Агентство NASA видало 125 тис. на створення прототипу принтера, який дозволить автоматизувати створення їжі. Першим стане шоколад, а потім буде зроблена спроба надрукувати піцу.
Винахід дозволить забезпечити астронавтів їжею під час тривалих космічних польотів і зіграє роль у вирішенні проблеми з нестачею продовольства у світі, шляхом зменшення кількості відходів. Код програмного забезпечення для принтера буде знаходитися у відкритому доступі, а фізична частина принтера буде базуватися на вільній моделі принтера RepRap Mendel 3D, - повідомляє DT.UA.

Ідея полягає у використанні "будівельних блоків" їжі у вигляді замінних порошкових картриджів. Комбінуючи ці блоки можна створювати широкий спектр страв.

Термін зберігання картриджів складе 30 років, що цілком достатньо для довгострокових космічних польотів.

Як повідомляють творці, друк піци почнеться з викладання шару тіста, яке буде проходити термічну обробку безпосередньо у процесі друку, після чого томатний порошок буде змішаний з водою і маслом, для друку томатного соусу. Начинкою стане "протеїновий шар", подробиці складу якого залишаються невідомими.

Хоча проект все ще знаходиться у зародковому стані, у разі успішного втілення він може стати важливим кроком на шляху до розробки пристрою на зразок Реплікатора із Зоряного шляху.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh