"Якщо депутатів обираємо за 20 грн чи кіло гречки, то і маємо таку владу, у якій розчаровуємося"
Аби протистояти пустопорожнім обіцянкам та зіштовхуванню по мові, вірі перед парламентськими виборами, потрібно не продавати свій голос. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет.
"Бо той, хто йде в народні депутати і купує голоси людей, – уже злочинець. Від такого добра не буде. Повинні бути чесність та порядність і з боку кандидатів, і з боку виборців. Якщо депутатів обираємо за 20 гривень чи кіло гречки, то і маємо таку владу, у якій розчаровуємося. Громадянам треба не піддаватися спокусам, а вибирати кращих, порядніших, чесніших. Такі завжди є", - наголосив він.
Холодний "екватор" Віктора Януковича
Цього тижня тихо й непомітно перевалила через екватор каденція нашого президента. Серед студентів і солдатів строкової служби таку віху прийнято відзначати, як "золоту середину". Зазвичай друга половина строку легша і цікавіша від першої. Успішні політики-реформатори теж хочуть зробити максимум одразу після приходу до влади, щоб потім, ближче до виборів, почивати на лаврах і пожинати плоди. Втім, їх смак залежить від того, що саме сіяли. Як-то кажуть, що посієш, те й пожнеш.
Закінчення статті (початок див. тут)
ГАК благополучно пережив мера, Л. Черновецького. "Космос" прийшов на територію, вже зайняту Хмельницьким. І заходився його витісняти найбрутальнішими методами. Почав із Васильового "Київенергохолдингу", якому Омельченко передав належні місту акції "Київенерго", водоканалу і "Київгазу". Своїм першим розпорядженням Черновецький відмінив створення холдингу. Але не надовго.
 У сьогоднішніх українських реаліях політична аксіома античності "Хто володіє Римом, той володіє імперією" не лише не втратила свого значення, а й загострилась. Нинішній політичний режим, перемістивши штаби зі Сходу в Київ так і не зумів завоювати його симпатії. За двадцять років Столиця стала потужним бастіоном національно-демократичних сил країни, своєрідним островом європейськості. Тут є значний матеріальний ресурс, зосереджений інтелект, солідні опозиційні сили, є стійкі демократичні традиції. У повітрі ще присутній дух Майдану. Провінційно-обмежене і тому маргінально-гонорове "Усё будет Донбасс" тут не проходить.
Олег ЧОРНОГУЗ
ВАВИЛОНСЬКИЙ КЛОПІТ
(Лист до Януковича В. Ф.)
У першому рядку свого листа прошу у Вас вибачення, Вікторе Федоровичу. Бо так, як я Вас розумію, не розуміє навіть Ганна Герман. У другому рядку хочу сказати, що я, як ніхто, здогадуюся, як зараз Вам важко. З одного боку, вибори на носі, а з другого - після Харківських угод... Ще раз вибачте... Я не за російський газ і чергову історичну здачу Севастополя. Я про Вашу сміливу заяву у Харкові, що Ви й надалі, де б не виступали, розмовлятимете виключно на регіональних мовах, перед народами і народностями, які в Україні нібито щезають, як роса на сонці.
Як повідомлялося, Об'єднана опозиція вже визначилася з кандидатом на посаду Київського міського голови. Перший заступник голови партії ВО "Батьківщина" Олександр Турчинов наголосив, що ця кандидатура приємно здивує багатьох киян, і перемога цього кандидата на виборах не викликає у нього ніяких сумнівів. Голова "Української Національної Ради" Юрій Пальчуковський у коментарі для порталу Воля народу висловив свою думку щодо ймовірної кандидатури на посаду мера столиці від Об’єднаної опозиції.
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ:
- Якщо проаналізувати політичне життя столиці і заглянути в історію її демократичного руху, то стає зрозумілим, хто сьогодні має найбільші шанси і найбільшу підтримку у киян на посаду Київського міського голови.
Об'єднана опозиція обрала кандидата на посаду мера Києва
Об'єднана опозиція вже визначилася з кандидатом на посаду Київського міського голови. Перший заступник голови партії ВО "Батьківщина" Олександр Турчинов наголошує, що ця кандидатура приємно здивує багатьох киян, і перемога цього кандидата на виборах не викликає у нього ніяких сумнівів. Про це він заявив в інтерв'ю 5 каналу, передає УНІАН.
"Безумовно у нас є кандидат, який зможе перемогти, захищати киян, відновити основи демократії в Києві. У всякому разі я сподіваюся, що киян не буде тоді турбувати проблема відсутності гарячої або холодної води", - заявив Турчинов. "Коли ми будемо проголошувати це ім'я, ми це будемо робити публічно, я впевнений - це приємно здивує багатьох киян, і у нас немає сумнівів на рахунок перемоги", - додав він.
Днями Ющенко гнівно затаврував будь-які спроби боротьби з Партією регіонів і засудив Майдан як політичний факт ("Політика повинна через діалог, через стіл переговорів, пропонувати нації кращу відповідь на те, як подолати наші проблеми. Це не білет на війну. Не Майдан")? А, може, це насправді цілком логічно – кого повинні цікавити і на що мусять впливати заяви людини, яка давно вже втратила відчуття політичної та економічної реальності і не здатна згадати навіть, скільки буде двічі по два? - про це, зокрема, пише Сергій Грабовський у своїй новій статті в Українському тижні
Голова “Української Національної Консервативної партії” Олег Соcкін у коментарі для порталу Воля народу спробував дати свою версію, кого мав на увазі Богдан Гаврилишин, коли сказав, що Ющенка оточувала група із чотирьох осіб, які, фактично, направляли його дії.
Олег СОСКІН: “На мою думку, можна було б назвати наступних фігурантів:
Це його брат – Петро Ющенко, така “чорна тінь”, яка завжди знаходилась поряд.
Поза сумнівом – це його дружина Катерина. Я думаю, не обійшлося без неї і без певного впливу відповідних закордонних структур США, які так чи інакше могли бути з нею зв’язані.
|
|