Виробникам смартфонів, планшетів та іншої сучасної електроніки найближчими роками належить освоїти нові матеріали для сенсорних екранів, оскільки природні запаси ключового компонента сучасних дисплеїв – металу індію – невдовзі можуть закінчитися.
Ця проблема обговорювалася на минулій в Сан-Франциско промисловій конференції Semicon West, - пише zvu.org.ua з посиланням на news.ru.

Експерти відзначають, що в сучасних сенсорних екранах стоїть плівка з оксиду індію і олова, за допомогою якої реєструється натиснення. Цей матеріал використовується з тієї причини, що він має високу прозорість і провідність.

Освоїти нові матеріали виробники повинні в промислових масштабах вже найближчими роками. Так, у 2013 році загальна площа сенсорних екранів в усіх випущених пристроях зросте більш ніж у 2 рази – до 25,5 млн.кв. м в порівнянні з 12 млн. кв. м у 2012 році. Очікується, що до 2015 року площа зросте до 35,9 млн. кв. м. Попит на сенсорні екрани значно збільшується також у зв’язку зі зростанням ринку сенсорних ноутбуків, відзначають аналітики.

Однією з найбільш перспективних альтернатив плівки з оксиду індію є графен – матеріал, який являє собою решітку з атомів вуглецю. На одному з виступів головний виконавчий і технічний директор компанії Nanotech Biomachines Вілл Маринез продемонстрував прозорий лист, покритий графеном. Мартинез кілька разів зігнув цей лист, показавши стійкість до деформації, якою не може похвалитися оксид індію і олова.

Ще однією альтернативою вживаного нині матеріалу є срібний нанодріт. Вона також дозволяє створювати гнучкі дисплеї. У лабораторних умовах дисплей з таким покриттям був зігнутий близько 100 тис. разів без появи ознак деформації. Графен і срібний нанодріт не лише зможуть замінити оксид індію, але й дозволять створювати гнучкі дисплеї для пристроїв, які одягають.

Відзначимо, що проблема прийдешнього закінчення природних запасів індію раніше вже зачіпалася. Аналітики NDP DisplaySearch вважають, що найближчим часом на ринку з’явиться безліч альтернативних матеріалів і технологій, і їх розробники конкуруватимуть між собою. Окрім графену і срібних нанодротів, згадуються інші прозорі струмопровідні оксиди і різні полімерні плівки.

Нагадаємо, в першому кварталі 2013 року поставки смартфонів у світі вперше перевершили поставки «звичайних» мобільних телефонів. Для порівняння, в першому кварталі 2012 року поставки мобільних апаратів становили 402,4 мільйона штук; з них смартфонами були лише 38 відсотків пристроїв.

Інф.: zvu.org.ua






Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh