Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Science and Education

Україна в листопаді запустить ракету-носій стартовою масою 210 тонн

Черговий запуск ракети-носія "Дніпро", створеної на базі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-20 (за класифікацією НАТО SS -18, "Сатана"), буде виконаний з пускової бази "Ясний" (Оренбурзька область) у кінці листопада, повідомив командувач Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) генерал-полковник Сергій Каракаєв, пише ubr.ua. "Підготовка до запуску йде за планом. Запуск намічений на початок третьої декади листопада", - уточнив він.
 

31 жовтня - 160-річчя Миколи Кибальчича - розробника першого реактивного літального апарата

Микола Іванович Кибальчич (31.10.1853 – 15.04.1881) - український винахідник. Революціонер-народник. Випускник Новгород-Сіверської гімназії. Учився в Інституті інженерів шляхів сполучення (1871-1873) і Медико-хірургічної академії в Петербурзі (1873). Арештований (1875) за революційну діяльність і 2 роки провів в одиночному ув’язненні. З 1878 р. – на нелегальному становищі. Організатор динамітної майстерні, "головний технік" "Народної волі". Розробив конструкцію бомб, якими був смертельно поранений імператор Олександр II (1.03.1881). Засуджений за участь у царевбивстві, Кибальчич був доставлений у жандармське управління, що розміщалося в дворі будинку №2 по Гороховій вулиці. Знаходячись у ув’язненні, розробив перший у Росії ракетний літальний апарат для польоту людини,
 

Міносвіти змінило умови прийому до вишів

Міністерство освіти і науки опублікувало оновлений проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.
У документі було перероблено частину положень, змінено - найчастіше у бік спрощення - визначення термінів. Так, помітного скорочення зазнало визначення ваучера (документа, встановленого Законом "Про зайнятість населення", що дає право на перепідготовку або підготовку на наступному освітньому рівні), про який в Умовах прийому нинішнього навчального року не згадувалося взагалі. 
 

Вища освіта у Польщі "українізовується"

Станом на 2013 рік у Польщі найбільше навчається українців (майже 9,8 тисяч).
У польських вищих навчальних закладах з 2005 року уп'ятеро (до 10 тисяч) збільшилася кількість студентів з України, що у Польщі вважають справжньою "українізацією".
Про це йдеться у дослідженні "Іноземні студенти в Польщі 2013", підготовленому варшавською освітньою фундацією Perspektywy.
 

Підручники з математики - непридатні для навчання школярів

Підручники з математики для 1-го і 2-го класів авторства Ф. Рівкінд та Л. Оляницької не можуть використовуватись у навчальному процесі через велику кількість помилок.
Такий висновок зробили фахівці з Інституту української мови НАН України на запит комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.
Про це йдеться у повідомленні Комітету, опублікованому у понеділок, 28 жовтня.
 

Американці прпонують недорогі подорожі у космос

Нова послуга американської компанії Paragon Space Development дозволить туристам відносно недорого помилуватися космічними пейзажами - бажаючих піднімуть на 30 км над Землею у новому стратостаті.
Розробники обіцяють оснастити камеру стратостата панорамними вікнами, що дозволить туристам милуватися виглядом Землі.
Новітня система життєзабезпечення дозволить людям з легкістю переміщатися по салону та не вдягати спеціальні маски та скафандри в середині апарата. Загалом час перебування у стратосфері складе близько шести годин.
 

Грошей на зарплати вчителям в бюджеті знову не знайшли

Недостатність коштів на виплату зарплати працівникам освіти більшості територій в листопаді-грудні призводить до напруження в освітянському середовищі. Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Романюка під час виступу на парламентських слуханнях "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".
За його словами через недостатність видатків у більшості територій не забезпечується виплата педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та допомоги на оздоровлення. 
 

Сучасна освіта стала показником соціальної нерівності

"Необхідно перетворити середню освіту з чинника соціальної нерівності на чинник соціальної мобільності для кожного громадянина", - про це заявила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич 23 жовтня у Верховній Раді на брифінгу перед парламентськими слуханнями "Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення".
За словами голови Комітету, якість освіти залежить від можливостей батьків. "У школах, де батьки мають більше грошей - краща якість освіти. А де ні - тече дах, холодно, немає сучасних посібників, гірша якість навчання і менше шансів належно підготуватися до продовження своєї освіти", - вважає Лілія Гриневич.
 

22 жовтня відкрився VІІІ Міжнародний конгрес україністів, присвячений 200-річчю Тараса Шевченка

Сьогодні, 22 жовтня, у Києві, у Колонній залі Мерії відбулося відкриття VІІІ Міжнародного конгресу україністів
Цього року учасниками резонансного наукового заходу, приуроченого до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка стали близько 700 вчених-україністів з понад 10 країн (США, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Азербайджану, Білорусі, Молдови тощо.
Організатори – Національна академія наук України, Міністерство культури України та Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка.
 

Вчені створюють комп'ютерний мозок

Найшвидший комп'ютер у світі працюватиме як людський мозок
Велика група вчених і дослідників займається розробкою найшвидшого комп'ютера, відомого людству, який повинен працювати як мозок людини. У жовтні 2013 року відбулася конференція у Швейцарії, присвячена грандіозному проекту Human Brain Project, який об'єднав наукові кадри із 135 наукових і державних установ, щоб створити комп'ютерний мозок. Вартість проекту оцінюється в 1,6 мільярда доларів.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2015
mod_vvisit_counterВчора5705
mod_vvisit_counterЦього тижня10399
mod_vvisit_counterМинулого тижня18336
mod_vvisit_counterЦього місяця102152
mod_vvisit_counterМинулого місяця143686
mod_vvisit_counterЗа весь час25699657