору: "Я дала життя Неанді", – пише автор статті.

"На шляху сміливого проекту стоять такі перешкоди, як етика і закон. А з медичної точки зору однією з головних проблем може стати й те, що імунна система нового створіння виявиться непристосованою до умов цього світу, не кажучи вже про те, що малюк може народитися з жахливими деформаціями", – відзначає видання.

Інф.: zvu.org.ua

Коментарі