ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

В Україні значно піднімуть штрафи для працівників торгівлі

Незабаром торговцям може стати економічно не вигідно обманювати своїх покупців.
Народні депутати зареєстрували новий законопроект, який передбачає в десятки разів збільшити штрафи за різні торгові маніпуляції.
Так, проект передбачає, що за будь-які порушення в проведенні розрахунків (відсутність касового апарату) торговець буде змушений заплатити штраф у розмірі 340-850 гривень (зараз від 34 до 85 гривень), а для посадових осіб від 850 до 1700 (зараз 85-170 гривень).
 

Українцям масово затримують зарплати

В Україні все частіше починають затримувати заробітну плату.
По всій країні бюджетникам все частіше стали затримувати оплату праці. Люди готові виходити на акції протесту і страйки.
Зокрема, в Алчевську 230 співробітників тролейбусного депо не бачили своїх грошей з травня місяця.
При цьому керівництво "Алчевськпастранса" замість того, щоб розібратися зі сформованою ситуацією і придушити народний бунт, вдається до погроз і постійному тиску на працівників. Зараз у компанії перевіркою займаються співробітники правоохоронних органів. 
 

Українська промисловість за останній рік зазнала відчутного падіння

Падіння промисловості України: загрози і пошук виходу
Українська промисловість за останній рік зазнала відчутного падіння. Експерти вбачають причину цього в неправильній урядовій політиці, зокрема у зростанні податкового тиску, - пише Радіо Свобода. Український прем’єр, у свою чергу, пов’язує негативні тенденції у промисловості з високою ціною на імпортний газ. Раніше Світовий банк у прогнозі щодо України наголосив, що економічне зростання стане можливим лише в разі проведення структурних реформ.
 

Мінфін "витрусить" з українців 1 мільярд гривень

Міністерство фінансів планує залучити у населення 1 мільярд гривень в результаті розміщення перших двох серій казначейських зобов'язань в національній валюті номіналом 5 і 10 тисяч гривень на початку 2014 року.
Про це журналістам повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачукв ході круглого столу в Києві.
"Зараз ми працюємо над випуском казначейських зобов'язань в національній валюті. Випуск планується на початку 2014 року, облігації будуть випущені номіналом 5 і 10 тисяч гривень", - сказала Пахачук.
 

На зимову олімпіаду витратять більше грошей українців, ніж на Євро-2012

Президент України Віктор Янукович каже, що витрати на підготовку до Олімпіади будуть не меншими, ніж кошти, витрачені на підготовку до Євро-2012.
"Тому коли зараз приймаємо рішення, і це стосується глибоких і величезних капіталовкладень, я невипадково виніс це питання на рішення Ради регіонів. Коли ми розглядаємо це питання, його треба приймати свідомо і взяти на себе відповідальність. Ми готові до цього чи ні, шановні колеги?" - сказав Президент, звертаючись до присутніх.
 

Продати валюту змусять усіх

НБУ продовжує витісняти інвалюту з економічних відносин. Відтепер весь бізнес, а не тільки експортери, зобов'язані продавати державі 50% валюти.
Те, що НБУ продовжить ще на півроку введену в листопаді 2012 року вимогу обов'язкового продажу 50% валютної виручки, практично не викликало сумніву. Однак регулятор зважився на посилення існуючого порядку. Зміни викладені в постанові від 25 вересня № 381 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 14 травня 2013 № 163", який 9 жовтня була зареєстрована в Мін'юсті.
 

"Київавтодор" закупив солі на 26 мільйонів гривень

КП "Київавтодор" за результатами тендеру уклала рамкову угоду на постачання 51,4 тисячу тонн технічної солі третього помелу з антизлежувальною добавкою без пакування у мішки на суму до 26,33 мільйонів гривень. Про це пише "Вісник державних закупівель".
Як зазначається, з переможцями торгів ТОВ "Агва Трейд Сервіс" і ТОВ "Юніонсервіс" укладено рамкову угоду на постачання солі по 511,8 гривень за тонну та 512,4 гривень за тонну відповідно.
Закупівельна ціна "Київавтодору" значно перевищує ринкову. Наприклад, "дорожню" сіль Артемівського заводу можна придбати у посередника по 385-430 гривень за тонну з урахуванням ПДВ.
 

З нового року бензин може подорожчати на 5 грн

Бензин в Україні може подорожчати на 5 грн за літр. У разі набуття чинності норми про обов'язкову добавку не менше 5% біоетанолу в бензини з 1 січня 2014 року, вартість пального для кінцевого споживача в Україні може зрости на 5 грн/літр.
Таку думку висловили експерти та учасники українського ринку нафтопродуктів на прес-конференції у вівторок, пише ubr.ua  з посиланням на Телеграф.
 

Після 17 жовтня Україна і світ можуть здригнутися від фінансового удару

Американський колапс. В Україні бояться долара по 9 гривень
Якщо Америка не зможе вчасно вирішити свою бюджетну кризу, Україні може бути ще гірше, ніж у 2008 році. 17 жовтня Конгрес США повинен проголосувати за підвищення верхньої межі держборгу. В іншому випадку світ здригнеться від фінансового удару. Економіці України буде особливо боляче, особливо за тими позиціями, де у нас і так не все гаразд, - передає НБН. Якщо вірити песимістичними прогнозами, долар в Україні коштуватиме більше 9 грн.
 

Нацбанк збільшив обсяги "викачування" валюти з українців

Національний банк України, який рік тому зобов'язав переводити в гривні половину валютної виручки експортерів, збільшив вимогу обов'язкового продажу на всі валютні надходження з-за кордону на користь бізнесу.
НБУ не коментує своє рішення. Банкіри вважають, що центральний банк прагне збільшити пропозицію валюти на ринку, щоб захистити гривню, курс якої почав знижуватися восени через зростання попиту імпортерів, і не допустити подальшої втрати валютних резервів, обсяг яких через виплати за зовнішніми боргами скоротився до 2,5 місяця імпорту.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3829
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня21505
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця121215
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24143897