Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Civil Society

Ukrainian Youth Overcomes the Fear Of the Authorities

altСтудентів з усієї України МАМА покликала захистити своїх колег
У вівторок, 27 березня, по всій Україні відбулася акція «Міліція – досить клеїти молодь!». Вона мала на меті привернути увагу громадськості до херсонських студентів, яких правоохоронці переслідують через те, що вони розклеювали листівки із «неправдивими чутками» про Президента України Віктора Януковича.
У столиці захід розпочався близько першої години дня: кількадесят студентів та молодіжних громадських діячів почали розклеювати в районі станцій метро «Університет» такі самі листівки, що й хлопці з Херсона, яких за таку діяльність намагалися притягти спершу до кримінальної, а потому – до адміністративної відповідальності.
 

Ukrainians Were Coming To Statehood So Long That Forgot For What the State

altВасиль РАСЕВИЧ

Злочинці, стукачі, сексоти і громадянське суспільство
Ось уже двадцять років суспільство незалежної України рухається від однієї до другої морально-етичної кризи. Наша проблема лежить не так в соціально-економічній площині, як у морально-етичній.
Повноцінне і зріле суспільство нормально живе і функціонує не тільки завдяки чинному законодавству, але, перш за все, через дотримання неписаних правил і принципів. Без цього аспекту ніщо не зупинить розгулу злочинності і бандитизму, навіть страх бути засудженим до тривалого ув’язнення не стане цьому на заваді.  Тільки при взаємодоповнюючому функціонуванні державних органів влади та громадянських інститутів можуть бути забезпечені стабільність та добробут членів суспільства.
 

The City Government Should Do the Will of Kievites - Vitaliy Klitschko

altІнф. Волі народу 
Сьогодні, 13 березня, у столичному Будинку кіно відбулися громадські слухання щодо проблем та перспектив розвитку Києва. Головним ініціатором громадських зборів виступив лідер партії «Удар» Віталій Кличко. 
Присутні небайдужі кияни обговорили проект резолюції зборів «Генеральний план – право громади!».
У результаті виступів та дискусій було зроблено наступні висновки:
1. Новий Генеральний план розвитку Києва розробляти не доцільно. Потрібно розібратися зі старим, який є безстроковим.
2. Створювати образ майбутнього Києва повинні не чиновники, а самі кияни.
3. Повинен бути механізм впливу киян на столичну владу і контролю за нею.
Останнім виступив Віталій Кличко, який, зокрема, сказав:
- Кожен із нас відчув на собі хаотичну забудову міста, знищення парків та скверів. Про красу багатьох куточків Києва ми знаємо лише по старих фото. Влада намагається легітимізувати власні порушення за минулі роки шляхом розробки нового Генерального плану столиці. Не забуваймо, що розробники старого Генплану свого часу були відзначені державною премією. Потрібно провести аудит його виконання, а порушників притягти до відповідальності. Адже рішенням лише однієї сесії Київради у 2008 році було знищено третину зелених насаджень. А з  міського бюджету за останні роки вкрадено 70 млрд. грн.
Вихід один – чесні і прозорі вибори мера. Столична влада повинна виконувати не волю чиновників, а волю киян.
У цьому залі байдужих до долі Києва немає. Настав час відповідальних дій.
За підсумками громадських слухань резолюція була прийнята одноголосно.

 
 

We Need Not "The Round Table", But a Real Organization - Yuriy Palchukovskyi

altЮрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада"

Відомі старійшини України днями ініціювали запровадження Національного круглого столу. Круглий стіл - це, звичайно, добре, ось тільки бажання уникнути політичного забарвлення видається недостатньо щирим і невірним. Ще Арістотель сказав, що людина - істота політична.
Такої ж думки дотримується і частина відвідувачів сайту "Українська правда", які прес-конференцію в УНІАН ініціаторів круглого столу коментують так: «формування нового порядку денного країни", "формулювання практичних суспільних завдань", визначення правильного шляху розвитку, про що заявили ініціатори - все це політичні категорії.
Можливо, треба поставити акцент на іншому: на залученні до цих процесів нових, по-іншому організованих політичних сил, що здатні здійснити кардинальну зміну курсу розвитку України».

 

Political Parties Should Refrain From "Closed Lists" - the Public

alt«Політичні партії України повинні вести відкритий діалог з громадою під час формування виборчих списків та висунення кандидатів у народні депутати. Висуненню політичними партіями кандидатів у народні депутати має передувати публічне обговорення відповідних кандидатур членами партій та громадськістю. Кандидати в одномандатних округах, які претендують на статус «єдиного кандидата демократичної опозиції» мають кінцево визначатися шляхом попереднього волевиявлення громадян у формі «праймеріз»., - про це заявили представники провідних громадських організацій України під час круглого столу «Відкритий процес висунення кандидатів в народні депутати. Погляд громадськості».
 

Shakhtars of Donetsk Internally Ready For Protests

altБогдан БУТКЕВИЧ, "Тиждень"

Передреволюційна байдужість: жителі Донбасу вже шкодують про свій політичний вибір
Мешканці регіону все більше внутрішньо готові до протестів, хоча визначеності та усвідомленої альтернативи ще немає.
Більшість луганчан чи донеччан, із якими вдалося поспілкуватися під час подорожі до цього неповторного регіону, не ображаються на, здавалося б, в’їдливу речівку «Спасибо жителям Донбасса за президента…». За два роки свого правління влада встигла дошкулити навіть своєму ядерному електорату, який і сам починає розуміти, що комусь таки треба подякувати за втрачені ілюзії. Склалося враження, що Вікторові Януковичу і Ко вже не пробачать «покращення життя вже сьогодні» тільки тому, що вони тут «свої». Поки що рівень незадоволення на Донеччині не перейшов критичної межі відвертого бунту, але стійка тенденція до цього є очевидною.  Детальніше
 

Democracy is Impossible Without Popular Sovereignty

altСерій ЩЕГЛОВ

У демократичній державі громадянин, підкоряючись закону, підпорядковується сукупній волі всього народу, реалізованої через законодавчо-виконавчий механізм.
Воля народу змінюється, але замість того, щоб хоча б прагнути встигнути за зміною волі народу, бюрократичні апарати по всьому світу не дозволяють відмовитися від зобов'язань, що стали неактуальними (у тому числі і міжнародних). Навпаки, спираючись на застарілі закони і угоди, народу нав'язуються нові неактуальні закони і угоди, що суперечать волі носія суверенітету.

Демократія і Суверенітет (довідково-просвітницьке)
Зроблю-но я короткий зведений довідник для «ткнути по посиланню, щоб не розмазувати банальності по інтернету» (кому треба, може звіритися з енциклопедіями та підручниками).

 

The Greatest Danger of Democracy

altОлесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу

3-го лютого у чергову п’ятницю чергового "Шустер лайв" телеглядачі змогли довідатись про зневажливе ставлення колишнього Президента України Леоніда Кравчука до українського народу, який за Конституцією України (ст. 5) є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. Наводжу ключові слова з гострої дискусії в ефірі програми між Л. Кравчуком та головою партії «Свобода» Олегом Тягнибоком:
О. Тягнибок: Конституція буде тільки тоді легітимною... як би вона не ухвалювалася… коли народ визнає ту Конституцію. У нас є п’ята стаття Конституції, яка чітко говорить, що носієм суверенітету, єдиним джерелом влади є народ. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові. І не може бути узурпованим державою, органами або посадовими особами…
 

The People - the Main Actor in the State, - Yuriy Palchukovskyi

altЮрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, Голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада", для УП

Небезпека активізації "броунівського руху"
Політична система в Україні дедалі більше показує, що вона себе вже вичерпала.
Влада, яка не бачить себе поза цією системою, намагається всілякими зусиллями замаскуватися, імітує якісь зміни, шукаючи механізм дезавуювання цієї ситуації. Через своїх штатних крикунів на ток-шоу й у ЗМІ влада озвучує вигідні для себе моменти, як, наприклад, з резолюцією ПАРЄ.
Але вона відчуває: щоб зберегти видимість хоч якогось позитиву, цього замало. Потрібне ще щось...

Опозиція діє хаотично, кидається з боку в бік, намагаючись знайти точку опори для реального просування вперед. Недостатня згуртованість опозиції дезорієнтує народ, який чекає від неї рішучих дій.
Створюються й імітують свою бурхливу діяльність, особливо, перед виборами, усілякі "опори" та "спротиви" режиму, різні "альтернативи", мережі – "Вперед", "Чесно", "Гроза", "Перше грудня", "САМ" тощо, тощо...
 

The Current System Drives Ukrainians into Slavery

altПавло СІЧКАР, для Волі народу

Рабство прийнято вважати пережитком минулого. Але чи так це? Чи відчуваєте ви, задекларовану рівність у правах з усіма іншими?
Як би це не було сумно, рабство все ще з нами. Тут, сьогодні і зараз. Більше того, воно має тенденцію до поглиблення. Хтось цього не помічає, хтось не хоче. А хтось дуже старається що б усе так і залишилося.
Рабство - це система устрою суспільства, де людина (раб) є власністю іншої людини (господаря) або держави.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1578
mod_vvisit_counterВчора3297
mod_vvisit_counterЦього тижня20166
mod_vvisit_counterМинулого тижня52930
mod_vvisit_counterЦього місяця83564
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25537623