Політреклама в українських школах
Політична реклама все ще присутня в українських школах – зокрема, у зошитах та щоденниках. На це скаржаться вчителі Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Сум, Донецька, - пише DW.DE. Експерти вказують уряду на порушення прав дітей. Шкільні зошити і щоденники дедалі більше перетворюються на інструмент політичної пропаганди, переконана 30-річна харків’янка Олена, мати учня третього класу однієї зі шкіл міста: "Моя дитина спочатку цілий рік дивилася на обличчя Президента, потім – мера. Цього року в школу приходили купа нардепів, які роздавали безкоштовно і зошити, і лінійки, і інше приладдя зі своїми фото і підписами".
ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міносвіти уклав низку угод на видання підручників та навчальної літератури на 8,91 мільйона гривень, йдеться у "Віснику державних закупівель".
Підручники призначені для глухих, розумово відсталих та дітей зі зниженим зором, а також кілька видань для учнів професійно-технічних навчальних закладів.
Загалом вісім найменувань підручників виявились дорожчими від 300 гривень за примірник, зазначає видання.
Британські вчені дійшли висновку, що сліди життя на Землі зникнуть приблизно через 1,75 мільярда років, пише видання Astrobiology.
Причиною зникнення життя на нашій планеті стане повне випаровування рідкої води з її поверхні, що накладає жорсткі часові рамки на можливість появи розумного життя на інших планетах.
Такі дослідження дозволяють оцінити шанси на розвиток життя на інших планетах. Звісно, еволюція багато в чому залежить від випадковостей, але ми знаємо, що на появу людини пішло приблизно 75% від часу існування життя на Землі.
Студенти з України можуть врятувати від банкрутства польські приватні виші, яким найближчими роками через демографічну кризу в країні загрожує банкрутство.
Про це пише польський тижневик Uwazam Rze.
За даними видання, за кілька років у польських вишах навчатиметься на 700 тисяч студентів або майже на 40% менше, ніж у рекордному для польської освітньої галузі 2005 році - 1,9 мільйонів.
Це – київська школа N76 ім. Олеся Гончара. Одна з найкращих шкіл міста. Школа має статус закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури.
На початку навчального року батькам п'ятикласників цієї школи повідомили, що другою іноземною мовою вводиться російська. Частина батьків обурилася, оскільки вважає, що і першу іноземну мову – англійську, дітям викладають не достатньо: лише три години на тиждень. А якщо і вводити другу іноземну, то, наприклад, німецьку чи французьку. Оскільки, принаймні, на рівні спілкування та читання, майже всі київські діти російську і так знають.
Щоб займатися у віртуальному виші, потрібно лише бажання, комп’ютер та Інтернет
У Львові представили перший в Україні англомовний віртуальний університет - Львівський Відкритий університет, - повідомляє day.kiev.ua. Це віртуальна установа, яка діє на базі англомовних курсів закордонних університетів (Гарвардського, Масачусетського та інших) під назвою edX, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Кембриджський центр вивчення екзистенціальних загроз склав свій список небезпек, які можуть стерти людство з лиця планети. Найбільш реальними загрозами, які можуть призвести до кінця світу, вчені назвали падіння астероїда, природні катаклізми, війну, пандемію через штучно розроблений вірус та ядерний апокаліпсис, - повідомляє 24tv.ua.
До списку увійшли також ймовірність кібератак на інфраструктуру та "розумні технології" - комп'ютери, які володіють самосвідомістю і перестають підкорятись людині.
Група інженерів із Сінгапурського університету створили штучні м'язи, які можуть піднімати вагу у 80 разів більшу за їхню власну, і при цьому розтягуватись в 5 разів. За допомогою таких м'язів, за твердженням розробників, можна сконструювати робота з властивістю супермена.
В той час, як звичайні роботи можуть піднімати не більше половини ваги свого тіла, створені з використанням унікальних штучних м'язів роботи зможуть піднімати і перевозити великі вантажі. Такі м'язи працюють за новим принципом - вони подібні до людських м'язів.
Австрійські вчені виростили в лабораторії людський мозок невеликого розміру - великим його виростити не вдалось через відсутність циркуляції поживних речовин та кисню в ньому. Досі створити тривимірну модель одного з найважливіших органів тіла не вдавалось нікому.
У вирощеному мозку присутнє все - різні тканини, відділення, що розвинулись із плюрипотентних стовбурових клітин. Медики з Інституту молекулярних біотехнологій Австрійської академії наук застосували нову розробку: вони спочатку виростили нейроектодерму, з якої формується нервова тканина.
У 2012 році на навчання українці витратили 13,5 мільярдів гривень.
Витрати на освіту в структурі витрат населення займають всього 1,3%, говорять дані Держстату.
Це навіть менше, ніж було витрачено на походи в ресторани, кафе і проживання в готелях (2,5% від усіх витрат), а також на відпочинок і відвідування культурних заходів (2%).
Такий перекіс пов'язаний з тим, що більшість школярів і студентів все ще навчаються за рахунок держави.
|
|