14 жовтня в Орлі відкрили перший в РФ пам'ятник Івану Грозному - засновнику міста, першому російському царю і одному з найбільш неоднозначних російських правителів
Іван Васильович: Вади професії
Все почалося з того, що Орлі вирішили до 450-річчя міста відкрити пам'ятник Івану Грозному, якого вважають засновником цього міста. Але громадськість підняла шум, і знову всі пересварилися. Одні кажуть - щодо засновника треба б розібратися, а взагалі-то він тиран і вбивця. Великий правитель, збирач земель руських - рвуть на грудях сорочку інші.
Розмовляв з ними головний редактор радіо "Комсомольська Правда" Євген Арсюхін.
 
Арсюхін:
- Хтось каже, що Іван Грозний - це людина, яка влаштувала терор проти свого народу, ходив з каральними експедиціями на власні міста. А хтось, що при ньому Росія в своїй території розширилася. Що думаєте? Заслужив чи ні?
 
Борисов:

- Ви знаєте, у нас немає пам'ятників набагато більш заслуженим людям. Наприклад, Івану III, творцеві Московської держави, будівельнику Московського Кремля.
 
Арсюхін:
- Іван III кращий Грозного?
 
Борисов:
- Він зробив більше корисного для країни. А Іван IV був узагалі-то карикатурою на свого великого діда і намагався його наслідувати.
 

Передбачалося, що пам'ятник стане подарунком орловців до 450-річчя міста. Однак його установці завадила розгорнулася громадська дискусія. У місті пройшли акції протесту.
 
"Мабуть, що після пам'ятника Івану Грозному в Орлі поставлять пам'ятник Сталіну", - переконувала присутніх на одній з акцій протесту столична письменниця і доктор історичних наук Маріетта Чудакова.
 
За інф.
kp.ru

Коментарі