ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Експерт розповів про "секрети" стабільності гривні

З початку року гривня зміцнилася порівняно з валютами основних торгових партнерів України.
Про це заявив керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний Капітал Україна" Олександр Вальчишен.
"Гривня залишається всередині діапазону 8,12-8,15 за 1 долар, який спостерігається з початку цього року. З того часу, як влада перешкоджала значним валютним відхиленням, ця відсутність волатильності стала звичною", - сказав він.
 

На що влада витрачає податки українців

Українці платять багато податків - і за кількістю, і за розміром своїх доходів, однак державні і медичні послуги, освіту і пенсії, які отримують українці за свої податки, дуже далекі від того, чого можна було б очікувати за такі гроші.
Проте на додаток до податків, які українці сплачують, вони все одно платять за послуги лікарів, педагогів, а також утримують родичів - пенсіонерів, яким не вистачає заробленої за довге трудове життя пенсії.
 

Українцям обіцяють долар по 9 гривень

Девальвацію національної валюти, за словами експертів, спровокує різке погіршення економічної ситуації - до кінця року Київ повинен виплатити понад 4 мільярди доларів за зовнішніми позиками і на осінь припадає пік цих виплат.
Рятувальним колом для української економіки можуть послужити новий кредит МВФ і зниження ціни на російський газ, однак особливими успіхами в цьому напрямі уряд похвалитися не може.
На золотовалютний резерв розраховувати також не доводиться тому він зараз знаходиться на критичній межі - 22700000000 доларів - і незабаром не зможе покрити обсяг тримісячного імпорту.
 

Заборгованість Києва перевищила 8 млрд гривень

Бюджет столиці є нереалістичним і не виконувався впродовж шістьох останніх років
Міська влада не оприлюднює повних даних про структуру та обсяги заборгованості столиці, що перевищила 8 млрд грн і становить 40% дохідної частини київського бюджету, - повідомляє DT.UA. Крім того, до суми боргу міста слід додати обсяги заборгованості таких комунальних підприємств, як "Київпастранс", "Київський метрополітен" та ін., що, за оцінкою народного депутата Наталі Новак, сягають 4 млрд грн.  Детальніше
 

Восени гривня може скотитися в безодню

Національна валюта може стати жертвою жорсткої економії
Вже восени міжнародні аналітики обіцяють українцям долар по 9 грн, - повідомляють "Вести".
Девальвацію національної валюти, за словами експертів, спровокує різке погіршення економічної ситуації - до кінця року Київ повинен виплатити понад $ 4 млрд за зовнішніми позиками і на осінь припадає пік цих виплат. Рятувальним колом для української економіки можуть послужити новий кредит МВФ і зниження ціни на російський газ.  Детальніше
 

Космічна комп'ютеризація НБУ за рахунок українців

Нацбанку знадобилася чергова партія комп'ютерів на 27 мільйонів
Національний банк України (НБУ) за 27 млн 399,4 тис. грн замовив у ТОВ "Навігатор" комп'ютери та оргтехніку, - пише Gazeta.ua. Інформація про відповідну тендерну угоду опублікована у "Віснику державних закупівель". Зокрема, НБУ замовив 57 персональних комп'ютерів, ноутбуків, моніторів, принтерів, багатофункціональних пристроїв, сканерів, факсимільних апаратів.
 

Восени на українців чекають багато неприємних сюрпризів від влади

Починаючи з осені населення чекає зростання цін на легкові та вантажні імпортні автомобілі, алкогольні і тютюнові вироби, та це ще не весь перелік осінніх "сюрпризів" для населення.
Крім того, громадяни будуть обмежені в можливості здійснювати розрахунки готівкою.
Зокрема, з 1 вересня цього року набувають чинності декілька важливих правових актів.
Основні документи і зміни наводить прес-служба Держпідприємництва.
 

Утримання автопарків влади коштуватиме платникам податків 100 млн. гривень

Золоті автопарки державних монополій
Утримання автопарків держаних органів - одна з найулюбленіших тем преси, - пише "Економічна правда" (фото: badfon.ru). Проекти або закони про бюджет свідчать, що 2013 року утримання президентського автопарку коштуватиме платникам податків 40 млн грн, депутатського - 36 млн грн, урядового - більше 20 млн грн. Якщо глянути на кількість машин на балансі цих установ, можна дізнатися, що річне утримання однієї коштує стільки ж, як нова іномарка класу "В". Це забагато.  Детальніше
 

Швидкого відновлення економіки України не слід чекати, - експерт

Зростання ВВП України в цьому році не перевищить 1%.
Таку думку висловив доктор економічних наук, професор, директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук Валерій Геєць у ефірі Українського радіо.
За його словами, Україна може розраховувати на сценарій повільного підйому економіки.
"Цього року ми не очікуємо високого підйому - до 1%. На наступний рік - 2-3%", - сказав В. Геєць.
 

Причини, що гальмують економічний розвиток України

Виклад виступу професора Національної академії управління, директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна на семінарі з питань євроінтеграції в Укртелерадіопресінституті (інф.: osp-ua.info).
Умовно причини які гальмуюь розвиток можна поділити на дві частини – зовнішні і внутрішні. Зовнішні – це ті, які носять глобальний характер, від них потерпають усі держави на планеті. Внутрішні причини породжені в середини країни, вони є результатом невмілої, не фахової, а іноді й просто злочинної  управлінської діяльності влади. Спочатку розглянемо зовнішні причини.  Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2595
mod_vvisit_counterВчора2768
mod_vvisit_counterЦього тижня2595
mod_vvisit_counterМинулого тижня20395
mod_vvisit_counterЦього місяця78845
mod_vvisit_counterМинулого місяця96892
mod_vvisit_counterЗа весь час24570414