ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Громадянське суспільство

Законопроект партії регіонів загрожує українській мові

altГромадськість закликає стати на захист державної мови
24 травня о 13.00 біля комітетів Верховної Ради України (вул. Грушевського 18/2) пройде акція протесту проти намагань партії регіонів прийняти законопроект Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики».
Провідні українські експерти та міжнародні організації переконані, що цей законопроект спрямований не на захист мов меншин, а проти української мови.
 

Потрібна публічна оцінка ініціаторами "Першого грудня" аморальних дій влади та олігархічного капіталу

Володимир ЛАРЦЕВ, доктор філософських наук
 
Наскільки виправдане рафіноване моралізаторство фундаторів ініціативи «Перше грудня»
Минуло вже майже півтора місяця з дня проведення загальнонаціонального круглого столу, організованого рухом ініціатива «Перше грудня». В даний час закінчується узгодження його резолютивних документів. Їх аналіз показує, що їхнім центральним лейтмотивом стали заклики до інтелігенції відродити моральність у суспільстві, об’єднати на цій основі зусилля соціально активних громадян для духовного пробудження народу, своїм прикладом навчити політиків служити простим людям. Але після ознайомлення із узагальнюючої резолюцією круглого столу, яка займає півтори сторінки, відразу ж виникає кілька застережень.
 

Нинішній стан зовнішньої безпеки для України є загрозливим і потребує активних дій громадськості

Учасники круглого столу з міжнародної безпеки закликають НАТО прийняти Україну до своїх лав і прогнозують падіння влади Януковича після перемоги на виборах у США республіканця.
У приміщенні Центру національного відродження відбувся круглий стіл “Згортання демократії в Україні як загроза її євроатлантичній інтеграції та національній безпеці”. Захід проводився в контексті запланованої на 19 травня в м. Чікаго Міжнародної конференції з питань відносин Україна-НАТО, яка передуватиме Чиказькому саміту НАТО.
 

Влада створює в Україні систему "псевдогромадянського суспільства"

Володимир ЛАРЦЕВ, голова Товариства мешканців багатоквартиринх будинків, доктор філософських наук, для Радіо Свобода

Янукович намагається створити ручне «громадянське суспільство»

Масові акції протесту приватних підприємців, чорнобильців, афганців, «дітей війни», учителів, медичних працівників, водіїв автобусів і низки інших соціальних прошарків і категорій громадян, що прокотилися по Україні в 2011 році, змусили владу усвідомити, що головну загрозу для неї представляють не опозиційні політичні партії, які правлячому режиму наразі успішно вдалося загнати в «резервацію», а нові громадські організації, що набирають силу на хвилі протестних настроїв, що піднімаються.
 

Громадяни суттєво не впливатимуть на владу, поки самі не стануть владою

Святослав СТЕЦЕНКО

Про ефективність громадської діяльності

Останнім часом довелося багато чути від запеклих громадських активістів про їхню – і більшості громадян – недовіру до політиків і до політики, про необхідність змінювати суспільство України не політичними, а громадськими засобами. Мовляв, політика є брудною справою, яка порядним людям недоречна, тому вони побудують справедливе суспільство через громадську діяльність.
Багато хто спеціально наголошує: ми не партія, ми громадська організація, ми не займаємося політикою, ми займаємося громадською діяльністю, конкретними справами.
 

Українська молодь долає страх перед владою

Студентів з усієї України МАМА покликала захистити своїх колег
У вівторок, 27 березня, по всій Україні відбулася акція «Міліція – досить клеїти молодь!». Вона мала на меті привернути увагу громадськості до херсонських студентів, яких правоохоронці переслідують через те, що вони розклеювали листівки із «неправдивими чутками» про Президента України Віктора Януковича.
У столиці захід розпочався близько першої години дня: кількадесят студентів та молодіжних громадських діячів почали розклеювати в районі станцій метро «Університет» такі самі листівки, що й хлопці з Херсона, яких за таку діяльність намагалися притягти спершу до кримінальної, а потому – до адміністративної відповідальності.
 

Українці так довго йшли до своєї державності, що забули, для чого їм держава

Василь РАСЕВИЧ

Злочинці, стукачі, сексоти і громадянське суспільство
Ось уже двадцять років суспільство незалежної України рухається від однієї до другої морально-етичної кризи. Наша проблема лежить не так в соціально-економічній площині, як у морально-етичній.
Повноцінне і зріле суспільство нормально живе і функціонує не тільки завдяки чинному законодавству, але, перш за все, через дотримання неписаних правил і принципів. Без цього аспекту ніщо не зупинить розгулу злочинності і бандитизму, навіть страх бути засудженим до тривалого ув’язнення не стане цьому на заваді.  Тільки при взаємодоповнюючому функціонуванні державних органів влади та громадянських інститутів можуть бути забезпечені стабільність та добробут членів суспільства.
 

Столична влада повинна виконувати волю киян, - Віталій Кличко

Інф. Волі народу 
Сьогодні, 13 березня, у столичному Будинку кіно відбулися громадські слухання щодо проблем та перспектив розвитку Києва. Головним ініціатором громадських зборів виступив лідер партії «Удар» Віталій Кличко. 
Присутні небайдужі кияни обговорили проект резолюції зборів «Генеральний план – право громади!».
У результаті виступів та дискусій було зроблено наступні висновки:
1. Новий Генеральний план розвитку Києва розробляти не доцільно. Потрібно розібратися зі старим, який є безстроковим.
2. Створювати образ майбутнього Києва повинні не чиновники, а самі кияни.
3. Повинен бути механізм впливу киян на столичну владу і контролю за нею.
Останнім виступив Віталій Кличко, який, зокрема, сказав:
- Кожен із нас відчув на собі хаотичну забудову міста, знищення парків та скверів. Про красу багатьох куточків Києва ми знаємо лише по старих фото. Влада намагається легітимізувати власні порушення за минулі роки шляхом розробки нового Генерального плану столиці. Не забуваймо, що розробники старого Генплану свого часу були відзначені державною премією. Потрібно провести аудит його виконання, а порушників притягти до відповідальності. Адже рішенням лише однієї сесії Київради у 2008 році було знищено третину зелених насаджень. А з  міського бюджету за останні роки вкрадено 70 млрд. грн.
Вихід один – чесні і прозорі вибори мера. Столична влада повинна виконувати не волю чиновників, а волю киян.
У цьому залі байдужих до долі Києва немає. Настав час відповідальних дій.
За підсумками громадських слухань резолюція була прийнята одноголосно.

 
 

Нам потрібен не «круглий стіл», а реальна організація, - Юрій Пальчуковський

Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада"

Відомі старійшини України днями ініціювали запровадження Національного круглого столу. Круглий стіл - це, звичайно, добре, ось тільки бажання уникнути політичного забарвлення видається недостатньо щирим і невірним. Ще Арістотель сказав, що людина - істота політична.
Такої ж думки дотримується і частина відвідувачів сайту "Українська правда", які прес-конференцію в УНІАН ініціаторів круглого столу коментують так: «формування нового порядку денного країни", "формулювання практичних суспільних завдань", визначення правильного шляху розвитку, про що заявили ініціатори - все це політичні категорії.
Можливо, треба поставити акцент на іншому: на залученні до цих процесів нових, по-іншому організованих політичних сил, що здатні здійснити кардинальну зміну курсу розвитку України».

 

Партії повинні відмовитися від практики «закритих списків» - громадськість

«Політичні партії України повинні вести відкритий діалог з громадою під час формування виборчих списків та висунення кандидатів у народні депутати. Висуненню політичними партіями кандидатів у народні депутати має передувати публічне обговорення відповідних кандидатур членами партій та громадськістю. Кандидати в одномандатних округах, які претендують на статус «єдиного кандидата демократичної опозиції» мають кінцево визначатися шляхом попереднього волевиявлення громадян у формі «праймеріз»., - про це заявили представники провідних громадських організацій України під час круглого столу «Відкритий процес висунення кандидатів в народні депутати. Погляд громадськості».
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні916
mod_vvisit_counterВчора5118
mod_vvisit_counterЦього тижня18637
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця71631
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24225349