Аскольд Лозинський, Президент СКУ (1998-2008): Ще про українсько-польські відносини
Я був присутній на Лемківській Ватрі (що дослівно означає “вогник людей з лемківського регіону”/сьогоднішня Польща/) - щорічне свято української лемківської спадщини з піснями та танцями і кількома серйозними моментами. Одним із них була дискусія під назвою "Українсько-польська громадянська війна і вигнання українців після Другої світової війни".
У 1944 році СРСР і новоутворений комуністичний маріонетковий уряд Польської Народної Республіки уклали угоду про розмежування своїх кордонів і "дозвіл" для репатріації українців з польської сторони в Українську РСР
|
30 червня 1941 року у Львові було проголошено відновлення Української держави, втраченої через знищення УНР московськими окупантами
Сьогодні відзначається 75-та річниця проголошення у Львові Акту відновлення Української Держави. З цієї нагоди на будинках та державних установах Львова вивісили державні прапори.
Про це повідомляє IA ZIK.
Саме 30 червня 1941 р. у будинку "Просвіти" в окупованому німцями Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави.
21 червня у Товаристві "Знання" України відбудеться лекція-дискусія "МІФ ПРО ПОХОДЖЕННЯ МОСКОВІЇ" за участю дослідника Володимира Білінського
Центр "Українознавство" Товариства "Знання" України запрошує на на лекцію-дискусію "МІФ ПРО ПОХОДЖЕННЯ МОСКОВІЇ" (лекторій «ТРИБУНА УКРАЇНОЗНАВЦЯ»), яка відбудеться 21 червня.
Внаслідок депортації загинуло майже 40 відсотків корінного населення Криму
Сьогодні, 18 травня, відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і День боротьби за права кримськотатарського народу.
Як Янукович національні інтереси захищав. Медведєв і Янукович. Янукович і вінок
У соцмережах згадують незабутню подію, як 6 років тому 17 травня 2010 року, під час візиту тодішнього президента Росії Медведєва в Україну, на Януковича "напав" вінок.
У зв'язку з цим з'явилися навіть такі поетичні рядки:
Мить, зупинися! ... Розумію ясно:
Бувають миті білі або чорні,
Але миттєвість не лише прекрасна,
Важливо, що вона ще й неповторна.
Наталя Дзюбенко-Мейс: ПРО ВИБІРКОВУ ПАМ'ЯТЬ
Останніми роками основна увага учених, дослідників була прикута до найстрашнішої української трагедії України у 20 ст – Голодомору 32-33 років. Для цього були свої вагомі підстави, українські гуманітарії добивалися його визнання актом геноциду, виокремивши його з трьох, які прокотилися нашими теренами. Звісно – ні за масштабами, ні за задіяними технологіями виголодження, йому аналогів немає, стверджують українські учені.
Сьогодні відзначають 30 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС — найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності
Цього дня у 1986 році о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунав потужний хімічний вибух, який став причиною руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Через вибух почалася пожежа і вогонь перекинувся на дах третього енергоблоку.
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
В Україні 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі, а також всесвітнє свято Дня космонавтики.
Свято було засновано на честь польоту радянського космонавта Юрія Гагаріна, який в 1961 році вперше в світі здійснив орбітальний обліт планети Земля.
Про Україну, якої "ніколи не існувало"...
Інколи корисно співставити переклад з оригіналом
Перечитую нещодавно Бальзака в оригиналі...
Конкретно його "Le père Goriot"... І тут, на тобі, попадається:
"S'agissait-il de blés, de farines, de grenailles, d'en reconnaître les qualités, Jcs provenances, de veiller à leur conservation,
Чому під Крутами було тільки триста, при мільйонному українському війську? - Олександр Горобець
У тридцятих роках минулого століття, в українських колах поза межами СРСР, Героїв Крут стали називати "лицарями абсурду". Адже всі вони, необстріляні юнаки, виступаючи проти російської навали, напевне ж, знали, що з поля бою не повернуться живими. Але не зважаючи на це, як згодом напише майже ровесник загиблих студентів, відомий публіцист і поет, літературний критик Євген Маланюк: "Саме від Крут не тільки психологічно, але хронологічно починається тип новітнього українця".
|
|