Фахівці NASA планують провести радарне зондування астероїда 1998 QE2 розміром 2,7 кілометра, який 31 травня розминеться із Землею на відстані 5,8 мільйона кілометрів.
Вчені розраховують отримати більшу кількість даних про властивість поверхні астероїда, його форму та орбіту.
Астероїд був відкритий 19 серпня 1998 року учасниками американського проекту з пошуку астероїдів LINEAR (Lincoln Near Earth Asteroid Research).

31 серпня о 23:59 за Києвом він пролетить на відстані 0,039 астрономічної одиниці від Землі — у 15 разів далі, ніж місячна орбіта. Однак це найтісніше зближення цього астероїда із нашою планетою за 200 років.

«1998 QE2 буде прекрасною мішенню для радарних спостережень з Голдстоуна та Аресібо, і ми розраховуємо отримати серію радарних зображень високої роздільної здатності», — розповів астроном Ленс Беннер, науковий керівник радарних спостережень на 70-метровій радіоантені у Голдстоуні, Каліфорнія.

За словами Беннера, нові дані про форму, розміри, поверхню, швидкість обертання дозволять вченим визначити походження цього астероїда, а крім того, точно визначити орбіту і з'ясувати, як він буде переміщатися в майбутньому.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh