Інф. Волі народу
Коли випадкового зустрічного українця запитати, хто найкращий в Україні виконавець пісень патріотичної тематики, що ми почуємо у відповідь?
Якщо хтось скаже: «Важко відповісти», то це означатиме, що він не чув цих пісень у виконанні співака й композитора Володимира Вермінського. Ті ж, хто знайомий з його творчістю, скоріше, не задумуючись, назвуть ім’я Володимира – яскравого майстра «не традиційного» нині патріотичного пісенного жанру. Бо хто одного разу почув пісні у виконанні Володимира, назавжди потрапляє в полон його сильного, проникливого, мелодійно-магнетичного голосу. Тому що В. Вермінський співає душею.
Учора, 9 листопада — Україна відзначила День української писемності та мови
Свято, зокрема, ознаменувалося тим, що на приміщення відомого у всьому світі київського видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" було скоєно рейдерський напад. Про це повідомив його власник і директор Іван Малкович. За словами Малковича, скоєно рейдерський напад на приміщення за адресою вулиця Басейна, 1/2, де розташовані видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", а також Державна академічна чоловіча хорова капела України імені Ревуцького...Прикро. Але мова не лише про це. ....юююю.....ю.......
.......
Сьогодні - день пам'яті українського греко-католицького митрополита і визначного громадського діяча та мецената графа Андрея Шептицького.
Подаємо думки й поучення Митрополита Андрея у посланні „Як будувати Рідну Хату", які , мабуть, більш актуальні сьогодні, аніж тоді, коли він їх вперше писав. Україна, хоч вільна й незалежна, все-таки знаходиться у критичній ситуації під оглядом політичного, економічного життя разом із соціальними негараздами та, особливо, морального здоров'я своїх громадян. Документ „Як будувати Рідну Хату" подає вказівки як вийти із важкого становища, як морально оздоровити жителів України.
 Рівно 22 роки тому, 28.10.1989 Верховна Рада УРСР ухвалила Закон про державний статус української мови,- Воля народу
Володимир СІРЕНКО
Хочу процитувати ідола комуністів Карла Маркса: «Людина, котра не володіє мовою народу, на землі якого живе, є або гостем, або окупантом, або рабом цього окупанта». Вибирайте, зайди в Україну та «русскоязычные», будь-яке визначення. Як на мене, то вам найбільше пасують середнє й останнє. Покайтеся, станьте українолюбами, справжніми громадянами й патріотами. Це радить вам, поки що радить, український зовсім не буржуазний націоналіст, мільйони таких, як я, українців, які хочуть добра та злагоди між усіма народами світу, процвітання їх і передусім своєї, незалежної ні від кого України.
Фоторепортаж Волі народу
Сьогодні, 10 вересня 2011 року в центральному парку міста Коростеня Житомирської області пройшов 4-й міжнародний фестиваль дерунів.
Нагадаємо, що Перший фестиваль відбувся 27 вересня 2008 року. У святі взяло участь понад 5 тисяч гостей. Тоді був спечений Дерун вагою 118 кг, який занесено до Книги рекордів України. Під час другого фестивалю у місті відкритий пам’ятник Деруну (єдиний в Україні).
Інф. УНІАН-Культура
На Одеському міжнародному кінофестивалі Аді РОГОВЦЕВІЙ випала відповідальна місія – у складі журі актриса обирала найкращу стрічку конкурсної програми.
Неформальна атмосфера сприяла настрою актриси, яка поділилась своїм сприйняттям сучасного кіномистецтва, баченням стосунків між владою і митцем та поглядом на сучасні українські кінофестивалі.
Яке ваше ставлення до українського кіно? На вашу думку, воно взагалі є?
- Ні, його зараз немає. Детальніше
Російське кіно українським коштом
Газета “Літературна Україна” 26 травня 2011 р. опублікувала інтерв’ю з народним артистом України Володимиром Савєльєвим. Він розповів, що Міністерство культури України припинило фінансування фільму про останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського, зате активно фінансує так звані українсько-російські проекти, власне російські фільми. Ось приклад: Міністерство культури взялося фінансувати “українсько-російський” фільм “У суботу”, де режисер, оператор, художник, композитор, продюсер, актор “ніякого стосунку до України не мають. Виробництво – московське. Частково чорнова “рабсила” з України…” Міністерство культури виділило на цей фільм 13 млн. 400 тисяч гривень. Народний артист вважає, що за ці кошти дебютувало би 28 молодих режисерів, операторів та композиторів з України!
Ірина НОВИЧЕНКО,
Інститут метафізичних досліджень "Перехід-IV"
В українських народних казках часто розповідається про живу, цілющу воду, яка має магічні властивості. Достатньо лише покропити такою водою тяжко зраненого чи загиблого воїна – і оживе він, і знову готовий битися з ворогами. Сучасна Україна нагадує могутнього богатиря, знесиленого в незліченних битвах зі злом. Цей богатир чекає на живу воду, що зцілить його фізичні й душевні рани, дасть нові сили для життя й боротьби.
Жива вода – це метафоричний образ, це символ, створений народною уявою в давні часи. Тисячі маленьких джерелець, струмочків, потічків, пробиваючись крізь товщу земних порід, зливаються в могутні ріки, що приховують величезну нуртуючу силу. Пройшовши очищувальний шлях із глибин до поверхні землі, вода набуває незвичайних властивостей, зцілюючи закодованою в ній інформацією.
Інф. glavkom.ua
Рішення Венеціанської комісії щодо закону про мови (Документ)
Повний текст розгромної критики коаліційного проекту закону про мови в Україні
В Україні про вердикт Венеціанської комісії щодо коаліційного законопроекту про мови чули тільки зі слів двох членів Комісії від України - Марини Ставнійчук та Сергія Ківалова.
Марина Іванівна наполягала, що Венеціанська комісія забракувала коаліційний проект, визнала його незбалансованим й таким, що суперечить Конституції України.
Представники влади називали його упередженим, зокрема, нардеп регіонал Сергій Ківалов висловив рішучу незгоду з висновками Венеціанської комісії.
Але ж офіційно рішення було оприлюднене тільки вчора ввечері! Детальніше
Експертний висновок НАН України щодо згаданого законопроекту див. тут: http://www.dt.ua/articles/61365#article
|
|