Невідомий науці вид червів знайшли в українській рибі Нікопольського та Кременчуцького водосховищ. Черви не гинуть навіть при заморожуванні риби. Знайшли його у бичку, окуні, лящі та судаку. Наразі експерти з’ясовують, чи шкодить паразит здоров'ю людини, - повідомляє 24tv.ua.
"Ситуація стає небезпечною, наші річки забруднюються і споживання риби звідти стає схожим на лотерею. У Дніпрі більше 50% риби заражені паразитами, річкова риба здебільшого хвора різноманітними хворобами.
У Криму ліси будуть закриті для відвідування у зв'язку з надзвичайною пожежною небезпекою. Про це повідомив помічник начальника ГУ ДержНС в Криму Володимир Іванов.
Іванов зазначив, що у зв'язку з 5-м класом пожежної небезпеки з завтрашнього дня рятувальні служби перейдуть на посилений режим несення служби, будуть перекриті в'їзди в лісові масиви.
За 2012 рік найбільший рівень забруднення повітря, який оцінювався з комплексного індексу забруднення атмосфери (КІЗА), як дуже високий зареєстрований у п'яти містах України - Одесі, Горлівці, Армянську, Слов'янську та Дніпродзержинську.
Високий рівень забруднення відзначений у Києві, Красноперекопську, Маріуполі, Донецьку, Кривому розі, Макіївці, Ужгороді, Рівному, Дніпропетровську, Дзержинську, Рубіжному, Єнакієве, Лисичанську, Херсоні, Сєвєродонецьку, Запоріжжі, Краматорську, Миколаєві та Луцьку.
Суспільство має відреагувати
Територія природних заповідників, національних парків та інших резерватів, які б мали охоронятися державою, за останні п'ять років катастрофічно зменшилася. Ралі на джипах і квадроциклах посеред реліктових лісів (на фото) стає звичнимм явищем.
Найбільш загрозливим екологи вважають відсутність у можновладців бажання створювати нові природно-заповідні території та намагання скасовувати існуючі. Про це йдеться у статті на DW.DE.
Кожний громадянин України в середньому за рік продукує 200 кілограмів сміття. Лише Київ виробляє майже 1,5 мільйони тонн відходів щороку. В Україні вже практично немає незасмічених територій і на кожен квадратний кілометр умовно припадає по 500 тисяч тон відходів, - повідомляє Радіо Свобода.
За приблизними підрахунками Україна тоне у понад 30 мільярдах тонн сміття. Увесь "непотріб" лежить або на полігонах або на стихійних звалищах, розкладається, забруднює ґрунти, воду й повітря. Згубний вплив "сміттєвого фактора" на здоров’я людей вже доведений лікарями. Детальніше+ВІДЕО
В Совські ставки (Голосіївський район столиці) почали зливати якусь речовину з аміачним запахом
Поїхавши туди (це між Червонозоряним проспектом та вул. Кіровоградською), ми вже нікого там не застали, але відчули в повітрі якийсь отруйний запах та побачили жахливий стан озер, вода їхня забруднена і, скоріше за все, просто отруйна, на близько 100 метрів ділянки відбувається зсув грунту, пошкоджена вже асфальтна пішохідна доріжка, територія мальовничої зони відпочинку вкрита сміттям, будівельними відходами та гнилим м’ясом, - повідомляє на своїй сторінці у Facebook громадський діяч Микола Даневич.
В квітні - зима, у січні - весна. На перший погляд, безглуздя та нісенітниця, в яку складно повірити.
Натомість на сьогодні - це вражаюча реальність, яку ми спостерігали за вікном. Чому саме так відбувається і що спонукає матінку-природу змінювати свої настрої розповіли вчені-екологи світового масштабу.
Згідно з даними кліматології останнього століття, світ "підігрівся" на 1 градус за Цельсієм, при чому 0,5 градуса потепління "досягнуто" ще до того, як емісія парникових газів внаслідок людської діяльності почала набувати якогось значення.
Підприємства Донбасу щорічно скидають у Сіверський Донець сотні мільйонів кубометрів неочищених стоків
Торік, за даними сіверсько-донецького басейнового управління, 288 підприємств скинули в басейн річки 676,4 млн м3 стоків, при цьому якесь очищення пройшла тільки половина цього обсягу, - інформує DT.UA. Основну частину шкідливих речовин Донець отримує в районі Лисичанська, і далі стан води істотно не змінюється.Від загального обсягу забруднення Донецьк і Луганськ займають 94%. Місцева влада не може перешкодити забрудненню.
Киянам та загалом всій Україні загрожує техногенна та екологічна катастрофа, якщо найближчим часом не провести реконструкцію Бортницької станції аерації - єдиної очисної споруди Києва та передмістя. "Якщо буде заражена річка Дніпро, то це вже техногенна катастрофа. У зв'язку з тим, що Київ знаходиться вище за течією, вся територія України, яка користується водою з Дніпра, потрапляє під загрозу екологічного забруднення", - підкреслює радник голови правління з інформаційної політики Київводоканалу Вікторія Яковлєва. Більше того, в Київводоканалі заявили, що відмова система загрожує повною екологічною катастрофою для всієї країни.
За словами Вікторії Яковлєвої, Бортницька станція - це три блоки очистки, які вводились до експлуатації у різні роки, із зростанням потреби Києва у воді. За її словами, на сьогодні "технічний стан БСА - критичний, а її системи вкрай зношені, тому реконструкція найближчим часом - просто необхідна". Про це зокрема свідчить, нещодавній масштабний обвал землі на території Бортницької станції аерації (ВІДЕО).
|
|