Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"
"Стан українського суспільства можна визначити як ірраціональний. Тобто, використання чинників, які унеможливлюють досягнення бажаного результату.
Наприклад, хочеться добробуту, але не хочеться працювати. Хочеться прав і свобод, але терпимо тирана при владі. Хочеться європейських стандартів життя, але визнаємо російські моральні цінності.
Те ж саме стосується і керівників держави. Їхня поведінка настільки ірраціональна, що результат може набути будь-якого значення. Незаперечним фактом є те, що стабільність в ірраціональному суспільстві при ірраціональних лідерах неможлива", – прочитав я коментар до однієї із моїх статей.
Володимир ФЕРЕНЦ
Толерантність без фарисейства
Наші унікальні нардепи не втомлюються закликати українців до толерантності, заодно готуючи для народу «довбню-демократизатор» у вигляді законопроекту про протидію екстремізму. Найактивніші агітатори зовсім не є взірцями толерантності, бо дуже нервово і нетолерантно сприймають слушне нагадування про те, що публічно проповідувати громадянам релігію терпимості годилося б державною мовою. Це їхніми стараннями суспільство поділено навпіл пропагандою усілякої нетолерантності з метою виграти вибори.
Віктор МУСІЯКА, для "Дзеркала тижня"
Fata morgana народного суверенітету
Свого часу значна частина громадян вичерпала ресурс довіри до радянського правління, тому воно впало. Після сплеску надії на формування в Україні незалежної держави на чолі з істинно народною владою настав період первинного розграбування національного капіталу з усією відповідною моральною, загальнокультурною деградацією, втратою багатьох гуманістичних орієнтирів... Два роки правління політичного режиму, який послідовно здійснює максимально доступну централізацію та концентрацію влади, сьогодні викликають явне розчарування і водночас крайнє роздратування мільйонів людей. Довіра громадян до влади - фундаментальна ознака демократії. Детальніше
Про це відомий політолог, директор «Інституту глобальних стратегій» Вадим КАРАСЬОВ
заявив 8 червня у прямому ефірі телепрограми «Шустер LIVE»:
- У нас люди кожен день ведуть боротьбу за виживання…У країнах, де не людина контролює державу, а «людина для держави» і «держава понад усе», немає ні держави, ні поваги до людини… Людина не контролює владу, не контролює уряд, не контролює суди… Коли є монополії, коли держава не поважає людину, коли немає контрольованої влади і люди не контролюють еліту і , взагалі, не контролюють державу, тоді держава буде кожен день чмарити цих людей. Вона буде просто постійно їх не поважати.
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова «Української Національної Ради», для Волі народу
Ознайомившись із прес-релізом про проведену 22 травня 2012 р. в УНІАН Прес-конференцію учасників ініціативної групи «Перше грудня» та резолюцією (з гучною назвою «Місія інтелігенції та вільних людей України»), прийнятою 5 квітня на Національному круглому столі, вважаю, що це - нісенітниця найвищого ґатунку. Просто не зрозуміло, як сивочолі люди, які живуть у достатку за рахунок народу, отримують величезну зарплатню та пенсію з бюджету, що наповнюється за кровні гроші нещасних українців, можуть влаштовувати такий «лохотрон» для народу!
Громадськість закликає стати на захист державної мови
24 травня о 13.00 біля комітетів Верховної Ради України (вул. Грушевського 18/2) пройде акція протесту проти намагань партії регіонів прийняти законопроект Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики».
Провідні українські експерти та міжнародні організації переконані, що цей законопроект спрямований не на захист мов меншин, а проти української мови.
Володимир ЛАРЦЕВ, доктор філософських наук
Наскільки виправдане рафіноване моралізаторство фундаторів ініціативи «Перше грудня»
Минуло вже майже півтора місяця з дня проведення загальнонаціонального круглого столу, організованого рухом ініціатива «Перше грудня». В даний час закінчується узгодження його резолютивних документів. Їх аналіз показує, що їхнім центральним лейтмотивом стали заклики до інтелігенції відродити моральність у суспільстві, об’єднати на цій основі зусилля соціально активних громадян для духовного пробудження народу, своїм прикладом навчити політиків служити простим людям. Але після ознайомлення із узагальнюючої резолюцією круглого столу, яка займає півтори сторінки, відразу ж виникає кілька застережень.
Учасники круглого столу з міжнародної безпеки закликають НАТО прийняти Україну до своїх лав і прогнозують падіння влади Януковича після перемоги на виборах у США республіканця.
У приміщенні Центру національного відродження відбувся круглий стіл “Згортання демократії в Україні як загроза її євроатлантичній інтеграції та національній безпеці”. Захід проводився в контексті запланованої на 19 травня в м. Чікаго Міжнародної конференції з питань відносин Україна-НАТО, яка передуватиме Чиказькому саміту НАТО.
Володимир ЛАРЦЕВ, голова Товариства мешканців багатоквартиринх будинків, доктор філософських наук, для Радіо Свобода
Янукович намагається створити ручне «громадянське суспільство»
Масові акції протесту приватних підприємців, чорнобильців, афганців, «дітей війни», учителів, медичних працівників, водіїв автобусів і низки інших соціальних прошарків і категорій громадян, що прокотилися по Україні в 2011 році, змусили владу усвідомити, що головну загрозу для неї представляють не опозиційні політичні партії, які правлячому режиму наразі успішно вдалося загнати в «резервацію», а нові громадські організації, що набирають силу на хвилі протестних настроїв, що піднімаються.
Святослав СТЕЦЕНКО
Про ефективність громадської діяльності
Останнім часом довелося багато чути від запеклих громадських активістів про їхню – і більшості громадян – недовіру до політиків і до політики, про необхідність змінювати суспільство України не політичними, а громадськими засобами. Мовляв, політика є брудною справою, яка порядним людям недоречна, тому вони побудують справедливе суспільство через громадську діяльність.
Багато хто спеціально наголошує: ми не партія, ми громадська організація, ми не займаємося політикою, ми займаємося громадською діяльністю, конкретними справами.
|
|