В Україні на державному рівні заговорили про зовсім новий вид мобілізації — цільову. Вона може передбачати залучення населення до робіт з відновлення інфраструктури, яка була пошкоджена внаслідок війни.

Подробиці розповів голова профільного комітету Верховної Ради, співавтор відповідного закону Олег Бондаренко в коментарі для «ТСН.ua».
«Цей закон набрав чинності в березні. Він наголошує на тому, що цільова мобілізація має бути відповідно до Кодексу цивільного захисту України з метою ліквідації наслідків ведення військових дій та надзвичайних ситуацій після закінчення військового стану. Мета — відбудова нашої країни, — каже Олег Бондаренко. — До речі, цільова мобілізація — не нове явище для нашого законодавства. Були випадки, коли населення залучалося для ліквідації наслідків, наприклад, повені. Чи буде потреба в такій мобілізації зараз? Моє власне ставлення до цього таке — якщо вона буде вкрай необхідною, то відбуватиметься відповідно до законодавства. Вона може вводитися відповідно до указу президента, де будуть вказані обсяги, терміни проведення та цілі».

На уточнювальне запитання про те, чи почнеться така мобілізація після закінчення воєнного стану, чи можлива під час нього, Бондаренко відповів так: «Немає необхідності розподіляти зараз на ліквідацію наслідків під час воєнного стану та після нього. За необхідності така мобілізація може відбутися і під час воєнного стану».

Хто буде мобілізувати

На це запитання парламентарій відповів так: «Найвірогідніше, це потребуватиме додаткового регулювання під час воєнного стану. Ймовірно, це відбуватиметься через військові адміністрації».

Якщо людина не захоче працювати

Питання ухилення від цільової мобілізації, наразі, залишається відкритим. Простіше кажучи — відповідальності за це не передбачено.

«У нас немає відповідальності від трудової мобілізації, тож у цьому разі, якщо держава поставить перед собою це завдання, то ми будемо регулювати питання відповідальності», — пояснює Бондаренко.

Кого мобілізують

У парламенті не виключають, що мобілізувати на платній основі можуть ВПО, і не тільки.

«Обсяг людей, які будуть залучатися до такої мобілізації — він буде визначатися відповідно до цілей. Відповідно до цілей, до обсягу робіт буде визначатися і перелік осіб. Можуть бути всі дієздатні особи, які зможуть виконувати ті чи інші роботи», — каже Олег Бондаренко.

На які роботи залучать

Чітко визначеного переліку робіт станом наразі не існує.

«Всі роботи, які спрямовані на відбудову країни, на створення економічного продукту. Всі вони можуть вважатися як суспільно-значущі роботи. Це відповідає Конституції України», — каже парламентарій.

На уточнювальне запитання про те, все ж таки, якими вони, роботи, можуть бути, Бондаренко відповів нам так: «Наприклад, розбирання завалів потребує особливого допуску. Це робота рятувальних підрозділів, цим займається ДСНС, спеціально підготовлені волонтери». Інший випадок — роботи з відбудови. «Роботи по створенню нових будівель, нових доріг, інфраструктури, можливо, польові роботи. Роботи, які здебільшого не потребують кваліфікації. Якщо потребуватимуть кваліфікації, то будуть визначатися згідно необхідних професій», — уточнив Бондаренко.

Інф: ТСН.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити