ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Екологія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Екологія

Як наживаються на утилізації небезпечних відходів (ВІДЕО)

На утилізації небезпечних відходів ділки заробляють півмільярда гривень на рік
Заробляти гроші можна не тільки на постачанні корисних копалин, а й на утилізації небезпечних відходів.
Міністерство екології запровадило нове мито. Віднині за ввезення кожного літра масил чи олив імпортер повинен сплатити одну гривню. І не державі, а приватним компаніям, які і створені для того, щоб збирати ці гроші.
 

Київ накрив газовий сморід

Газова "атака" західних околиць Києва: столицю накрив сморід одоранту
Київська міська державна адміністрація (КМДА) звернулась до мешканців столиці із проханням не панікувати у зв'язку із смородом, який розповсюдився у повітрі й нагадує запах газу, - пише Gazeta.ua.
Зокрема, як повідомила прес-служба КМДА з посиланням на "Київгаз", під час закачування одоранту на газорозподільній станції № 12 "Київтрансгазу", біля селища Хотів (Києво-Святошинський район) стався його витік.
 

Європа не бажає перетворитися на "сміттєвий континент"

Комісія ЄС оголошує війну пластиковим пакетам
Кожен мешканець ЄС за рік використовує близько 200 пластикових пакетів. Опиняючись у смітті, вони неабияк шкодять довкіллю. У Єврокомісії пропонують радикально скоротити використання таких пакетів, - пише DW.DE. Щорічно європейці викидають на смітник майже вісім мільярдів пластикових пакетів. Вони часто опиняються в річках та морях, завдаючи великої шкоди довкіллю.
 

Київський дельфінарій - під прицілом екологів

Бізнес на тваринах
Екологи взялися за Київський дельфінарій. А все через численні скарги різних громадських організацій про незаконне утримання тварин у неналежних умовах, - йдеться у сюжеті ТСН.
"Дельфіни виконують трюки з голоду, а так звана "дельфінотерапія" відбувається без присутності лікаря-терапевта", - стверджують есперти: ВІДЕО
 

В Україні повним ходом іде вирубка дерев на природно-заповідних територіях

За ці злочини не позбавлений волі жоден посадовець
Поки немає такого контролюючого органу, виходить, що можна рубати, де хочеш і скільки хочеш, - йдеться у статті-розслідуванні "Дня". За словами Олексія Василюка, щодня в Україні вирубають десятки дерев, а відстежити, скільки вже знищено гектарів зелених насаджень, надто складно. Та навіть якщо така служба з’явиться, екологи не впевнені, що ситуація суттєво зміниться. Адже йдеться про незаконні дії на території природно-заповідного фонду.
 

Україна визнана одним із світових лідерів за рівнем токсичності повітря

Українське повітря - одне з найбільш забруднених у світі
Як пише "Сегодня", американське космічне агентство NASA визнало Україну, Китай і Японію лідерами за рівнем токсичності та забрудненості повітря. У той же час Австралія, Канада, Бразилія і Гренландія визнані найчистішими місцями на планеті.
За даними NASA, щорічно брудне повітря вбиває близько 500 українців на кожну 1 тис. кв. км. Таким чином, всього від забрудненості повітря щороку помирає 301 тис. українських громадян.
 

Японія відгородиться від радіації крижаною стіною

Уряд Японії збирається побудувати навколо атомної електростанції "Фукусіма-1" крижану стіну, щоб запобігти подальшим витоку радіоактивної води. Вартість робіт оцінюється в $ 473 000 000, - повідомляють eizvestia.com.
Нагадаємо: останній витік води, використовуваної для охолодження зруйнованих у 2011 р. реакторів, призвела до серйозного забруднення в кінці серпня території навколо АЕС. Інциденту був присвоєний третій рівень небезпеки із семи можливих за міжнародною шкалою ядерних подій.
 

Забруднене повітря щорічно забирає життя мільйонів

За підрахунками науковців, від збільшення кількості твердих часток в повітрі кожного року помирає близько 2,1 мільйона чоловік. Такі частки потрапляють до дихальних шляхів людини, і, осідаючи, можуть спричиняти різні захворювання, зокрема рак легень, повідомляє сайт британського Інституту фізики.
"Наші підрахунки показують, що забруднення атмосферного повітря є одним з найбільш важливих екологічних факторів ризику для здоров'я. Багато смертей відноситься до регіону Східної та Південної Азії, де чисельність населення висока, а забруднення повітря є сильним", - говорить Джейсон Уест, один з авторів дослідження.
 

Наймальовничіше озеро Карпат (ФОТО)

Це озеро Синяк у Сваляві  
У Карпатських горах, недалеко від міста Свалява Закарпатської області України, на висоті 700 м над рівнем моря розташоване озеро Синяк. Розчинені в нім з’єднання сірки надають воді інтенсивного блакитного забарвлення. Озеро вулканічного походження, в ньому є 2 вирви. Вважається, що це кратери давнього вулкана, заповнені водою. До того ж, на берегах розкидано безліч уламків скельної породи.
Вода в озері сірководнево-сульфатно-кальцієва. Має лікувальні властивості. Озеро живиться водою сірководневого джерела. Вода чиста, прозора. Береги болотисті, порослі очеретом та іншою рослинністю.
 

Україну підводять до екологічної катастрофи, перетворюючи на смітник

За цим стоїть кримінальний бізнес
Легальні сміттєзвалища в Україні займають територію майже як уся Чорногорія. Окрім того, є й тисячі стихійних звалищ. Проблема зі сміттям – це екологічна катастрофа для України, і водночас за цим стоїть кримінальний бізнес, який за сприяння влади різних рівнів не допускає жодного інвестора для будівництва сміттєпереробних заводів, - йдеться у статті на Радіо Свобода. За рік в Україні з 10-12 мільйонів тонн відходів переробляють лише 2%. На всю Україну є лише один сміттєпереробний завод на Рівненщині, збудований за німецькі інвестиції. Якщо їх не почати будувати негайно, Україна перетвориться на суцільний смітник.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5361
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня16499
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця116209
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24138891