ХХІ століття - епоха, коли можна спостерігати за процесом, як явища, описані у творах авторів наукової фантастики, виходять за межі вигадки.
Телепортація, про яку нам відомо з творів Чарльза Форта та братів Стругацьких, вже більше не просто казка, що нею могли б захоплюватися тільки діти. Наразі телепортація є одним із напрямів фізичних досліджень, галуззю, яка стрімко набирає обертів. Нещодавно вчені з інституту Нільса Бора у Копенгагені знайшли спосіб безпосередньої передачі інформації, тобто без проміжних точок, чим зробили прорив у квантовій телепортації та уможливили її подальший розвиток. Також було досягнуто того, щоб дані зберігалися протягом тривалого часу.

Для цього науковці провели експеримент, який дозволив передати квантову інформацію з однієї скляної ємності в іншу, причому вони між собою не були сполучені.  Посудини були наповнені газом цезію і поміщені у контейнери, які знаходились під впливом магнітного поля. Газ, що містився у одному з цих контейнерів, було піддано лазерному опроміненню, яке впливало на електрони атомів цезію. За рахунок цього відбувалося вирівнювання атомів, тобто вони ставали або вгору, або вниз: як і в комп’ютерному кодуванні, ці операції можуть відповідати або 1, або 0. Відкриття датських вчених полягає у тому, що їм вдалося інформацію з першої посудини в другу.

За визначенням, телепортація – це переміщення на великі відстані (у перекладі з грецької “теле” означає “далеко”), однак дослідники поки що можуть передавати інформацію тільки на відстані до 60 сантиметрів.  Незважаючи на це, автор дослідження Юджин Ползік запевняє, що вони збільшили б цей діапазон при наявності простору, тому телепортація інформації, скажімо, на супутник є цілком реальною.

Експерименти з квантової телепортації проводились ще з 2006 року, і з кожним роком збільшувалася відстань, на яку можна було б передавати інформацію. Наполеглива праця команди Ползіка, безперечно, дала позитивні результати: раніше атоми стикались між собою і зі стінками посудин, але завдяки ідеї покриття ємностей парафіном з внутрішньої сторони ця проблема вирішилась. Саме це і дозволило даним, що передаються, зберігатися на більш довгі проміжки часу.
Зроблене відкриття дозволить пришвидшити не тільки телепортацію матеріальних об’єктів, а і створення надпотужних квантових комп'ютерів.

Інф.: cikave.org.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh