ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

У всьому світі шукають альтернативу долару

Приватні банки та інвестори активно шукають альтернативу долару, вважаючи за краще золото та дорогоцінні метали.
"Пошуки альтернативи долара ведуться, оскільки ситуацію з його віртуальної забезпеченістю потрібно вирішувати", - розповідає Володимир Беляміна, експерт з фінансового та стратегічного маркетингу.
Підтвердженням цього тренда, на його думку, є те, що Китайський народний банк позбавився доларів в структурі своїх золотовалютних резервів".
 

Валютні перекази примусово обмінюють в гривні

За новими правилами всі перекази з-за кордону в Україні будуть в обов'язковому порядку конвертуватися в гривні. Про це йдеться в постанові Нацбанку України №208.
"При здійсненні обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), у випадках, передбачених нормативно-правовими актами Національного банку України щодо порядку виплати переказів із-за кордону фізичним особам, уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквіваленту від продажу таких надходжень на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти", - йдеться в тексті документа.
 

Супермаркети накручують ціни на хліб та молоко на 30%

Антимонопольний комітет виявив ознаки картельної змови на ринку роздрібної торгівлі, учасниками якого стали найбільші торговельні мережі України.
Про це на прес-конференції повідомив в.о. глави АМКУ, перший заступник голови відомства Рафаель Кузьмін.
Кузьмін не назвав торговельні мережі, пославшись на конфіденційність даних розслідування. Однак повідомив, що причиною розслідування став факт завищення цін на соціально значущі товари в середньому на 20-30%.
 

Як розподілені доходи серед населення України

Хто в Україні багатий
Усе ж не варто говорити, що місячний дохід 300 дол на члена сім'ї - це дуже великий дохід. Це, швидше, пристойний дохід, але до реального багатства ще далеко.
Можна було б поговорити про чотирьох українських мільярдерів або про декілька тисяч українських мільйонерів, але не варто. Нехай вони самі рахують свої мільйони і мільярди. Цікаво проаналізувати інше: як розподілені доходи серед населення.
 

Нова хвиля кризи почнеться цієї осені

За словами Юргена Штарка, колишнього головного економіста ЄЦБ, час, який виділяли для порятунку євро Центральним банком валютного Альянсу, був втрачений даремно.
Він вважає, що через входження євро у фазу кризи управління, кризові явища тільки посилилися.
"Тиск на Берлін і ЄЦБ з боку Франції посилиться у вересні цього року після виборів до парламенту Німеччини", - сказав пан Штарк.
Французи вимагатимуть надання їм допомоги і відмови від бюджетних програм.
 

З депозитів українців братимуть податок

Міністерство доходів і зборів Олександра Клименка планує віднести цінні папери, деривативи та частки в компаніях у володінні фізичних осіб у сумі понад 1000 мінімальних зарплат (зараз понад 1,15 мільйон гривень) до предметів розкоші, з яких потрібно буде сплачувати податок на багатство.
Про це у своєму блозі пише керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.
 

"Дірка" в держбюджеті зросла вдвічі

Дефіцит державного бюджету в червні 2013 року становить 4,258 мільярда гривень, що на 81,2% перевищує показник попереднього місяця - 2,342 мільярда гривень.
Водночас ця цифра на 39,6% більша аналогічний показник у минулому році - 3,05 мільярда гривень.
"Дефіцит держбюджету за січень-червень 2013 становить 22 мільярди 745,5 мільйона гривень, у тому числі дефіцит загального фонду становить 24 мільярди 628,8 мільйона гривень, що на 11 мільярдів 967,1 мільйона гривень менше розпису на цей період", - йдеться у повідомленні Мінфіну.
 

Дефолт України вдарить по всіх, незалежно від доходів і статків, - Олег Соскін

Олег Соскін: Вихід із ситуації ще можливий
Економічна ситуація в Україні потребує ретельного контролю. Про це заявило керівництво Міжнародного валютного фонду.
Перша консультація з цього приводу між представниками МВФ і України може відбутися цієї осені. Контроль за виконанням таких вимог здійснюється щодо країн, у яких збереглася істотна заборгованість перед МВФ після завершення програми виділення позик. МВФ домовляється про проведення більш частих консультацій з представниками таких держав, насамперед з питань макроекономіки, пише Газета по-українськи.
 

Влада почне активно друкувати гривню

Високий рівень захищених видатків у структурі державного бюджету України (близько 95,4%) в умовах зниження його доходів підвищує ризик девальвації національної валюти через ймовірності покриття формованого дефіциту чистої емісією гривні.
Таку думку наведено в аналітичному огляді інвесткомпанії "Конкорд Капітал".
За оцінками аналітиків компанії, у разі збереження негативної динаміки доходів держбюджету в третьому і четвертому кварталі 2013 року недовиконання дохідної частини в цілому за рік може скласти близько 25 мільярдів гривень, або 1,7% ВВП.
 

Держагенство з питань науки проведе дослідження на 32 мільйони гривень

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації за результатами тендерів уклало угоди на проведення наукових досліджень на 32,17 мільйони гривень.
Як наголошується, найбільші підряди отримало ВАТ "НПК "Наука".
Приватна компанія отримає 5350000 гривень на розробку систем багаторівневої логіки з використанням ефекту електроміграціі вакансій в нанорозмірних системах і 4,4 мільйони гривень на розробку молекулярних нанокапсулірованих форм медичних препаратів для вирішення проблеми вітамінізації населення.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1296
mod_vvisit_counterВчора3762
mod_vvisit_counterЦього тижня21192
mod_vvisit_counterМинулого тижня25801
mod_vvisit_counterЦього місяця46993
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24200711