Міністерство освіти затвердило нове положення про дистанційне навчання, яке дасть можливість навчальним закладам повноцінно вчити через Інтернет за допомогою новітніх технологій.
У Європі та США вже давно нікого не здивуєш відеолекціями та здачею іспитів через Інтернет. В Україні онлайн поки доступні тільки окремі курси при університетах і навчальних центрах.
Тепер вже можна буде отримати повноцінний атестат або диплом державного зразка.

"Можливість введення дистанційного навчання тепер буде не тільки у вузів, а й навчальних закладів середньої школи і професійно-технічних навчальних закладів", - сказав директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко.

Правда, для того, щоб почати дистанційну програму освіти, навчальному закладу слід розжитися необхідною матеріально-технічною базою, а також провести підготовку викладачів. Без цього ліцензії від Міносвіти не отримати.

"Викладачі повинні оволодіти методиками спілкування через Інтернет, плюс знати, як переконатися в тому, що спілкуються зі студентом, а не з кимось, хто за нього все пише і здає. Тобто це все не так просто, як здається", - каже Коровайченко.

"У середній школі програма дистанційного навчання тільки починається, але ми сподіваємося, що незабаром вона повноцінно запрацює. Так, діти, які з яких-небудь причин перебувають за межами України, зможуть не відриватися від навчання. Така форма підійшла б для школярів, які знаходяться на довготривалому лікуванні або дітей з особливими потребами. Незамінною вона буде і в періоди карантинів, коли діти по три тижні сидять вдома", - розповідає директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти України Олег Єресько.

Серед переваг такої освіти експерти називають доступність: як у плані можливостей отримати освіти людям з глибинки, так і в матеріальному (його ціна буде на рівні плати за заочну форму). А от у студентському співтоваристві кажуть, що таким чином виграють провідні вузи країни.

"Для регіональних вузів буде проблематично запустити цю систему, адже необхідно хоч якесь матеріальне забезпечення. І плюс студенти втратять інтерес до цих вузів: навіщо їм вчитися десь в регіоні, якщо вони можуть отримати освіту в Києві, не переїжджаючи до столиці", - говорить координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Проректор з навчальної роботи Харківської юридичної академії України ім. Я. Мудрого Юрій Барабаш вважає, що якщо вуз підтримує і вдосконалює рівень освіти, він не втратить студентів, навіть якщо і знаходиться в регіоні. Це демонструє успішний досвід Європи.
"Все одно очна форма нікуди не дінеться, студенти завжди будуть ходити на лекції", - каже він.

Інф.: polemika.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh