Комісія ЄС оголошує війну пластиковим пакетам
Кожен мешканець ЄС за рік використовує близько 200 пластикових пакетів. Опиняючись у смітті, вони неабияк шкодять довкіллю. У Єврокомісії пропонують радикально скоротити використання таких пакетів, - пише DW.DE. Щорічно європейці викидають на смітник майже вісім мільярдів пластикових пакетів. Вони часто опиняються в річках та морях, завдаючи великої шкоди довкіллю.

"Ми вже зараз маємо новий континент - сміттєвий", - заявив єврокомісар з питань захисту довкілля Янеш Поточник у понеділок, 4 листопада, в Брюсселі. Він представив свій законопроект, згідно з яким, європейські уряди зобов'язуються зменшити обсяги використання пластикових пакетів. На його думку, використання цих пакетів у ЄС цілком можна скоротити на 80 відсотків.

Нині кожен житель країн Євросоюзу в середньому використовує близько 200 пластикових пакетів на рік. Тобто, щодня на кожне домашнє господарство припадає більше одного пакета. Водночас спостерігається велика різниця між окремими європейськими регіонами. У той час, як кожен данець та фін обходиться лише чотирма пакетами на рік, кожен поляк, португалець та словак в середньому щорічно використовує майже п'ятсот нових пластикових пакетів, повідомляє німецьке інформаційне агентство epd. Німці займають у цій статистиці середні позиції - кожен щорічно користується 71 пакетом.
У такому засиллі пластикового сміття винен і сам Євросоюз, що опосередковано визнають також у Брюсселі. Досі держави ЄС не могли повністю заборонити використання пластикових пакетів, оскільки це суперечило б старим європейським нормам про пакування, ухвеленим 1994 року. "Новий закон поставить захист довкілля вище за внутрішній ринок", - цитує epd слова одного з представників Єврокомісії.
Якщо за законопроект Поточника проголосують Європарламент та його підтримують національні уряди, тоді на боротьбу за менше використання пакетів держави ЄС матимуть два роки. І тут не обов'язково вдаватись до заборони. В Ірландії свого часу запровадили податок на пластикові пакети - 22 центи за штуку. І їх споживання вдалось скоротити на 95 відсотків - з 328 до 21 пакета щорічно в розрахунку на одну людину, пише інформаційне агентство dpa. Також у Німеччині розмірковують над запровадженням спеціального податку або зборів за використання пластикових пакетів.

Інф.: DW.DE

Коментарі