У майбутньому можна буде "підключатися" до мозку людини, яка перебуває у комі, спостерігати її видіння і записувати їх на відео.
У цьому переконують вчені з Каліфорнійського університету, що зробили перший крок у цьому напрямку.
Дослідникам вдалося створити магнітно-резонансно-томографічну реконструкцію зображень, які спостерігали піддослідні.

За допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії та комп'ютерного моделювання вчені розшифрували і відтворили динамічні зображення, побачені учасниками експерименту.

Як матеріал використовувалися трейлери голлівудських фільмів. Поки що можна реконструювати лише те, що було побачено, але, за словами нейробіолога Джека Гелента, цей прорив є вихідною точкою до репродукції недоступних іншим «відеозаписів» людського мозку - снів та видінь.

Також технологію можна буде застосовувати у медицині, щоб дізнатись, що переживають люди у стані коми, після перенесеного інсульту або особи з нейродегенеративними захворюваннями. До того ж, на основі даної технології можна буде розробити спеціальні програми, щоб люди з паралічем кінцівок могли керувати комп'ютерами та іншою технікою силою думки.

«Наші зорові відчуття подібні до перегляду фільму», - каже співробітник Гелента Шиндзі Нісімото. - «Щоб наша технологія знайшла широке практичне застосування, ми повинні зрозуміти, яким чином мозок обробляє ці зображення».

Геленту з колегами вже вдалося зафіксувати активність у зоровій корі учасників експерименту, що переглядають чорно-білі фотографії. Потім за допомогою томографа і комп'ютерної реконструкції дослідники з великою долею ймовірності визначили, яку фотографію бачив піддослідний.

Інф.: interests.at.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh