ДО 75-Ї РІЧНИЦІ ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ У КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ГРУПОЮ ДОСЛІДНИКІВ ТА АВТОРАМИ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ
"ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО" (ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO).
Кожен зможе задати запитання тим, хто досліджував тему з українського боку і тим, хто створив фільм, який кардинально змінює погляд на Волинську трагедію. Історично-документальне розслідування подане у двох частинах:
Частина 1

Частина 2

та у односерійній телевізійній версії:

та передбачає вільний показ на зацікавлених українських та зарубіжних ресурсах.

Фільм ставить найголовніші запитання, на які у майбутньому маємо отримати чіткі та однозначні відповіді:
- які політичні плани мав Берлін та Москва, а також провідники інших військово-політичних сил на Волині, стосовно долі Краю в умовах війни?
- хто допомагав німецьким окупантам активно роздмухувати етнічну ворожнечу на Волині і з яких мотивів?
- хто насправді провокував етнічні чистки на місцях, та якими силами вони здійснювались?                                                                                                                                                                       
- чи кількість жертв у 1942–1943 роках на Волинських землях, яка озвучена польською стороною, має об’єктивні та ґрунтовні підтвердження?                                                                                                                                  
- яку інформацію приховують від польського народу нещодавні скандальні рішення Сейму?

Місце проведення заходу - актова зала Головної Ради ГО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”, м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп.19;
Час зустрічі – вівторок, 3 липня 2018 року;
Початок зустрічі – 17.00;
Контактний телефон - 044 280 64 63; e-mail - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Запрошуються зацікавлені медіа: представники преси, телебачення, журналісти інтернет видань.

•    Отримання якісної телевізійної версії фільму - безкоштовне!
•    Кількість телетрансляцій на зацікавлених каналах - не обмежена!
•    Усі додаткові питання - телефоном (+38) 097-645-46-46

Інформаційна довідка:

ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO (ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО)
або
НЕЗРУЧНА ПРАВДА ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

 Фільм “Лукаве Ludobójstwo” («Лукаве Людобуйство») – історично-документальне розслідування трагічних сторінок історії Волині 1942–1943 років минулого століття (у двох частинах).
 Саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі.

Бистричі, Немілля, Вілля,– волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій.
За переконанням дослідників, представлена ними хронологія подій має відіграти важливу роль у подальшому дослідженні історії краю, відтворенні правдивої історії україно-польських взаємин того часу.

Автори фільму намагались провести своє документальне дослідження без упередженості та фальші, надмірної політизації, яка присутня у нещирому висвітленні тих подій окремими заанґажованими істориками, що ставили за мету звинувачення власне української сторони в усіх історичних бідах.

Сюжет фільму “Лукаве Ludobójstwo” побудований на українських та польських джерелах, на документах з архівів НКВД, на свідченнях з літописів УПА, і, що найважливіше, на спогадах ще живих свідків тих подій!

Автори фільму закликають глядачів до аналізу та пошуку правди, якою б важкою та гіркою вона не була. Бо тільки об’єктивність і точність мають бути основою для написання правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів. Лишень тоді владні органи країн-сусідів матимуть право на встановлення меморіальних знаків та пам’ятників жертвам трагедії, як в Україні, так і у Польщі.

Зрозумілим стає й інше. Задля досягнення цієї мети, потрібно зробити головне – відділити історичну правду від політики, перенести дослідження в наукову площину, давши можливість незаанґажованим історикам з обох сторін спокійно опрацювати усі наявні свідчення, зробивши відповідні висновки.
Фільм – це заклик до такого вирішення питання!
Тому пропонуємо глядачу до огляду цей фільм. Важливо побачити все своїми очима, глибоко задуматися, зробити висновки…
 
«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області»

Інф.: uinp.gov.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh