За оцінкою Росстату ВВП Росії в II кварталі виріс на 1,2% до відповідного періоду минулого року, побивши власний антирекорд І кварталу, коли темпи зростання скоротилися до 1,6%.
Це історичний мінімум, якщо виключити періоди рецесії.
Раніше Мінекономрозвитку оцінювало зростання ВВП в II кварталі в 1,9%, а за перше півріччя - в 1,7%.
Однак, з урахуванням оцінки Росстата виходить, що за перше півріччя економіка зросла на 1,4%.
Мешканці Києва та житлово-комунальні компанії міста заборгували "Київенерго" за тепло та електроенергію понад 2 мільярди гривень.
Про це сказав генеральний директор "Київенерго" Олександр Фоменко.
"Сумарна заборгованість за тепло- та електроенергію від населення та житлово-комунального сервісу понад 2 мільярди. 1,6 мільярда - це заборгованість за теплоенергію", - повідомив Фоменко.
За його словами, всю заборгованість планують погасити під час "взаємної роботи".
Обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів за 7 місяців року зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року на 9,2 мільярдів гривень (3,9%), до 240,9 мільярдів гривень. За підсумками півріччя зростання надходжень склало 1% - до 204 мільярдів гривень, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.
"До державного бюджету надійшло 189,1 мільрдів гривень, до місцевих - 51,8 мільярд гривень. До загального фонду держбюджету перераховано 180,8 мільярдів гривень платежів, що на 8,1 мільярдів гривень більше показника січня-липня 2012 року", - повідомили в Міндоходів.
У першому півріччі 2013 золотовалютні резерви України знизилися до 23,25 мільрдів доларів, а обсяги виробництва промислової продукції впали на 5,3%. Це означає, що стабільність гривні знову опинилася під загрозою. Реальна інфляція до кінця року складе 5,7%.
В офіційних повідомленнях Нацбанк підкреслює, що курс грошово-кредитної політики залишається незмінним.
Як і колись, протягом найближчих 3-5 років зусилля регулятора будуть спрямовані на "безумовне виконання його основної конституційної функції щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України".
"І платіжний баланс якраз усе це демонструє. Але, на жаль, ті особи, які перебувають при владі, не володіють цими категоріями - такі, як Арбузов, Клименко, - стверджує, за інф. osp-ua.info, професор, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. - Створюється враження, що вони навіть у середній школі на двійки вчилися. Але найбільш неприємно те, що вже липень минув, результати платіжного балансу за червень давно відомі, а всі економісти, вчені, академіки мовчать. Це дуже трагічно, це означає, що нація, народ хворі, що влада хвора, а опозиція чи продажна, чм неписьменна. До професіоналів, які розуміються на цих речах, ніхто не звертається. Коментарі беруть у різних пройдисвітів, популістів. Тому потрібно готуватися до дуже складних часів". Детальніше
До кінця року слід чекати ослаблення гривні на 5-10%, - експерти
Таку думку висловили експерти в ході прес-конференції в Києві.
Зокрема, директор економічних програм Інституту публічної політики Ільдар Газізуллін вважає, що девальвація в 5-10% - найпростіший спосіб швидко вирівняти платіжний баланс країни.
"Є два сценарії девальвації. Найбільш вірогідний сценарій - одномоментна девальвація, контрольована Нацбанком, на 5-10%. І менш вірогідний сценарій - збільшення коридору, в якому коливається курс, - те, чого вимагав Міжнародний валютний фонд від України", - сказав Газізуллін.
У них зараз немає вільних грошей – оце і є основна причина! Тому що нікому сторонньому нічого не продається, - експерти
За перші сім місяців річний план приватизації виконано лише на 1,7%. Представники влади пояснюють це деструктивними діями опозиціями та несприятливою економічною кон’юнктурою. Натомість експерти вважають, що план приватизації фактично зірвано не лише через економічні, а насамперед через політичні причини, а саме – через непорозуміння між трьома основними групами впливу в оточенні президента, - повідомляє radiosvoboda.org. Експерти також пояснюють проблеми із виконанням плану приватизації не лише несприятливими економічними тенденціями, а звертають увагу, зокрема, і на непорозуміння всередині влади.
Приватні банки та інвестори активно шукають альтернативу долару, вважаючи за краще золото та дорогоцінні метали.
"Пошуки альтернативи долара ведуться, оскільки ситуацію з його віртуальної забезпеченістю потрібно вирішувати", - розповідає Володимир Беляміна, експерт з фінансового та стратегічного маркетингу.
Підтвердженням цього тренда, на його думку, є те, що Китайський народний банк позбавився доларів в структурі своїх золотовалютних резервів".
За новими правилами всі перекази з-за кордону в Україні будуть в обов'язковому порядку конвертуватися в гривні. Про це йдеться в постанові Нацбанку України №208.
"При здійсненні обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), у випадках, передбачених нормативно-правовими актами Національного банку України щодо порядку виплати переказів із-за кордону фізичним особам, уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквіваленту від продажу таких надходжень на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти", - йдеться в тексті документа.
|
|