ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Екологія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Екологія

Пам'ятник Кірову - найнебезпечніше місце в Кіровограді

Кіровоградський обласний проект “Стоп Радон” виявив найбільш небезпечне місце в Кіровограді. Це – пам’ятник Кірову. Монумент цей радіоактивний. Насправді. Найбільшу дозу радіації в місті можна отримати, знаходячись біля пам’ятника, призначаючи там побачення, катаючись на скейтборді. Бронзовий Кіров становить реальну загрозу для оточуючих.
“Влада повинна негайно прибрати пам’ятник з площі. Кіровоград уже давно отримав другу неофіційну назву – Ураноград. Потрібні конкретні кроки з вирішення ситуації, а не чергові безглузді тринькання грошей. Ситуацію потрібно міняти кардинально. Не можна допустити, щоб ми з вами, наші діти постійно знаходилися в зоні ураження.
 

Київ - найбрудніша столиця Європи

Кияни п'ють найгіршу воду в Європі. Вчені стверджують, що вода з крана небезпечна. Головними проблемами української столиці вони називають звалища і загазоване повітря, але найбільшою бідою - воду. Про це повідомляє ТСН.
Доктор хімічних наук, академік НАНУ та директор Інституту колоїдної хімії та хімії води Владислав Гончарук стверджує:
"Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості - це не викликає жодних сумнівів".
 

Столицю атакують фекалії

Микола СЛАВИНСЬКИЙ, для Волі народу

     Київ протестує, бунтує, кипить. Навіть у вихідні дні КМДА пікетують то захисники столичного Андріївського узвозу, то мешканці різних районів,  обурені незаконним будівництвом, то … А втім, це вже не сенсація, не виняткові новини, а типове явище, закономірність останнього часу, констатація глибинного неприйняття Олександра Попова та його безплідної команди.
     Як вважає Леонід ТУПЧІЄНКО, автор навчального посібника «Політологія», нинішню ситуацію в Києві та й загалом в Україні вичерпно передає точна поетична формула Івана Франка: «Дух, що тіло рве до бою». Дух сьогодні вже готовий до боротьби.

 

Ні атомній енергетиці: Німеччина подає приклад Україні

 Історичне рішення. Бундестаг відмовляється від «мирного атома»
 
Бундестаг прийняв історичне рішення. Німеччина першою серед великих індустріальних країн відмовляється від «мирного атома». Це рішення було прийнято на спеціальному засіданні більшістю голосів депутатів від партійного блоку ХДС / ХСС, партій ВДП, СДПН і «Союз90» / «зелені». Вихід ФРН з атомної енергетики буде завершено в 2022 році. За це рішення проголосували 513 парламентаріїв. 79 народних обранців висловилися проти, 8 депутатів утрималися, повідомляє ИТАР-ТАСС.
 

ЛЮДИ, ЗЕМЛЯКИ, СХАМЕНІТЬСЯ!..

Олекса ВАЩЕНКО, журналіст

Проблема кожного із нас

Мова піде про життя, точніше про виживання. Про виживання кожного з нас у своїй країні. Про виживання кожного з нас на своїй землі. І взагалі – на Землі.
 Років сімнадцять тому мені довелося побувати у Кракові. Два вихідні поспіль на Великому Ринковому майдані міста відбувався фольклорний фестиваль народних колективів усіх краківських воєводств. Десятки фольклорних гуртів з’їхалися до Кракова і на тимчасово збудованій сцені з дерева демонстрували глядачам свою майстерність. Так поляки відзначали День Кракова.
 Надвечір у неділю, після закінчення цього фольклорного фестивалю, я з колегою пішов прогулятися по Великому Ринковому майдану. Що вразило – всюди чисто, вибачте, асфальт не запльований і не закиданий непотребом, а поляки сидять собі вальяжно за столиками і попивають пиво чи каву…
 Через два тижні після цього йдемо з дружиною Хрещатиком у понеділок вранці, якраз після проведення Дня Києва на Майдані Незалежності. О, Господи! Люди! Та невже ви –  люди?! Асфальт на Хрещатику, знову вибачте, запльований, закиданий обгортками від морозива, цукерок, усюди валяються поліетиленові фляжки та фляги різних розмірів. Одне слово – свинюшник. Та такий, якого й у справжньому свинарнику десь у далекому українському селі не побачиш…
 І зробилося мені гірко. Дуже гірко. Бо саме тоді я відчув – куди нам до поляків, куди нам до Європи. Після цього я почав, можливо, занадто болісно та занадто відверто реагувати на всілякі неподобства своїх співвітчизників…

 Сидять трійко молодих дівчат на автобусно-тролейбусній зупинці і зі смаком зовсім так відверто ласують соняхом, спльовуючи лушпиння просто перед собою на асфальт. Кажу: «Дівчата, а віник у вас є?». У відповідь здивовані очі, якась незрозуміла міміка на обличчі – мовляв, і чого ти, чоловіче, до нас причепився? Кажу: «Так віник треба з собою носити, щоб підмітати після себе». Здається, не подіяло. Бо не те, що не почервоніли, а ще й хмикнули мені у відповідь.
 Інша ситуація: їду в маршрутному таксі від станції метро «Петрівка» додому. Молодий хлопець, допивши якийсь напій, викидає у двері порожню пластикову пляшку просто на тротуар зупинки «Райдужний масив». Усі пасажири вдають, що нічого не бачать і нічого поганого не сталося та мовчать. Не витримую і кажу: «Тобі ж іще жити в цьому Києві, а ти його закидаєш непотребом». Він відвернувся і промовчав. Усі пасажири знову «сором’язливо» промовчали.
 Минулої осені пішли з дружиною до березового гаю, що на масиві «Лісовий» (неподалік від магазину «Епіцентр»), і дуже пошкодували: всюди купи «шашличних відходів»: пляшки, целофанові пакети, пластикові фляги – увесь набір сучасного хімічного непотребу просто під ногами. Купами. Навіть метрів двадцять-тридцять неможливо пройти без цієї гидоти (пробачайте за не дуже пристойне слово).
 
І це там, де в лютому 1992-го для будівництва гаражів вирубали і знищили велику ділянку соснового лісу. А «керував» тоді цим лісом народний депутат України і голова (на той час) Ватутінської райради та виконкому Анатолій Мокроусов. Про цей ганебний факт я (тоді депутат  Київміськради) інформував громадськість і своїх виборців через газету «Голос України» («Варварство по-київські», публікація 11 лютого 1992 року) та «Хрещатик» («Губителі», 13 лютого 1992 року). У цих виданнях було надруковано не спростовані й дотепер фотознімки гноблення і знищення природи у столиці України. І що? А нічого, як то кажуть, з гуски вода…
 То ж я й запитую – чому так? Чому люди не захищають себе і свої життя? Чому люди не люблять самі себе? Чому вони принижують себе як людей? Чому вони не забирають після себе різне сміття?
 Уже понад вісім років мені доводиться боротися за цілісність берегів озера Малинівка (в народі – Огірок), що на території дачних ділянок так званих Воскресенських садів у Дніпровському районі Києва. Рибалю та постійно збираю сміття на берегах озера. І береги його ще відносно чисті… Чого не скажеш про інші береги озер та річок в Україні.
 І ось тепер ЗАПИТАННЯ й до наших доморощених можновладців, до політиків (бо подібне запитання я вже задавав у своїй статті співвітчизникам): чому ви зовсім не говорите про екологію? Чому ви з усіляких мітингових помаранчевих і непомаранчевих трибун ніколи не закликали: «Люди добрі, не кидайте під ноги сміття, любіть своє місто, любіть Україну і не засмічуйте її!». Ні – цього не було. Ніхто і ніколи, і під час останніх президентських виборчих кампаній, не заявляв – бережіть свою землю, не засмічуйте її, не вкорочуйте собі життя…
 І дуже добре, що в Києві нещодавно з’явилися такі білборди, як біля станції метро «Лівобережна»: «Випив напої? Кидай у смітник пластик, який забруднює світ! Період розпаду пластику в природі, за даними вчених, становить понад 100 років».


Олекса ВАЩЕНКО, журналіст
Фото автора.

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4807
mod_vvisit_counterВчора5118
mod_vvisit_counterЦього тижня22528
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця75522
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24229240