Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Science and Education

Вчені встановили коли зникне життя на Землі

Британські вчені дійшли висновку, що сліди життя на Землі зникнуть приблизно через 1,75 мільярда років, пише видання Astrobiology.
Причиною зникнення життя на нашій планеті стане повне випаровування рідкої води з її поверхні, що накладає жорсткі часові рамки на можливість появи розумного життя на інших планетах.
Такі дослідження дозволяють оцінити шанси на розвиток життя на інших планетах. Звісно, еволюція багато в чому залежить від випадковостей, але ми знаємо, що на появу людини пішло приблизно 75% від часу існування життя на Землі. 
 

Українська вища освіта на межі катастрофи

Студенти з України можуть врятувати від банкрутства польські приватні виші, яким найближчими роками через демографічну кризу в країні загрожує банкрутство.
Про це пише польський тижневик Uwazam Rze.
За даними видання, за кілька років у польських вишах навчатиметься на 700 тисяч студентів або майже на 40% менше, ніж у рекордному для польської освітньої галузі 2005 році - 1,9 мільйонів.
 

Примусова русифікація в одній з найкращих шкіл столиці України

Це – київська школа N76 ім. Олеся Гончара. Одна з найкращих шкіл міста. Школа має статус закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури.
На початку навчального року батькам п'ятикласників цієї школи повідомили, що другою іноземною мовою вводиться російська. Частина батьків обурилася, оскільки вважає, що і першу іноземну мову – англійську, дітям викладають не достатньо: лише три години на тиждень. А якщо і вводити другу іноземну, то, наприклад, німецьку чи французьку. Оскільки, принаймні, на рівні спілкування та читання, майже всі київські діти російську і так знають.
 

Відкрито перший в Україні безкоштовний віртуальний університет

Щоб займатися у віртуальному виші, потрібно лише бажання, комп’ютер та Інтернет
У Львові представили перший в Україні англомовний віртуальний університет - Львівський Відкритий університет, - повідомляє day.kiev.ua. Це віртуальна установа, яка діє на базі англомовних курсів закордонних університетів (Гарвардського, Масачусетського та інших) під назвою edX, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
 

Найвірогідніші сценарії кінця світу очима вчених

Кембриджський центр вивчення екзистенціальних загроз склав свій список небезпек, які можуть стерти людство з лиця планети. Найбільш реальними загрозами, які можуть призвести до кінця світу, вчені назвали падіння астероїда, природні катаклізми, війну, пандемію через штучно розроблений вірус та ядерний апокаліпсис, - повідомляє 24tv.ua.
До списку увійшли також ймовірність кібератак на інфраструктуру та "розумні технології" - комп'ютери, які володіють самосвідомістю і перестають підкорятись людині.
 

Вчені виростили штучні м'язи для створення надлюдей

Група інженерів із Сінгапурського університету створили штучні м'язи, які можуть піднімати вагу у 80 разів більшу за їхню власну, і при цьому розтягуватись в 5 разів. За допомогою таких м'язів, за твердженням розробників, можна сконструювати робота з властивістю супермена. 
В той час, як звичайні роботи можуть піднімати не більше половини ваги свого тіла, створені з використанням унікальних штучних м'язів роботи зможуть піднімати і перевозити великі вантажі. Такі м'язи працюють за новим принципом - вони подібні до людських м'язів.
 

Людський мозок виростили в лабороторії

Австрійські вчені виростили в лабораторії людський мозок невеликого розміру - великим його виростити не вдалось через відсутність циркуляції поживних речовин та кисню в ньому. Досі створити тривимірну модель одного з найважливіших органів тіла не вдавалось нікому. 
У вирощеному мозку присутнє все - різні тканини, відділення, що розвинулись із плюрипотентних стовбурових клітин. Медики з Інституту молекулярних біотехнологій Австрійської академії наук застосували нову розробку: вони спочатку виростили нейроектодерму, з якої формується нервова тканина. 
 

Що потрібно знати про українську освіту

У 2012 році на навчання українці витратили 13,5 мільярдів гривень.
Витрати на освіту в структурі витрат населення займають всього 1,3%, говорять дані Держстату.
Це навіть менше, ніж було витрачено на походи в ресторани, кафе і проживання в готелях (2,5% від усіх витрат), а також на відпочинок і відвідування культурних заходів (2%).
Такий перекіс пов'язаний з тим, що більшість школярів і студентів все ще навчаються за рахунок держави.
 

Як Міносвіти нищить українську освіту

Звісно, радянська школа мала безліч недоліків.
Над нею тяжів диктат тоталітарної системи. Однак, при цьому не можна не визнати: вона давала школярам досить непогану й систему освіту в усьому, що не стосувалося напряму ідеології.
Саме цю системність ми сьогодні ризикуємо остаточно втратити в Україні.
Напередодні нового навчального року ЗМІ повідомили про чергову реформу на освітянській ниві: колегія Міносвіти затвердила проект Концепції профільної освіти. 
 

Табачник збрехав, що пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі

Журналіст Юрій Луканов на своїй сторінці у мережі Facebook розповів про різницю між новинами від Міністерства освіти та реальністю.
Табачник прибрехав через Інтерфакс.
Наприкінці минулого тижня з'явилася інформація, що Дмитро Табачник пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі. Я написав на фірму Tor, де Зануссі знімає кіно.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2603
mod_vvisit_counterВчора2768
mod_vvisit_counterЦього тижня2603
mod_vvisit_counterМинулого тижня20395
mod_vvisit_counterЦього місяця78853
mod_vvisit_counterМинулого місяця96892
mod_vvisit_counterЗа весь час24570422