Сергій ГРАБОВСЬКИЙ, для "Української правди"
Ну, добре – Леонід Кравчук. Ясна річ, Леонід Кучма. Але щоб
Віктор Ющенко отак узяв і прийшов до Віктора Януковича
привітати його з першою річницею перебування на посаді та попити чаю за дружньою бесідою...
Не знаю, чи втратить після цього "шоу чотирьох президентів"
голова партії "Наша Україна" ті 0,5% чи 0,9% виборців, які
його досі підтримують, чи ні – зрештою, запеклі фанати
третього президента будуть з ним до останку, на них жодні аргументи не діють, як і на будь-яких фанатів.
Проблема в тому, як тепер повинні почуватися ми, тобто всі ті, хто був переконаний –
попри всі політичні ідіотизми Віктор Ющенко все ж у моральному плані істотно
відрізняється від інших представників політбомонду, бо в ньому не згасла традиційна
етнічна моральність, і керується він християнською етикою.
Виявляється, ми глибоко помилялися. І це слід визнати прямо і чесно, не шукаючи собі пом’якшуючих обставин. Віктор Ющенко виявився людиною без морального
стрижня, без внутрішнього самостояння, і це, боюся, ще не раз дасться
взнаки, не раз буде використано маніпуляторами певного штибу. Детальніше
Тарас СТЕЦЬКІВ, народний депутат України
Народний депутат із фракції НУ-НС Тарас Стецьків не погоджується із твердженням Арсенія Яценюка про те, що на сьогоднішній день об'єднання опозиційних партій немає сенсу. Про це він сказав в коментарі Gazeta.ua.
"Він думає особисто про себе. Суспільство не тільки вимагає, а й внутрішньо готове до того, щоб підтримати і вилитися в опозицію. Народ України хоче об'єднання. Яценюку треба почати їздити і говорити з людьми. Не на прес-конференціях і телеефірах, а на місцях – в селах та райцентрах. Йому там дуже швидко розкажуть, чого саме хочуть. Людям байдуже, хто буде лідером", - зазначив депутат. За словами Стецьківа, об'єднатися заважають амбіції Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока. "Кожен себе бачить єдиним і неповторним лідером, який має повести за собою український народ. Політичні вождики продовжують пиляти булаву. З людьми не спілкуються, бо сидять в телевізорі та в Інтернеті", - зауважив він.
Григорій НЕМИРЯ,
народний депутат України 5-го, 6-го скликань
Відмова України приєднатися до спільної заяви голів урядів Австрії, Чеської Республіки, Німеччини, Угорщини, Польщі та Словаччини стосовно Білорусі є ще одним підтвердженням того, що режим Януковича не дотримується на практиці демократичних цінностей, про «відданість» яким так часто говорять сам президент та його підлеглі.
Багато з того, що викликало справедливе обурення і протест Євросоюзу відбувається в Україні під прикриттям фальшивими гаслами «стабільності і порядку». Детальніше
Інф. УНІАН
Лідер партії «Батьківщина», екс-прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО планує звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати факти необґрунтованого випуску грошових коштів, а також незаконного виведення фінансових ресурсів з України в офшорні зони. Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО повідомила сьогодні журналістам перед черговим відвідуванням Генпрокуратури. «Перше, що я зроблю, я напишу в Генеральну прокуратуру заяву про злочин, це те, що передбачено законом, і ми викладемо всі ці цифри і емісії, і виведення грошей в офшорні зони, тому що це є відкритим прилюдним злочином, який робиться на чолі з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ», - заявила Ю.ТИМОШЕНКО. Детальніше
Інф. УНІАН
Народний депутат України, лідер «Громадянської позиції» Анатолій ГРИЦЕНКО звернувся до українських мільярдерів із закликом підтримати благодійну ініціативу «The Giving Pledge» двох найбагатших підприємців планети - Білла ГЕЙТСА і Уоррена БАФФЕТА і спрямувати не менше половини своїх багатомільярдних статків на благодійництво - в інтересах суспільства.Текст звернення А.ГРИЦЕНКА опубліковано в “Дзеркалі тижня”. Детальніше
Володимир ПИЛИПЧУК, академік, професор, для ВН
Спочатку планувалося написати на цю тему чисто наукову статтю з висвітленням суб’єктивних і об’єктивних причин, ендогенних і екзогенних факторів, але вирішив її зробити доступнішою для масового читача, прочитавши в ЗМІ три наступні фрази :
– Без дотримання прав на мирні зібрання та свободу засобів масової інформації Україні не бачити зближення з Європейським Союзом ("меседж" єврокомісара з питань розширення ЄС Штефана Фюле).
– Ми добре розуміємо, що політичний діалог між Україною і ЄС вимагає продовження контактів на високому рівні (Віктор Янукович). У зв'язку з цим Президент України відзначив, що буде радий зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу .
– Ми виходимо з того, що європейська інтеграція – це та ідея, яка має об’єднувати все українське суспільство, – сказав К.Грищенко.
У трьох фразах дипломатична напівправда і не вся правда щодо реальних намірів і реальних умов та можливостей європейської інтеграції України.
Олег ТЯГНИБОК, Голова ВО "Свобода"
Події, що стрімко розгортаються в Україні – це не просто політичні репресії влади проти неугодних, це не тільки війна проти Бандери і масовий терор проти бандерівців. Це не тільки відбілювання Сталіна. Це відродження сталінізму з усіма його методами, деталями і наслідками. Тому суспільство повинно дати гідну відповідь на дії нинішньої влади. Детальніше
Михайло РОЛЬ, політичний експерт
У сучасному українському варіанті, опозиція – це, усього-на-всього, кілька розрізнених груп політиків, відсторонених від влади, точніше, від "державної годівниці", які намагаються за будь-яку ціну туди повернутись. Ця "опозиція" далека від народу, не є виразником його волі й, відповідно, захисником національних інтересів.
Головна мета чинної опозиції – не слугувати народові (електоратові), а, тимчасово імітуючи таке "слугування", виграти чергові вибори. Для цього опозиція створила й усіляко підтримує міф про свою місію виразника та захисника інтересів простих українців. Детальніше
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, для ВН
Ситуація в Україні красномовно свідчить про те, що наявна система державної влади себе вичерпала.
Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі.
Пора усвідомити, що жодній, окремо взятій, політичній партії це не під силу. Ця проблема, також, не зводиться лише до голосування на виборах і, навіть, не до зміни виборчого законодавства. Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада має слугувати народові й бути підзвітною йому). А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і Закону про політичні партії і, головне, за умови постійної злагодженої взаємодії демократичних сил – всього громадсько-політичного активу України.
|
|