ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Економіка і бізнес

Влада забере податкові пільги у бізнесу для поповнення державного бюджету

У Міністерстві доходів і зборів вирішили урізати перелік галузей, які мають податкові пільги
Вже з 1 січня 2014 року преференцій по сплаті податку на прибуток позбудуться виробники дитячого харчування, йдеться в оприлюдненому законопроекті, що містить поправки до Податкового кодексу. Зараз компанії мають спрямовувати отриманий дохід на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін.
У прес-службі Міндоходов перегляд пільг пояснили тим, що їх надання "не створює сприятливих умов для стабілізації фінансового стану галузей, а призводить до зменшення надходжень до бюджету та виникненню схем ухилення від оподаткування".
 

Експерти обіцяють низькі ціни на овочі та ягоди

В Україні у цьому році овочі та фрукти очікуються у великій кількості, а тому ціни не підвищаться.
"Знизити їх неможливо. Останні два роки ціни були на мінімальному рівні і навіть не завжди покривали собівартість виробництва", - цитують "Вести" експерта аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Тараса Висоцького.
Крім того, експерти прогнозують, що вже через два тижні подешевшає ягода.
 

НБУ вводить ліміт на електронні гроші

Електронними грошима можна буде розплатитися на суму не більше ніж 25 тис. грн на місяць.
З початку року операцій з е-грошима вироблено майже в два рази більше, ніж за такий же період минулого року, тому НБУ планує посилити контроль за їх обігом.
З цієї ж причини відомство пропонує встановити перелік банківських послуг, доступних для розрахунку е-грошима, уточнити вимоги до випусковим і зобов'язати їх узгоджувати правила випуску електронних грошей з НБУ. Інф.: vkurse.ua
 

США ввели санкції проти двох українських авіакомпаній

Сполучені Штати ввели санкції відносно двох українських авіакомпаній - Ukrainian-Mediterranean Airlines та "Авіалінії Буковина" - за надання фінансової, матеріальної та технічної підтримки авіакомпаніям Mahan Air та Iran Air з лізингу літаків.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів США.
"Міністерство фінансів визначило ключові компанії та приватних осіб, які перебувають у Киргизії, Україні, ОАЕ та сприяють лізингу та продажу літаків Mahan Air та Іran Air, намагаючись обійти санкції за підтримки Ірану", - йдеться в повідомленні.
 

Гривня знеціниться на 15% до кінця року

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує девальвацію гривні на 10-15% за підсумками 2013 року. Про це сказано в прогнозі рейтингового агентства.
"Прогноз відображає наші очікування того, що українські банки продовжуватимуть працювати в складних економічних умовах, у результаті чого якість активів і прибутковість залишиться дуже слабкою. При цьому наш прогноз враховує ослаблення курсу національної валюти в 2013 році на 10-15%", - наголошується в повідомленні Moody's.
 

Україна фактично перебуває у стані дефолту, - Олег Соскін

Янукович і Партія регіонів мають понести відповідальність за дефолт України  
Національний банк України 29 травня оприлюднив дані відносно платіжного балансу України у квітні 2013 року. Як відомо, структура платіжного балансу складається з двох основних частин – рахунку поточних операцій та рахунку операцій з капіталом та фінансових операцій. Зокрема, рахунок поточних операцій у квітні становить - 677 млн. доларів, а в підсумку за 4 місяці 2013 року - 2428 млн. доларів. В тому числі зовнішньоторговельний баланс товарів і послуг у квітні - 861 млн. доларів, а за 4 місяці - 2765 млн. доларів. Так коментує ситуацію професор, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.
 

Капітали з офшорів в Україну не повернуться

В Україну капітали з офшорних зон, зокрема, Кіпру, навряд чи повертатимуться.
Про це заявила глава ради директорів групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) Валерія Гонтарєва.
На думку Гонтаревої, проблеми на Кіпрі спричинили більший вплив на дрібних та середніх власників, ніж на олігархів.
Сама ситуація означає глобальний наступ на офшори, який, за словами Гонтаревої, носитиме нецивілізований характер.
 

З початку року Україна напозичала на 4,8 мільярди доларів

За чотири місяці поточного року Україна напозичала на 4,8 мільярди доларів.
Про це під час круглого столу повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.
"Для цілей обслуговування бюджету в цьому році нам потрібно близько 8 мільярдів, це і погашення обслуговування в тому числі. Так, ми залучили цього року вже чимало, зараз за станом на травень місяць ми на зовнішніх ринках залучили 2,2 мільярди та всередині країни теж 2,6 мільярди", - повідомила Галина Пахачук.
 

Українське м'ясне скотарство на межі занепаду

Зменшення попиту на яловичину призводить до подальшого скорочення закупівельних цін на ВРХ.
В кінці травня ціни на биків склали 14,00-15,50 грн./кг, що на 1,00-1,50 грн./кг менше цін попередніх місяців і на 5,50-6,00 грн/кг нижче аналогічних показників минулого року.
Про це повідомили в Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
 

Кожен українець формально є акціонером української ГТС, - експерт

Президент міжнародної громадської організації „Київський міжнародний енергетичний клуб” („Q-Club”) Олександр Тодійчук прокоментував для OSP-UA.INFO інформацію, опубліковану у ЗМІ 28 травня про те, що українська ГТС оцінена у 26-29 млрд. доларів.
"Думаю, що зараз розмови про приватизацію української ГТС чи передачу її в оренду передчасні, тому що, по-перше, ми не знаємо на яких вихідних умовах велася оцінка української газотранспортної системи, чи були там передбачені нові варіанти реверсного використання, підземних сховищ за європейськими стандартами, сланцевого газу, LNG-терміналу.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5616
mod_vvisit_counterВчора6857
mod_vvisit_counterЦього тижня5616
mod_vvisit_counterМинулого тижня47233
mod_vvisit_counterЦього місяця33944
mod_vvisit_counterМинулого місяця197075
mod_vvisit_counterЗа весь час22209501