ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Перехід на «зимовий» час: чим увінчалася ідея відмовитися від переведення стрілок

   Охорона здоров'я
Українці цієї неділі мають перейти на «зимовий» час.
Україна вперше перевела стрілки годинника у 1981 році і робить це досі, як ще приблизно 60 країн. Втім, щоразу, коли наближається відповідний момент, виникають дискусії щодо доцільності цього кроку. Вже давно відомо, що переведення годинника не найкраще впливає на здоров'я, а економічна вигода від цього не доведена.

Переважна частина території України розташована в межах часового поясу UTC+2, який є «київським».
 

PostHeaderIcon Кличко розповів, скільки часу необхідно на стабілізацію ситуації з електрикою у Києві

   Економіка і бізнес
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що на стабілізацію ситуації з електропостачанням у столиці необхідно орієнтовно 2-3 тижні.
Про це він сказав в ефірі програми "Факти" на каналі ICTV.
"Ми працюємо в екстреному режимі, тому що у нас екстрені відключення світла, які продовжуються по всіх районах. Це робить Укренерго. У зв’язку з великою нестачею та дефіцитом відключення коливаються приблизно від години. Ми знаємо, що у нас пікове навантаження.
 

PostHeaderIcon Кого планують призвати та на які роботи, коли почнеться трудова мобілізація

   Економіка і бізнес
В Україні на державному рівні заговорили про зовсім новий вид мобілізації — цільову. Вона може передбачати залучення населення до робіт з відновлення інфраструктури, яка була пошкоджена внаслідок війни.

Подробиці розповів голова профільного комітету Верховної Ради, співавтор відповідного закону Олег Бондаренко в коментарі для «ТСН.ua».
 

PostHeaderIcon Коли потрібно ставити телефон на зарядку: названо "золоте правило"

   Наука і освіта
Батарея вашого телефону повинна заряджатися до певних відсотків, і ось чому.
Термін служби акумулятора мобільного телефону залежить від багатьох моментів. Смартфон може "сідати" швидше, якщо безперервно визначає геодані або перебуває при екстремальній температурі на вулиці. Не менш важливо, при якому відсотку заряду ви підключаєте та відключаєте пристрій від мережі.

Один зрозумілий лайфхак допоможе зберегти життя акумулятора, а ваш телефон буде розряджатися повільніше. Його суть проста і полягає в так званому золотому правилі: не дозволяти заряду виходити за діапазон від 30 до 90%.
Коли потрібно ставити телефон на зарядку.
 

PostHeaderIcon Як і чому Росія краде українських дітей

   Громадянське суспільство
На початку жовтня російська окупаційна влада перенесла канікули у школах Херсонської області і почала вивозити українських дітей на буцімто оздоровлення до раніше окупованого Криму. Ідеться про 1200 вивезених школярів. Журналіст Костянтин Риженко писав у своєму Telegram-каналі, що батькам вже повідомили, що їхні діти – «затримаються». Інформація про вивезення росіянами дітей надходить і з окупованого Енергодару на Запорожжі. Як заявили самі кримські чиновники, вони очікують прийняти 5 тисяч українських дітей.
 

PostHeaderIcon Понад 4 години електрики може не бути на Київщині та ще у трьох областях – ОПУ

   Економіка і бізнес
Жителям Києва, Київської, Житомирської, Чернігівської та Черкаської областей сьогодні потрібно бути готовим до того, що світла може не бути більше ніж 4 години.
Жителям Києва, Київської, Житомирської, Чернігівської та Черкаської областей сьогодні потрібно бути готовим до того, що світла може не бути більше, ніж 4 години.
Про це попередив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко у Telegram.
 

PostHeaderIcon На честь Левіна, Скрябіна, Чорнобаївки: у Києві перейменували ще 40 вулиць

   Імідж України
У Києві перейменували понад 40 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим.

Зокрема, у столиці з’явилися вулиці на честь полеглих захисників України: військового Дениса Антіпова, фотокореспондента Макса Левіна, актора Павла Лі, генерала Сергія Кульчицького.

Відповідні рішення ухвалила Київрада під час засідання 27 жовтня, повідомляє мер столиці Віталій Кличко.
Нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ столиці обирали кияни у додатку "Київ Цифровий".
    Ось деякі з перейменувань, які ухвалила Київрада:
 

PostHeaderIcon Генерал Маломуж: до Нового року ЗСУ можуть зайти в Крим, розпочався останній етап війни.

   Політика
У війні Росії проти України розпочався останній, системний етап визвольної операції.
У перспективі найближчого місяця очікується визволення Херсона, Херсонської та Запорізької областей. Далі – звільнення Луганської та Донецької областей. За позитивного сценарію до Нового року українська армія може зайти в окупований Крим.

Проте країна-терорист Росія, як і раніше, ставить перед собою завдання – знищити об'єкти критичної інфраструктури України. Можливими цілями можуть бути Рівненська та Хмельницька АЕС. Але вже в перспективі одного-півтора місяців завдяки потужній підтримці західних партнерів в Україні може бути побудовано систему протиповітряної та протиракетної оборони, яка закриє до 90% українського неба. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3978
mod_vvisit_counterВчора4335
mod_vvisit_counterЦього тижня33215
mod_vvisit_counterМинулого тижня44562
mod_vvisit_counterЦього місяця22516
mod_vvisit_counterМинулого місяця179236
mod_vvisit_counterЗа весь час27813996