Слово "Голодомор" першим в українській пресі вжив Олекса Мусієнко 1988 року
Наталя Дзюбенко-Мейс: По моїй родині усі три Голодомори пройшли жахливим котком. Перша сім'я діда Василя Єфремовича Дзюбенка із села Ладижинське на Вінниччині вимерла в 1921–1923 роках. Із другою дружиною мав 14 дітей. 1931-го діда розкуркулили з "поражением прав". Це означало, що не міг повернутися на малу батьківщину.
14 жовтня в Орлі відкрили перший в РФ пам'ятник Івану Грозному - засновнику міста, першому російському царю і одному з найбільш неоднозначних російських правителів
Іван Васильович: Вади професії
Все почалося з того, що Орлі вирішили до 450-річчя міста відкрити пам'ятник Івану Грозному, якого вважають засновником цього міста. Але громадськість підняла шум, і знову всі пересварилися. Одні кажуть - щодо засновника треба б розібратися, а взагалі-то він тиран і вбивця. Великий правитель, збирач земель руських - рвуть на грудях сорочку інші.
Розмовляв з ними головний редактор радіо "Комсомольська Правда" Євген Арсюхін.
Доктор права Аскольд Лозинський, Нью-Йорк: "Геноцид українців у розумінні Конвенції ООН: Більше ніж 7 мільйонів жертв"
Багато дискусій проведено щодо кількості українських жертв Голодомору 1932–1933 років.
Сьогодні на підставі дослідження можна з відносною впевненістю встановити цифру сім мільйонів. Одначе у розумінні “Геноциду” за окресленням Конвенції Геноциду ООН і автора слова “Геноцид” і також одного з авторів Конвенції Рафаела Лемкіна, для повноти треба проаналізувати також цілість періоду від 1920 до 1950 років як час радянського Геноциду українців.
Українська Національна Рада (УНРада), політично-громадський центр, створений 5 жовтня 1941 року в Києві з ініціативи ОУН під проводом Андрія Мельника
Президію УНР очолив Микола Величківський (на фото), секретарями були І. Дубина і Осип Бойдуник. У кінці 1941 Райхскомісаріат України заборонив УНРаду — і до 1943 вона існувала підпільно. Також існувала Українська Національна Рада у Львові (голова — Андрій Лівицький).
29 квітня 1944 разом з УНРадою у Львові та представниками колишнього Сойму Карпатської України створено Всеукраїнську Національну Раду (ВУНР), яку очолив Микола Величківський, а його заступниками — митрополит Андрей Шептицький і А. Штефан.
Євреї і УПА: факти, що заперечують пропаганду
В рядах УПА, зокрема в Українській Галицькій Армії, воювало понад 3 тисячі євреїв.
Вони воювали проти вишколеної і озброєної до зубів французами та англійцями польської армії генерала Галлєра. Львів і Галичина завжди пам’ятатимуть про подвиг героїв УГА – сотника Лянберга, сотника Рутенберга, санітара Карла Бельке та інших, що полягли в боях за нашу і їхню спільну батьківщину.
Михайло Грушевський - творець незалежної Української держави
До 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського Центральний державний архів зарубіжної україніки підготував унікальну документальну онлайн-виставку " Великий патріот: Михайло Грушевський".
В основу виставки покладено документи, які дозволяють простежити еволюцію поглядів української еміграції на цю величну постать. Виставка складається з шістьох розділів, кожен з яких розкриває певні аспекти життя та діяльності М. Грушевського.
Борис Соколов: Напередодні Першої світової війни не було ситої Росії і 70 з гаком років комуністичної влади не додали людям достатку
Напередодні парламентських виборів Рахункова палата зайнялася перерахунком зарплат різних категорій населення Росії 1913 року на рублі 2016 року. Результат вражає. Визначивши один тодішній рубль рівним сьогоднішнім 1513 рублям 75 копійкам, дослідники отримали, що тодішня місячна зарплата двірників у 18 рублів відповідає 27 242 рублям.
Гетьман виявився красенем
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ – НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМ'ЄРА ФІЛЬМУ-РОЗСЛІДУВАННЯ
Журналісти розкрили величезну історичну аферу
Автори документального фільму “Україна. Повернення своєї історії” виявили дивовижні факти з минулого.
Росія, Польща, Швеція – знімальна група мандрувала країнами, аби повернути втрачену історію. До роботи над фільмом-розслідуванням залучили не лишень істориків, а й археологів, антропологів, криміналістів.
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
25 років тому моя квартира на Подолі перетворилася на корпункт.
Ночували покотом знайомі і незнайомі журналісти. Хто куняв, хто нервово палив на кухні, когось я знала, про когось чула, когось взагалі бачила вперше. В повітрі щось носилося, усі переживали, що перекриють дороги, метро, а з мого дому можна запросто пішака дістатися до Верховної Ради за півгодини. На столі стояла пляшка вина, але до неї ніхто не торкнувся. Всі розмовляли, але один одного ніхто не чув. В задимленій від цигаркового диму квартирі літали блискавки. Раз по раз спалахували гострі суперечки. Плавився телефон. Я мовчки майстрували бутерброди і усміхалася. Пам'ятаю той стан. Я знала, що все буде добре.
23 серпня Україна святкує День Державного Прапора
Нашим прапором офіційно визнано блакитно-жовте полотнище. Однак історія України дуже довга, тож і прапор не раз міняв свій вигляд.
Невід'ємним атрибутом будь-якої країни є державний прапор. Національним символом неподільної, унітарної та суверенної України визнано блакитно-жовте полотнище. Однак, наш прапор не завжди мав такий вигляд.
|
|