В Україні діє секретна спецслужба, яка займається політичними вбивствами, заявив відставний майор держохорони Микола Мельниченко, один з головних свідків у справі проти екс-президента Леоніда Кучми
«В Україні діє дуже потужна, добре законспірована і непогано оснащена нелегітимна спецслужба, яка займається політичними вбивствами. Якийсь аналог відомих «орлів Кравченка» і білоруських «ескадронів смерті». Позиції цієї спецслужби посилюються. Одним із її завдань було моє знищення », - заявив Мельниченко в інтерв'ю виданню "Сегодня".

За його словами, до складу цієї організації «входять колишні і нинішні співробітники СБУ, військової контррозвідки, міліції, прокуратури».

«Спочатку вони намагалися мене підкупити, щоб я зняв всі претензії до Кучми. Ще в травні через однe дуже впливовe людинe мені передали, що люди екс-президента «хочуть домовитися з Мельниченком по-доброму». І назвали суму - десятки мільйонів доларів », - сказав Мельниченко.

«Я не відмовився і не погодився, - уточнив він. - Важливо було дізнатися умови, а потім про угоду повідомити в ГПУ, щоб вона її задокументувала. Але щось не спрацювало або відбувся витік, і контрольована угода не відбулася. А мені і людям з мого оточення почали надходити погрози. Класика жанру: за підкупом слідують загрози. Чекати, поки їх приведуть у виконання, я не став».

«Мені страшно. Мені реально страшно, - зізнався Мельниченко. - Все, що відбувається останні десять років, не піддається жодному поясненню. Ні зі справою Гонгадзе, ні зі справою Кучми, ні з моїми справами. Мене хочуть вбити, щоб я замовк, як Кравченко - раз і назавжди. Бажано, щоб при цьому застрелився двічі, теж як він. Щоб не дав більше свідчень, не дав плівок. Але, крім мене і моїх записів, є й інші докази. Я не можу про них говорити - розцінять як розголошення даних досудового слідства. Але мета спецслужби - не тільки прибрати мене ».

Нагадаємо, в 2001 році Мельниченко, який був у охороні тодішнього президента Леоніда Кучми, зробив аудіозаписи в робочому кабінеті глави держави. На підставі цих записів Кучму звинуватили в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Проти Мельниченко в 2001 і 2004 роках порушувалася кримінальна справа за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. 1 березня 2005 вона була закрита. У постанові генерального прокурора дії Мельниченка визнавалися як обумовлені гострою необхідністю.

1 червня 2011 після того, як у відношенні Кучми було порушено кримінальну справу, екс-президент звернувся до ГПУ з проханням відновити справу проти Мельниченка. 23 червня суд скасував постанову про закриття кримінальної справи проти Мельниченка.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що Мельниченко зник і оголошений в міждержавний розшук.

Інф. focus.ua 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити