Український вундеркінд Віталій Нечаєв отримав міжнародне визнання в Італії
Дев’ятирічний Віталій Нечаєв – знаний на батьківщині вундеркінд – тепер відомий і за кордоном. В Італії за надприродний хист до навчання і феноменальну пам’ять його визнали абсолютним переможцем міжнародної премії для талановитої молоді й надали стипендію для навчання, - повідомляє Радіо Свобода. На урочисту церемонію до Рима Віталій приїхав із мамою. Школяра зі Звенигородки (Черкащина) вітали оваціями у престижному Папському університеті "Урбаніана".
 
У розмові з Радіо Свобода хлопчина захоплено розповів про свою першу подорож за кордон. За пару днів перебування у Римі він ще не встиг скуштувати італійського морозива. Натомість черкащанин Віталій Нечаєв ознайомився з культурно-історичними місцями і навіть економічною специфікою італійської столиці.
 
«Тут є дуже цікаві місця. Я знаю, що Рим тільки на одному туризмі й тримається. Коли я побував на екскурсії у Колізеї, то мої враження лише підтвердилися», – розповів Віталій Нечаєв.
 
Хлопченя з розумними очима у костюмі з краваткою виглядає майже не по-дитячому. Серед шанованої публіки у ватиканському університеті він явно виділяється, і не лише за віком. Ну справді, «юний професор»: кілька лекцій з історії України Віталій Нечаєв уже читав студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. За надзвичайні інтелектуальні здібності два роки тому він став лауреатом української національної премії «Гордість країни».
 
Маленький геній

 
А тепер у Римі організатори міжнародної премії «Джузеппе Шакка» відзначили українського школяра за надприродний хист до навчання і феноменальну пам’ять. Відповідальний секретар премії Василіки Бафатакі вважає Віталія геніальною дитиною, якій потрібна підтримка і допомога.
 
«Мене вразив факт, я буквально відчула мурашки по шкірі, коли у Ватиканських музеях, перед Сикстинською капелою перекладач звернув увагу хлопчика на настінні фрески, вказавши автора, і Віталій відразу розказав історію цих фресок. Отож, це геніальна дитина, сьогодні ми вшановуємо його здібності, і ми повинні йому допомогти, і будемо намагатися бути поруч із ним завжди», – зазначила Бафатакі.
 
Посольство України при Святому престолі зі свого боку вручило маленькому генію почесну грамоту за цінний внесок у поширення позитивного образу України у світі.
 
Стипендія на навчання

 
Віталій Нечаєв став також стипендіатом премії «Джузеппе Шакка», яку надають рідкісним талантам і неординарним особистостям юного віку. З мотивів захисту персональних даних, організатори не повідомили суму стипендії.
 
«Стосовно цієї стипендії, то я поки що не знаю, як я нею розпоряджатимуся. Є багато планів, думаю, передусім, ці гроші підуть на моє навчання, на моє просування вперед», – поділився планами школяр зі Звенигородки.
 
​​Власне, навчання, а саме книжки різної тематики і є основним зацікавленням хлопчика, розповідає мама Ольга Нечаєва. За її словами, сина не приваблюють спортивні секції чи інші забави однолітків. А щодо мрії про майбутній фах хлопчик чітко відповідає: «Я ще не визначився стосовно професії».
 
Про надзвичайний обсяг знань українського п’ятикласника присутні довідалися із документального відеоролика, а вже сам Віталій вразив публіку вдячною промовою англійською мовою. У вітальних словах, зокрема з вуст чільних посадовців Ватикану, лунали побажання успіхів і щасливого дитинства Віталію.

Наталка Кудрик
Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити