У найближчому майбутньому лікарі зможуть легко визначати, наскільки багаті чи бідні їхні пацієнти.
І робити вони зможуть це за результатами аналізу хімічних речовин у їхній крові. 
Так, нове дослідження британських учених з університету Ексетера показало, що різні типи хімічних речовин накопичуються в тілах людей залежно від їх соціально-економічного статусу.
Свій звіт дослідники опублікували на сторінках журналу Environmental International, передає The Telegraph.
 
Наприклад, у бідних людей, як правило, присутні більше хімічних речовин, пов'язаних з курінням і важкою промисловістю (свинець, кадмій і талій). У той же час у багатьох накопичується більше хімічних елементів, які є в сонцезахисному кремі. У забезпечених також більш високий рівень вмісту ртуті та миш'яку. Вчені пов'язують це з тим, що заможні люди частіше дотримуються дієт і їдять більше риби і молюсків, багатих цими металами.
 
Епідеміолог Джессіка Тирелл (Jessica Tyrell), яка очолила дослідницьку групу в Європейському центрі з питань навколишнього середовища і здоров'я людини при університеті Ексетера, сказала: «Ми виявили, що хімічні речовини накопичуються в тілі кожної людини. Але що ще більш важливо ? їх тип залежить від багатства суб'єкта».
 
Із 179 вивчених хімічних речовин, дослідники виявили 18, які безпосередньо пов'язані з соціально-економічним статусом і способом життя. Дев'ять з них в основному пов'язані з людьми з більш високими доходами і соціальним статусом. До них належать: вищезгадані миш'як і ртуть, поряд з талієм та перфтороктановою кислотою, бензофенон-3 ? компонент, який входить до складу сонцезахисного крему, ефір моно-(карбоксіоктил)-фталат, який присутній в упаковках харчових продуктів та особистої гігієни, зокрема, шампунях.
 
У людей з низькими доходами і соціальним статусом теж виявили хімічні речовини, пов'язані з упаковками для харчових продуктів, а також талій, кадмій і свинець, що пов'язано з курінням і проживання в регіонах, де розвинена важка промисловість.
 
Свій результат вчені оприлюднили, обстеживши сечу і кров більш ніж 22000 учасників експерименту з різним соціально-економічним статусом.
 
Нещодавно британський Королівський коледж акушерів і гінекологів висловив занепокоєння з приводу рівня хімічних речовин у ненароджених дітей. Вони порадили майбутнім мамам не використовувати антипригарні сковороди, не купувати нові меблі або інші інноваційні атрибути через шкідливий вплив на здоров'я людини хімічних елементів, що містяться в них. У крайньому випадку, вживати заходів обережності.
 
Доктор Тірелл сказала: "Вплив хімічних речовин зростає, тому зростає і навантаження складних хімічних сполук на наш організм. Наразі ми поки мало знаємо про їхній вплив на здоров'я. Але теоретично, малозабезпечені люди схильні до більшого ризику накопичувати в собі важкі хімічні речовини". 
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh