Сьогодні в Музеї грошей Національного банку України було презентовано пам'ятні монети, введені в обіг Національним банком з 20 по 22 серпня цього року - "Українська вишиванка", "Звільнення Харкова від фашистських загарбників" та "Чемпіонат світу з художньої гімнастики", передає кореспондент УНН. "Монета" Українська вишиванка "випущена напередодні святкування Дня Незалежності. Вишиванка уособлює гостинність українського народу, вона є не тільки елементом українського народного костюма, а й символом родючості та добробуту кожної української родини", - розповіла начальник управління нумізматичної продукції та маркетингу НБУ Тамара Лошманова.

Як зазначила вона, дана монета випущена у двох металах: з срібла тиражем 5 тис. і з недорогоцінного металу нейзильбер тиражем 30 тис.

Як розповіла Т.Лошманова, ця монета особлива тим, що на її екземплярі з недорогоцінного металу використана сучасна кольоровий друк - тамподрук "і можна побачити елементи в кольорі".

Вона нагадала, що 23 серпня Харків відзначатиме 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.

"Тому НБУ випустив срібну монету (тираж 3 тис.), а також монету з недорогоцінного металу (тираж 30 тис.), присвячену 70-річчю визволення Харкова від фашистських загарбників", - сказала представник НБУ, додавши, що монета зроблена в класичному витриманому стилі.

"Ми не могли обійти увагою всесвітній чемпіонат з художньої гімнастики, який вперше пройде в Україні. НБУ випущено монету, присвячену цій події, з недорогоцінного металу тиражем 20 тис. штук", - розповіла Т.Лошманова.

Вона зазначила, що над цими трьома монетами працювали художники Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

Інф.: telegraf.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити