Вчені підрахували вік Адама і Єви
Отримані дані допоможуть еволюціоністам точніше відтворити картину поширення людей по Землі, - пише ubr.ua з посиланням на delate.info. Американські вчені вкотре задалися питанням походження життя на землі. Зокрема, вони знову розрахували вік Адама і Єви.
Згідно з отриманими генетиками даними, мітохондріальна Єва та хромосомний Адам жили приблизно в один і той же час - від 100 до 150 тисяч років тому, з тією лише різницею, що Адам старший від Єви на 10 тисяч років. Вченим вдалося відновити еволюційне древо чоловічої Y-хромосоми.

Як заявив керівник проекту, вчений Стенфордського університету Девід Позднік, з появою нових високошвидкісних систем, що дозволяють визначити послідовність нуклеотидів у молекулі ДНК, вченим вдалося простежити кількість мутацій на всій довжині "гілок", отримавши навіть дані про час відділення гілок розвитку нового виду людини. Розшифрувавши Y-хромосому і ДНК, розташовану поза хромосоми (так звану мітохондріальну) майже 70 чоловіків, які мешкають в усіх частинах світу, вчені змогли зробити висновок про вік передбачуваних прабатьків людства. Порівнявши набори мутацій у цих частинах геному людини, що передаються по обох батьківським лініях, генетики знайшли передбачуваних предків.

Враховуючи, що генні мутації відбуваються відносно з постійною швидкістю, знаючи приблизний часовий відрізок між двома найближчими змінами і їх кількість, вчені змогли визначити час появи наступної.

Згідно з наявними відомостями, наданими біологами, мутації, які накопичували індіанці, що заселили 15 тисяч років тому Америку, не зустрічаються у жителів інших континентів. Спираючись саме на ці дані, вчені вирахували швидкість геномних змін.

Інф.: ubr.ua
Ілюстрація із сайту uinny.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh