 Сьогодні в Музеї грошей Національного банку України було презентовано пам'ятні монети, введені в обіг Національним банком з 20 по 22 серпня цього року - "Українська вишиванка", "Звільнення Харкова від фашистських загарбників" та "Чемпіонат світу з художньої гімнастики", передає кореспондент УНН. "Монета" Українська вишиванка "випущена напередодні святкування Дня Незалежності. Вишиванка уособлює гостинність українського народу, вона є не тільки елементом українського народного костюма, а й символом родючості та добробуту кожної української родини",
"На похилу вербу і коза лізе" (українське прислів’я)
14 червня ц.р. американське Агенство Associated Press опублікувало резонансний матеріал під назвою “Командувач колишнім нацистським підрозділом живе у США”. Йдеться про громадянина США з 1949 р., українця з Волині 1919 року народження Михайла Каркоця (Michael Karkoc).
Найкрасивішою "мадам" світу стала одеситка Олена Шуба
В Одесі здавна прийнято величати заміжніх жінок словом "мадам". А тепер його знають і в багатьох країнах світу. Все це дякуючи 29-річній одеситці Олені Шубі, яка представляла Україну на конкурсі краси серед заміжніх жінок "Mrs Top of the World 2013" у Латвії, де вона завоювала перше місце й корону переможниці. Друге місце зайняла представниця Уганди Кіотунгіра Гледіс, третє — красуня зі Словаччини Ольга Савельєва. Призу глядацьких симпатій удостоєна американка Крістен Веардон.
Двоголового орла завжди бентежив тризубець, - Сергій Рахманін
Із хамством "стратегічних старших братів" ми не те щоб змирилися, - пише Сергій Рахманін у свіжому номері газети " Дзеркало тижня", - (бо обвикнувшись із чужим хамством, відвикаєш від відчуття власної гідності), а просто навчилися ставитися до такого як до неминучого зла. Інша річ — ті, кого узагальнено й, мабуть, не зовсім точно величають російськими демократами. Познер із них. У день вручення йому української премії "Людина року", лауреат дав інтерв'ю газеті "Сегодня", в якому на запитання "Хто для вас українці?" сказав так: "Я дуже погано знаю Україну, я не жив серед українців. Я тільки знаю, ...що в сталінських таборах було багато українців. Серед наглядачів."
 Дo 1847-1850 poкiв вiднoситься пepeбyвaння нa Укpaїнi вiдoмoгo фpaнцyзькoгo письменника poманіста Оноре де Бальзака.
Жив він у селі Верхівні на Київщині у своєї коханої Еви (Евеліни) Ганської, з котрою одружився в Бердичеві у 1850 році, за кілька місяців перед своєю смертю.
О. Бальзак у своїх листах до родини подає загальні риси українського життя, зокрема, торкається господарських відносин, ґрунту, підсоння, рослинності України, згадує першорядну фабрику сукна у Верхівні...
"В царстві квітів і зелені" як називає О. Бальзак Україну - є багато контрастів і див. "Країна ця дивна з того погляду, що поруч з надзвичайним блеском бракує в ній самого необхідного комфорту. Не можна уявити собі просторів та врожаю на цих землях, котрих ніколи не гноять і на котрих щороку сіють жито".
 Україна піднялася з 85 на 76 місце в рейтингу країн за конкурентоспроможністю в галузі туризму, який створює Всесвітній економічний форум. Рейтинг презентований на сайті ВЕФ. В підсумковий список рейтингу увійшло 140 країн. Форум випускає подібні переліки кожні два роки. Для них оцінюється якість держрегулювання туризму, розвиток підприємництва, інфраструктуру та наявні природні, людські та культурні ресурси.
 А як вона робиться взагалі – ця добра справа піару країни, і чи робиться вона якось стихійно, історично, чи все-таки може бути розпланована і здійснена за певні терміни? Я тут не писатиму про такі глибокі речі, як криза національної ідентифікації, калічення історичної пам’яті українців чи планомірний чорний піар України відомими замовниками, а спробую розглянути все більш приземлено. І практично. Проблема, окрім вищезгаданого, в нас ще й у тому, що в Україні бракує піару внутрішнього. Критично не вистачає так званих love marks – чогось, чим би ми самі пишалися і тицяли в очі туристам, як швейцарці подають корів, годинники, банки, сир і шоколад (а кіко там тої Швейцарії?..), французи круасани, сири, вино і Ейфелеву вежу, іспанці хамон, італійці пасту й песто, американці стейки й саму американську мрію як таку...Список країн і того, з чим вони в пересічній свідомості інородця асоціюються, можна суттєво продовжити. Про це - у статті Ірени Карпи на Радіо Свобода. Детальніше
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Хто дивився вчорашній футбольний поєдинок між командами Португалії та Чехії, напевно, звернув увагу на те, з яким глибоким патріотичним почуттям і піднесенням виконують державні гімни не лише футболісти, а й тренери цих команд. У результаті й рівень гри команд відповідний.
Це ж стосується й інших футбольних збірних – учасниць ЄВРО. На жаль, серед них прикрим винятком є Україна. Хоча вона як одна з господарок чемпіонату мала б у всьому демонструвати світові національну гідність, не всі футболісти нашої збірної виконують державний Гімн України. А ті, хто його співає, не показують, що роблять це щиро. Мимоволі в думці спливає: «Не вірю!» (за Станіславським).
Янукович вводить в Україні режим "путінізації", — Freedom House
Представники міжнародної неурядової організації Freedom House констатують падіння рівня демократії в Україні і заявляють, що президент Віктор Янукович вводить в Україні режим "путінізації", який може мати негативні наслідки для країни.
На думку експертів організації Freedom House, які проводять щорічний аналіз демократичних процесів, негативні тенденції в Україні та Угорщині ставлять під сумнів життєздатність молодих демократій Євросоюзу і демократичні перспективи країни, яка прагне увійти до ЄС.
|
|