ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Вибори
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Вибори


UKR.NET проведе перший “Інтернет екзит-пол”

Результати “Інтернет екзит-полу’ будуть опубліковані на порталі 28 жовтня о 20:00.
Опитування проводиться ТОВ “УКРНЕТ” за власною ініціативою і не ставить за мету проконтролювати, порівняти або оцінити чесність результатів виборів. Результати опитування на порталі UKR.NET не є репрезентативними для населення України - вони покажуть, за яку політичну силу віддавали свої голоси користувачі порталу UKR.NET (місячна аудиторія UKR.NET у віці 18 років і старше становить 4,55 млн. українських Інтернет-користувачів).  
Інф. КОНТРАКТИ.UA
 

Частіше б нашому люду дивитися на себе в дзеркало

Доводиться зараз часто чути: мовляв, такої брудної й важкої виборчої кампанії ще не було. Говорять це люди, які безпосередньо залучені до виборчого процесу. Говорять і мас-медіа. Хоча, здається, кожні чергові вибори в нас все брудніші й тяжчі. А результати їхні все гірші й гірші...
У нас народ, направду, добрий – ось тільки електорат нікудишній.
І, зрештою, це майже прописна істина: кожен народ заслуговує на ту владу, яку має. Власне, влада – це дзеркало народу. Частіше б нашому люду дивитися в це дзеркало.
Про це йдеться у статті проректора Острозької академії Петра КРАЛЮКА на
Радіо Свобода
 

Закликаємо учасників виборів не ставати співучасниками зла, - “Перше грудня”

Напередодні виборів у Верховну раду України ініціативна група "Перше грудня" звернулась до всіх учасників виборів із зверненням:
          “Берімо відповідальність на себе”
                 Дорогі співвітчизники!

Виконуючи свій життєвий обов’язок, звертаємося до вас, щоб напередодні парламентських виборів 28 жовтня 2012 року мобілізувати — серед нас і задля нас усіх — морально стійкий настрій.
Україна — зневірена. Ця зневіра є вже душевною хворобою. Її найглибша причина — не зовнішня, залежна від політики, багатіїв, влади чи опозиції. Зло, яке відчуваємо, бачимо й усвідомлюємо щодня, — це лише наслідок, який загострює наш стан. Найжорстокіша причина — у нас самих.
 

Вибори вже можна вважати нечесними через цинізм і мракобісся влади

Вибори, які ще не завершилися, вже можна назвати нечесними. У цьому винні цинізм і мракобісся влади. У тому винні легкодумство і відсталість опозиції. У тому винні інертність та споживацтво суспільства. Не знаю, як склалася б доля кампанії, якби Тимошенко і Луценко були на волі. Але їх відсутність відчувалася. Виявився очевидний дефіцит куражу і запалу, імпровізації і дотепності, запеклості і напору. Усього того, що надає політичному заходу смак справжньої боротьби. Хоровод лакованих гасел, заучених фраз і нудних облич не мобілізовував виборця, а швидше, збільшував його розгубленість. Про це йдеться у статті Сергія Рахманіна у Дзеркалі тижня.   Детальніше
 

Партія регіонів не долає 5%-й бар’єр на виборах у Верховну Раду, - Інтернет-голосування

17 жовтня  на порталі Воля народу завершується онлайн-голосування виборців, яким запропоновано визначитись: “За яку політичну силу ви проголосуєте на виборах до Верховної Ради України?” У Інтернет-голосуванні, розпочатому 6 серпня 2012 року, станом на 17 жовтня взяли участь 3910 чоловік. Згідно з його результатами в український парламент проходять три політичні сили: ОО “Батьківщина” (48,2% голосів), ВО “Свобода” (33,3% голосів) і партія “УДАР” (6,1% голосів). Не долають 5%-й бар’єр: Партія регіонів (3,3%), КПУ (2,0%), “Україна – вперед” (0,4%). Готові проголосувати за іншу партію 2,2% і не підтримують жодної політичної сили 4,5% виборців.
Попередні результати
Інтернет-голосування були оприлюднені 25 вересня. За останні три тижні ОО “Батьківщина” покращила свій результат на 3,6%, а Партія Регіонів – знизила свій на 0,3%.  
 
 

Передвиборча реклама ПР роздратувала понад третину українців

Українців найбільше дратує передвиборча реклама Партії регіонів
Політична реклама, яку партії використовували під час нинішньої виборчої кампанії, не мала досить значного впливу на перерозподіл електорату і зміну намірів громадян підтримати ту чи іншу партію. ЇЇ вплив визнали лише 20% виборців. Про це заявив завідувач лабораторії соціально-психологічних технологій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Павло Фролов.
"Вплив політичної реклами на свій електоральний вибір тією чи іншою мірою визнає лише кожний п'ятий респондент, тобто 20%. І це при тому, що рекламу бачили і можуть пригадати понад 90% опитаних", - сказав П.Фролов.
 

Кандидати в депутати витрачають на виборчу кампанію значно більше, ніж офіційно декларують

Кандидати у народні депутати витрачають на виборчу кампанію значно більше, ніж декларують у своїх офіційних бюджетах. Такі результати отримали експерти громадської ініціативи “Звідки?“ після проведення моніторингу фінансових витрат кандидатів у народні депутати.
Аби отримати від виборця голос на свою користь, кандидати вдаються до різних способів – від пожертв на церкву до світлового шоу в дельфінаріях, - йдеться в публікації на Радіо Свобода.   Детальніше
 

Консерватизм українського виборця зумовлює уявлення про оптимального політика

В уяві середньостатистичного українського виборця ідеальний народний обранець є українськомовним прихильником зближення з Росією і непричетним до бізнесу господарником. Також виборець вважає перевагою кандидата-мажоритарника, якщо той може використати бюджетні кошти на облаштування округу. Соціологи дійшли висновку, що за останні два десятиліття виборці стали більш прагматичними і менш романтичними.
Українцям імпонують політики, які виступають за поступові перетворення, а не за швидкі й радикальні реформи. Експерти стверджують, що уявлення про оптимального політика зумовлені насамперед консерватизмом українського виборця. Про це йдеться у статті Дмитра Шурхала для
Радіо Свобода  
 

Партія регіонів не проходить у Верховну Раду, - Інтернет-голосування

На порталі Воля народу триває онлайн-голосування виборців, яким запропоновано визначитись: “За яку політичну силу ви проголосуєте на виборах до Верховної Ради України?” У Інтернет-голосуванні, розпочатому 6 серпня 2012 року, станом на 25 вересня взяли участь 2280 чоловік. Згідно з його результатами в український парламент проходять три політичні сили: ВО “Батьківщина” (44,6% голосів), ВО “Свобода” (33,6% голосів) і партія “УДАР” (6,6% голосів). Не долають 5%-й бар’єр: Партія регіонів (3,6%), КПУ (2,4%), “Україна – вперед” (0,4%). Готові проголосувати за іншу партію 2,8% і не підтримують жодної політичної сили 6% виборців.   Детальніше 
 

Реклама ПР відверто принижує українську мову (ВІДЕО)

Регіонали переконують кримчан, що знання української робить їх тупішими
На думку авторів телевізійного ролика Партії регіонів спілкування українською мовою веде до безграмотності. ПР рекламує себе в Криму за допомогою протиставлення української і російської мов. Зокрема героїня ролика скаржиться на те, що її дитина змішує слова з обох мов. Через це "матуся" переживає, що її чадо виросте безграмотним. "Мій синочок половину слів говорить українською, половину - російською. Взагалі не зрозуміло, на якій мові він після цього садка вчитися буде. Вдома все російською. Так він грамотним ніколи не стане", - робить висновок дівчина з ролика.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3017
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня14155
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця113865
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24136547