Психологічний дайджест
Психологія дає просто невичерпні можливості відкрити щось нове для своїх послідовників.
Тому що кожного психолога оточує його "вихідний матеріал" - люди, які готові підкинути парочку свіжих ідей або серйозних думок для обдумування, практично кожного дня.
Пропонуємо вам своєрідний "психологічний дайджест" - свіженькі і гарячі дослідження, які можуть вам знадобитися.
Робот повністю імітує рухи, швидкість і спритність котів
Відтворити створене природою - не велика проблема для сучасних учених. Новий робот повністю імітує рухи, швидкість і спритність котів! Розробники моделі точно відтворили всі сегменти котячих лап, - передає ubr.ua. Робокіт народився у дослідницькій лабораторії політехнічної школи Лозанни (Швейцарія). Інженери сподіваються, що кіт допоможе під час пошуково-рятувальних місій. Науковці працюють над удосконаленням робота. ВІДЕО
Німці розробили батарейки, які працюватимуть 27 років
Вони ідеально підходять для електромобілів. Дослідники з німецького центру ZSW (Centre for Solar Energy and Hydrogen Research Baden-Württemberg) повідомили про розробку нових літій-іонних батарей, які можна буде використовувати протягом 27 років. Про це повідомляє bagnet.org із посиланням на Phys.org. За словами фахівців, навіть після 10 тис. циклів зарядки їх зарядна ємність зменшиться лише на 15%. Подібні акумулятори підійдуть для електромобілів. Їх можна буде заряджати кожен день без втрати ємності протягом майже трьох десятиліть. Крім того, такі батареї можна буде використовувати в сонячних і вітряних електростанціях. Щільність нових акумуляторів становить 1100 Вт·год/кг. Єдине, що невідомо - це, коли батареї надійдуть на ринок.
Чеські інженери продовжують винаходити велосипед. Вони підняли його в повітря. Придатну до польотів модель успішно випробували у виставковому залі Праги.
Велосипед кружляв під стелею близько 5 хвилин. Потім його "приземлили" за допомогою пульта дистанційного керування. Апарат піднімають у повітря шість пропелерів. А розкручують їх електричні мотори, які живляться від акумуляторів, - повідомляє news.eizvestia.com.
Китайські вчені створили суперкомп'ютер, який за своїми характеристиками перевершує американську ЕОМ, офіційно визнану найпотужнішою у світі.
Відзначимо, що у рейтингу топ-500 найпотужніших комп'ютерів за листопад 2012 року, найшвидшим суперкомп'ютером світу є машина, яка працює в Окріджській національній фізичній лабораторії в американському штаті Теннессі. Суперкмоп'ютер, створений компанією Cray має продуктивність у 18 Петафлоп/сек.
ХХІ століття - епоха, коли можна спостерігати за процесом, як явища, описані у творах авторів наукової фантастики, виходять за межі вигадки.
Телепортація, про яку нам відомо з творів Чарльза Форта та братів Стругацьких, вже більше не просто казка, що нею могли б захоплюватися тільки діти. Наразі телепортація є одним із напрямів фізичних досліджень, галуззю, яка стрімко набирає обертів. Нещодавно вчені з інституту Нільса Бора у Копенгагені знайшли спосіб безпосередньої передачі інформації, тобто без проміжних точок, чим зробили прорив у квантовій телепортації та уможливили її подальший розвиток. Також було досягнуто того, щоб дані зберігалися протягом тривалого часу.
Вищі навчальні заклади отримали право приймати на другий курс випускників шкіл
Зміни до правил прийому у виші передбачені наказом Міністерства освіти і науки №502 від 14 травня 2013, опублікованим на сайті відомства в середу, 5 червня.
"Передбачений прийом на другий курс абітурієнтів, які отримали повну загальну середню освіту (випускники 11 класів). Прийом здійснюється на вакантні місця ліцензованого обсягу відповідного напряму підготовки (спеціальності) на конкурсній основі", - йдеться в роз'ясненні тексту наказу.
У понеділок в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Результати тестування абітурієнти використовуватимуть під час вступної кампанії.
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2013 році мають намір взяти 322 тисячі зареєстрованих абітурієнтів, з яких майже чверть є випускниками шкіл минулих років.
Усього до програми проведення ЗНО у 2013 році включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія всесвітня історія, світова література, російська та іноземні мови.
За результатами академічного рейтингу університетів до п'ятірки лідерів увійшли НТУУ "КПІ", КНУ ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна, НаУКМА та НМУ ім. Богомольця
Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представив сьомий академічний рейтинг університетів "Топ 200 Україна".
Методика рейтингу побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів та передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вищих навчальних закладів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.
Єврокомісія виділяє більше мільярда євро на створення моделі людського мозку. У разі успіху проект стане важливим внеском і в медицину, і в цифрові технології.
Євросоюз готує науковий прорив. Понад 1,2 мільярда євро будуть витрачені у найближчі десять років на створення комп'ютерної моделі, яка повинна об'єднати всі наукові знання про головний мозок людини.
Цей масштаб фінансування ставить новий проект "Мозок людини" (Human Brain Project) в один ряд з такими програмами, як політ на Місяць або знаменитий проект "Геном людини" (Human Genome Project).
|
|