Російські школярі створили принципово новий носій інформації
На винайденому російськими школярами носієві інформації розміром з аркуш А4 і товщиною в 1 мм поміщається 28 терабайт даних. Крім того, даний фізичний носій забезпечує неймовірну збережуваність інформації. Носій функціонує за абсолютно новим принципом. На поверхні оргскла за допомогою лазера випалюються структури - "бурульки" різної висоти. Після цього на екрані комп'ютера виходить дифракційна картинка. Потім, за допомогою матриці, яка підключена до процесора, зчитується інформація, яка кодується у вигляді двійкового коду.

Відзначимо, що авторами винаходу є фіналісти наукового конкурсу Google Science Fair 2013 - десятикласники фізико-математичного ліцею № 82 Сормовського району Нижнього Новгорода (РФ) - Антон Зарубін, Микита Чернядев та Ілля Данилов.

На даний момент юні винахідники планують зібрати перший дослідний зразок свого творіння. Експерти з журі, ознайомившись з проектом нижегородцев, припустили, що після завершення експериментів винахід може здійснити революцію у світі цифрових носіїв інформації.

Інф.: vlasti.net

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh