ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Громадянське суспільство

Шахтарі Донбасу внутрішньо готові до протестів

Богдан БУТКЕВИЧ, "Тиждень"

Передреволюційна байдужість: жителі Донбасу вже шкодують про свій політичний вибір
Мешканці регіону все більше внутрішньо готові до протестів, хоча визначеності та усвідомленої альтернативи ще немає.
Більшість луганчан чи донеччан, із якими вдалося поспілкуватися під час подорожі до цього неповторного регіону, не ображаються на, здавалося б, в’їдливу речівку «Спасибо жителям Донбасса за президента…». За два роки свого правління влада встигла дошкулити навіть своєму ядерному електорату, який і сам починає розуміти, що комусь таки треба подякувати за втрачені ілюзії. Склалося враження, що Вікторові Януковичу і Ко вже не пробачать «покращення життя вже сьогодні» тільки тому, що вони тут «свої». Поки що рівень незадоволення на Донеччині не перейшов критичної межі відвертого бунту, але стійка тенденція до цього є очевидною.  Детальніше
 

Демократія неможлива без суверенітету народу

Серій ЩЕГЛОВ

У демократичній державі громадянин, підкоряючись закону, підпорядковується сукупній волі всього народу, реалізованої через законодавчо-виконавчий механізм.
Воля народу змінюється, але замість того, щоб хоча б прагнути встигнути за зміною волі народу, бюрократичні апарати по всьому світу не дозволяють відмовитися від зобов'язань, що стали неактуальними (у тому числі і міжнародних). Навпаки, спираючись на застарілі закони і угоди, народу нав'язуються нові неактуальні закони і угоди, що суперечать волі носія суверенітету.

Демократія і Суверенітет (довідково-просвітницьке)
Зроблю-но я короткий зведений довідник для «ткнути по посиланню, щоб не розмазувати банальності по інтернету» (кому треба, може звіритися з енциклопедіями та підручниками).

 

Найбільша небезпека демократії

Олесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу

3-го лютого у чергову п’ятницю чергового "Шустер лайв" телеглядачі змогли довідатись про зневажливе ставлення колишнього Президента України Леоніда Кравчука до українського народу, який за Конституцією України (ст. 5) є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. Наводжу ключові слова з гострої дискусії в ефірі програми між Л. Кравчуком та головою партії «Свобода» Олегом Тягнибоком:
О. Тягнибок: Конституція буде тільки тоді легітимною... як би вона не ухвалювалася… коли народ визнає ту Конституцію. У нас є п’ята стаття Конституції, яка чітко говорить, що носієм суверенітету, єдиним джерелом влади є народ. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові. І не може бути узурпованим державою, органами або посадовими особами…
 

Народ - головна дійова особа в державі, - Юрій Пальчуковський

Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада", для УП

Небезпека активізації "броунівського руху"
Політична система в Україні дедалі більше показує, що вона себе вже вичерпала.
Влада, яка не бачить себе поза цією системою, намагається всілякими зусиллями замаскуватися, імітує якісь зміни, шукаючи механізм дезавуювання цієї ситуації. Через своїх штатних крикунів на ток-шоу й у ЗМІ влада озвучує вигідні для себе моменти, як, наприклад, з резолюцією ПАРЄ.
Але вона відчуває: щоб зберегти видимість хоч якогось позитиву, цього замало. Потрібне ще щось...

Опозиція діє хаотично, кидається з боку в бік, намагаючись знайти точку опори для реального просування вперед. Недостатня згуртованість опозиції дезорієнтує народ, який чекає від неї рішучих дій.
Створюються й імітують свою бурхливу діяльність, особливо, перед виборами, усілякі "опори" та "спротиви" режиму, різні "альтернативи", мережі – "Вперед", "Чесно", "Гроза", "Перше грудня", "САМ" тощо, тощо...
 

Існуюча система заганяє українців у рабство

altПавло СІЧКАР, для Волі народу

Рабство прийнято вважати пережитком минулого. Але чи так це? Чи відчуваєте ви задекларовану рівність у правах з усіма іншими?
Як би це не було сумно, рабство все ще з нами. Тут, сьогодні і зараз. Більше того, воно має тенденцію до поглиблення. Хтось цього не помічає, хтось не хоче. А хтось дуже старається щоб усе так і залишилося.
Рабство - це система устрою суспільства, де людина (раб) є власністю іншої людини (господаря) або держави.
 

Українська інтелігенція не визнає вердикт Апеляційного суду

Дзюба, Попович, Брюховецький, Шкляр, Жадан і Со вважають, що апеляційний суд над Тимошенко "виконав брудне замовлення" Банкової

Заява української інтелігенції
щодо невизнання рішення Апеляційного суду Києва
у справі Юлії Тимошенко

Ухвала колегії суддів Апеляційного суду м. Києва, якою залишено без зміни вирок Печерського суду щодо лідера української опозиції Юлії Тимошенко, є несправедливою, протизаконною і абсурдною. Це рішення стало логічним продовженням сумнозвісної «кіреєвщини» та «печерного правосуддя», які дискредитують Україну на міжнародній арені та яким уже дано однозначну негативну оцінку українським суспільством, духовними лідерами, національною інтелігенцією, главами зарубіжних країн, міжнародними правозахисними організаціями, Нобелівськими лауреатами.
 

В українців повинні бути свої методи впливу на владу, - Любомир Гузар

altКолишній Глава УГКЦ архиєпископ Любомир (Гузар) переконаний, що радикальні акції протесту в Україні – з вилами та косами не матимуть жодного позитивного ефекту. Добитися від влади якихось поступок можна лише мирним, ненасильницьким шляхом. Про це Блаженніший Любомир сказав на зустрічі з медійниками-католиками, яка відбулася у Києві, у приміщенні храму святого Василія Великого ЧСВВ.
«Люди питають, як нам сьогодні вплинути на владу. В Америці є один дуже ефективний спосіб. Там є випрацювана система виборів. І люди, коли хочуть добитися своїх прав, то пишуть владоможцям листи», — каже кардинал.
 

"Фіговий листок" для прикриття авторитаризму

Ірина КИРИЧЕНКО

Громадські ради: гора народила мишу?
Я хочу почути, як працюють громадські ради в міністерствах і відомствах. Чи ставлять вони конкретні і актуальні питання профільним міністрам? Одне із засідань Уряду ми цьому присвятимо.                                                                
                                                      М.Азаров. Засідання Кабміну,
                                                      9 листопада 2011 р.

Громадські ради (згідно з демократичними канонами) покликані стояти на варті інтересів громадян і контролювати діяльність органів влади. Влада ж (згідно з українськими реаліями) традиційно будь-якому контролю чинить опір

 

Очільники держави посилюють охорону від народу

Віктор ТРЕГУБОВ

Жива огорожа
Дано: у президента 10 дорогих авто в кортежі, у прем’єра непрофесійно помітні снайпери на дахах, у спікера два взводи в штаті охорони.
Запитання №1: коли в громадян урветься терпець?
Запитання №2: чи допоможуть президенту, прем’єру та спікеру всі ці люди, якщо терпець у громадян урветься?
Адміністративна реформа в Україні йде повним ходом. Однак деякі галузі, організації та відомства реформуються швидше за інші. Приміром, по-справжньому на широку ногу поставлено забезпечення всім необхідним перших осіб країни. При цьому важливе місце в списку «необхідного» посідає надійна охорона від народу.
 

Україна і Росія - "сполучені посудини"

Протести в Росії можуть спровокувати новий "майдан" в Україні - Фесенко
 Багатотисячні мітинги в Москві, які протестують проти результатів парламентських виборів в Росії, можуть спровокувати нову революцію в Україні, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Так, невдоволення по відношенню до діючої влади з боку населення продовжує зростати, а революційний досвід все ж є.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4865
mod_vvisit_counterВчора4263
mod_vvisit_counterЦього тижня17468
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця70462
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24224180