ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Виступи
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Виступи


Кримськотатарська мова буде не регіональною, а офіційною, - Мустафа Джемілєв

Кримськотатарський народ буде домагатися офіційного використання кримськотатарської мови в Криму, не прив'язуючись до закону про мови. Про це в ході прес-конференції в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
"Стосовно кримськотатарськоъ мови, такий закон нам не потрібен. Ми вважаємо, що кримськотатарська мова повинна бути однією з офіційних у Криму, виходячи з того, що ми є корінним народом на півострові. Ми, не прив'язуючись до закону про мови, будемо домагатися офіційного функціонування кримськотатарської мови на своїй землі ", - заявив Джемілєв.
 

У парламенті потрібні не нові обличчя, а нові серця, - Олег Чорногуз

Відомий письменник-романіст, сатирик, громадський діяч Олег ЧОРНОГУЗ в гостях у громадсько-політичного порталу Воля народу
РАБІВ НА БАЛ НЕ ЗАПРОШУЮТЬ...
(роздуми письменника і громадянина)
Закінчення (початок тут,  продовження тут)      
КОР.:  Ми кажемо сьогодні, що Українському парламенту потрібні нові обличчя.
ОЧ.:  Я поставлю також запитання: які?.. - російські, угорські, румунські? Нам потрібні сьогодні в парламенті не нові обличчя, а нові серця. Не зрадливі серця, як у литвинівців, чи комуністів, що злигалися з олігархами, думаючи про своє особисте, шкурне, власне. Вони тільки за демагогічними промовами і гаслами за народ, за „страну”. Щоправда, не вказують, за яку саме „страну”. Вони навіть ці промови й гасла здебільшого виголошують на мові того, хто сьогодні в такому „бліцкригівському” темпі окуповує Україну: ”Вернем страну народу”.
 

Справжні сини і дочки нації за перевертнів і яничар не голосують, - Олег Чорногуз

Відомий письменник-романіст, сатирик, громадський діяч Олег ЧОРНОГУЗ в гостях у громадсько-політичного порталу Воля народу
РАБІВ НА БАЛ НЕ ЗАПРОШУЮТЬ...

(роздуми письменника і громадянина)
Продовження (початок див. тут)     

КОР.:  Ви вважаєте, що перша руїна трапилася ще за Хмельницького? Чому?
ОЧ.:  Так. Це чергове Андрусівське перемир’я... Цей антидержавний закон - це повзуча окупація України Російською Федерацією. Звичайна і чергова зрада „молодшого брата” „старшим”. Щоправда, тільки невідомо, за якою метрикою той „брат” „старшим” називається. Усі ми з історії пам’ятаємо, як за спиною Богдана Хмельницького підступна Московія, порушивши Березневі угоди між Московією і Руссю, уклала мирний договір із Польщею, поділивши Україну на Схід і Захід (один до одного, як сьогодні)
 

Більшість із сьогоднішніх кандидатів у депутати - це політичні міняйли, - Олег Чорногуз

Відомий письменник-романіст, сатирик, громадський діяч Олег ЧОРНОГУЗ в гостях у громадсько-політичного порталу Воля народу
РАБІВ НА БАЛ НЕ ЗАПРОШУЮТЬ...
(роздуми письменника і громадянина)              
КОР.: Олеже Федоровичу, Ви відомий романіст, сатирик, автор першого сатиричного роману в українській літературі. Вашим „Аристократом із Вапнярки” зачитувалися мільйони людей. Він виходив сім разів понад стотисячними накладами!.. Те ж саме можна сказати про Ваші сатиричні романи: „Претенденти на папаху”, „Вавилон на Гудзоні”, „Веселі поради”. Багато Ваших творів перекладено іноземними мовами. Тепер Ви в періодиці, Інтернеті активний публіцист. У Ваших статтях - біль і любов до України. Ви стоїте твердо на позиціях української державності, єдиної державної мови, як це є у Російській Федерації, Сполучених Штатах Америки, Франції тощо. Ви першим “охрестили” антиконституційний „Закон про засади державної мови” КаКа, надіславши на наш портал уже наступного дня після прийняття антиконституційного закону, 9 серпня, свою точку зору.
ОЧ. (з легкою усмішкою): Так, і що Ви від мене сьогодні хочете почути?
 

Прокинься, моя Україно, якщо не хочеш, щоб тебе кошмарило! - Ліна Костенко

Чому шарикови засіли в парламенті і прикидаються депутатами? Чому силові міністерства в руках людей, які без году неділя громадяни України? Чому державні інституції здійснюють антидержавну політику? Чому така зневажена, окрадена і залежна на 21-му році Незалежності? Де поділися люди, було ж 52 мільйони! Чому тривалість життя менша, ніж у Гондурасі? Чому молодь полишає Україну?
Це за таку Україну ви гинули, поети й герої?! Чи, може, нація спить і їй під ранок сняться кошмари? То розбудіть її з темних небес, щоб не було так, як попереджав Шевченко: "І в огні її, окраденую, збудять". Бо тоді вже буде запізно.  
 

Якщо влада не має суспільної підтримки, то ми повинні готувати альтернативну суспільну політику, - Грицак

Україну штовхають до сербсько-хорватського варіанту розвитку подій
Безвідповідальні політики активно знищують усі можливості для примирення та консенсусу всередині країни. Історичну пам’ять використовують для розколу суспільства й мобілізації електорату через загострення конфронтації. Це штовхає Україну до найгіршого сценарію розвитку, подібного до югославського. Так оцінює ситуацію в Україні відомий історик, активний провідник руху українського-польського примирення Ярослав Грицак.
 

3 липня - день продажності і ганьби, - Олег Чорногуз

Олег ЧОРНОГУЗ, письменник, заслужений діяч мистецтв, для Волі народу
   
Я вас вітаю, Вікторе Федоровичу! Запам’ятайте цю дату. Про всяк випадок: 3 липня 2012 року - це день продажності і ганьби. Це день, коли ви повернули Російській імперії її вчорашню колонію під іменем Україна.
Україна 20 років спиналася на дитячі ніжки, тікаючи від колоніальної темряви. Вона  до свого 24 серпня 1991 року йшла століттями через Сибірські концтабори, московські імперські в’язниці, розстріли, штучні голодомори. Ще вчора Україна як держава відрізнялася від усіх колоній тим, що вона мала свою державну мову, як мають її усі повноцінні держави. Сьогодні ви розстріляли цю державу. Ви і ваш прихвостень Литвин, який від нині не потрібний Україні. Не потрібний, як кожний зрадник типу Колісниченка.
 

Не можна допустити, щоб ця авторитарна влада "обкорумпувала" всіх, - Ярослав Грицак

До влади має прийти по-новому вмотивована еліта й змінити правила гри – Грицак
Гість програми «Ваша Свобода» Ярослав Грицак, історик, професор кафедри нової і новітньої історії України Гуманітарного факультету Українського католицького університету; директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка; почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія», відповів на запитання кореспондента Ірини Штогрин.
Розмова точилася про те, хто й у який спосіб має зробити життя у нашій країні моральним і справедливим. Чи може може аморальне суспільство стати справедливим?  Детальніше
Див. також відеозапис дискусії з Я. Грицаком "Багата країна бідних людей"
 

Григол Катамадзе про "грузинське чудо"

Григол Катамадзе: “У Грузії відбулась ментальна революція”  

Володимир КОСКІН спілкувався
на
Порталі українця із Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні Григолом Катамадзе (на фото). Його, напевно, українці можуть вважати “своєю людиною”, адже Григол Шалвович ґрунтовно зріднився з Україною. По-перше, він вихованець Київського державного університету ім. Т.Шевченка – у 1985 році закінчив факультет міжнародного права і міжнародних відносин. По-друге, він є Послом в Україні втретє (1995-1998, 2000-2007 рр. і від 2009 року).
У наших країн багато спільного, легко просліджуються давні зв’язки, паралелі й взаємовпливи. Та нині Грузія вочевидь нас випереджає динамічним розвитком. Вже можна говорити про «грузинське чудо», і не тільки економічне, а й морально-ментальне.
 

Ющенко заслуговує на найвищу міру покарання, - Т. Чорновіл

Чорновіл вважає, що Ющенка треба посадити на 12 років
Третій Президент України Віктор Ющенко повинен бути засуджений, а колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко - відпущена на свободу.
Про це заявив народний депутат Верховної Ради Тарас Чорновіл, коментуючи рішення Печерського суду Києва, яким екс-прем'єр була засуджена до 7 років позбавлення волі і зобов'язана відшкодувати 1,5 млрд гривень збитків "Нафтогазу", передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Вирок Тимошенко сильно натягнутий. Та й сам судовий процес викликає питання", - підкреслив Чорновіл.
Екс-прем'єр, за його словами, "винна в тому, що наша країна отримала невигідні умови по газу". "Але відповідальність за це вона повинна нести виключно політичну", - вважає політик.
Разом з тим, на його думку, кримінальну відповідальність має понести колишній глава держави Ющенко.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1079
mod_vvisit_counterВчора3664
mod_vvisit_counterЦього тижня20880
mod_vvisit_counterМинулого тижня29010
mod_vvisit_counterЦього місяця17352
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24868685