Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon History

20 листопада, 101 рік тому, було проголошено ІІІ Універсал Української Центральної Ради про створення УНР

УНР тоді вперше закондавчо закріпила права національних меншин
Цього дня 1917 року на засіданні Малої ради був оприлюднений ІІІ Універсал Української Центральної Ради, де проголошувалося створення Української Народної Республіки (УНР).
Відповідно до ІІІ Універсалу, верховним законодавчим органом УНР залишалась Українська Центральна Рада, до складу якої входили і представники національних меншин України.
 

320 років тому на території сучасної Львівщини Петро І уклав договір із Польщею про війну проти Швеції

Сьогодні, 13 серпня, 320-та річниця історичного моменту
У 1698 у Раві-Руській Жовківського району, що на Львівщині, російський цар Петро I уклав договір із Польщею про спільну війну проти Швеції.
Андрій Галушка, науковий редактор “Terra Ucrainica. Історичний атлас України та сусідніх земель” зазначає: Петро І  і Август вважали, що король-підліток Карл ХІІ не зможе ефективно опиратися атаці одночасно з трьох сторін, адже до союзу приєдналася також Данія:
 

У Києві представлять документальний фільм-розслідування, який кардинально змінює погляд на Волинську трагедію (+ВІДЕО)

ДО 75-Ї РІЧНИЦІ ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ У КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ГРУПОЮ ДОСЛІДНИКІВ ТА АВТОРАМИ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ
"ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО" (ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO).
Кожен зможе задати запитання тим, хто досліджував тему з українського боку і тим, хто створив фільм, який кардинально змінює погляд на Волинську трагедію. Історично-документальне розслідування подане у двох частинах:
 

Корюківська трагедія: як за три дні в українському селі знищили майже 7 тисяч людей (ВІДЕО)

В "українській Хатині" фашисти спалили людей у 45 разів більше, ніж у білоруському селі
А всього протягом 1941-1945 років Україна втратила понад 14 млн. своїх громадян.
Українська Корюківка в час Другої світової стала місцем найжорстокішої в світі розправи над мирними жителями. 1943 року Корюківка була величезним селищем, там жило багато забезпечених людей.
 

"Прапор перемоги" 1945 року - продукт совєтської міфотворчості, - історик

Сергій Грабовський: Ще раз про фальшивий "прапор перемоги"
Попри законодавчо закріплену в Україні і значною мірою вже реалізовану декомунізацію, попри протести патріотичної громадськості, попри акції з боку правих радикалів то тут, то там на публічних заходах, пов’язаних із пам’яттю про Другу світову війну та її солдатів, з’являються «серпасто-молоткасті» червоні прапори. Мотивація цих дій стандартна – це ж святе, це не комуністична пропаганда, а копії того «прапора перемоги», який було піднесено над Рейхстагом у Берліні, символи перемоги над фашизмом!
 

Як відбувалося звільнення Донбасу від російсько-більшовицьких загарбників 100 років тому (ВІДЕО)

Мінінформполітики презентувало документальний відеоролик
Події сторічної давнини повторюються сьогодні.
Унікальні кадри, зокрема дивом збережене фото козацького полку Запорізького корпусу армії УНР, що під українськими знаменами у квітні 1918 року марширує Бахмутом, та маловідомі широкому загалу історичні факти стали основою відеоролика "100 років звільнення Донбасу  від російсько-більшовицьких загарбників", який в Укрінформі презентувало Міністерство інформаційної політики.  
 

14 років тому від нас пішов Джеймс Мейс - дослідник Голодомору в Україні

Наталя Дзюбенко-Мейс: Доки Україна пам’ятатиме про своїх убієнних голодом синів і дочок, вона згадуватиме і Джеймса
"Я не народився в Україні, мої предки ходили по інших краях, але ті, хто мене знає, знають, що я витратив забагато років і зусиль, займаючись Україною, щоб сьогодні залишатися осторонь тих загрозливих процесів, які я спостерігаю тут" - це Джеймс Мейс
Навіть вічність, або те, що ми називаємо людською пам’яттю, прагне облаштувати свої пенати з певним комфортом. Стираються дрібниці, деталі, які не вміщаються в усталені рамки, стираються індивідуальність, людська теплота образів, відбувається певне перегрупування смислів і канонів, та по суті химерна сяйлива ріка людської пам’яті ніколи не виходить зі своїх берегів навіть якщо це стосується велетенських катаклізмів, розривів історичної матерії.
 

32-га річниця аварії на ЧАЕС: 32 факти про трагедію

Для очищення потрібні тисячі років, а гобелен про Зону висить в залі ООН в Нью-Йорку
50 мільйонів кюрі
Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року. Загальний викид радіоактивних матеріалів – 50 млн кюрі. Це еквівалентно 500 атомним бомбам, які скинули на Хіросіму.
Аварія фарбувала очі
Після НП стовп диму від продуктів горіння досягав десятків метрів у висоту, а 90% ядерного палива ЧАЕС опинилося в атмосфері Землі. 
 

300 років тому московити підпалили архів Києво-Печерської лаври

У квітні 1718 року переодягнені посланці з Москви підпалили архів і бібліотеку Києво-Печерської лаври
Масштабна пожежа знищила величезний архів і бібліотеку. Там зберігалися книжки й рукописи ще княжих часів.
Відвідувачам лаври повідомляють, що пожежу викликала свічка в келії намісника. Але відомо, що полум'я спалахнуло одразу в кількох місцях монастиря. Замовник підпалу – московський цар Петро І, пише "Радіо Свобода".
 

СБУ розсекретила архівні документи з нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні

З нагоди 204-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря Галузевий державний архів СБУ представить чергові розсекречені документи, що розкривають маловідомі сторінки минулого патріотів, які відстоювали наше право на вільний розвиток та національну автентичність.
Співробітники української спецслужби передадуть до Канівського музею Тараса Шевченка матеріали, що стосуються знакової для України постаті Володимира Науменка – видатного науковця, культурного та громадського діяча.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1535
mod_vvisit_counterВчора2404
mod_vvisit_counterЦього тижня1535
mod_vvisit_counterМинулого тижня19759
mod_vvisit_counterЦього місяця74909
mod_vvisit_counterМинулого місяця143567
mod_vvisit_counterЗа весь час25672535