ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Україна на 22 місці за революційними настроями в світі

   Рейтинги
alt   Інф. Української Правди

Україна посідає 22 сходинку з 85 країн, в яких можливі спалахи революційних настроїв.
Такими є результати рейтингу, складеного газетою The Wall Street Journal.
Так на першому місці по ймовірності наступного спалаху посідає Кенія зі індексом 100.
До першої десятки також входять Камерун, Пакистан, Нігерія, Індонезія, Філіппіни, Гватемала, Марокко, Йорданія та Азербайджан, індекс якого склав 78,6.
Україну в протесних настроях також випередили В'єтнам, Лівія, Індія, Узбекистан, Єгипет, Болівія, Грузія (73,4), Туркменістан (71,3), Домініканська республіка та Туніс (69,1).
Індекс України склав 68,2. Наступною за Україною є Боснія і Герцеговина. Іран посів 27 сходинку із індексом 65,7, Білорусь опинилась на 29 сходинці з індексом 65,1, Росія – на 40-й сходинці із індексом 58. Останньою в рейтингу є Швеція з індексом - 26.7
Рейтинг країн, де можливі протести складений на основі трьох критеріїв – соціальна несправедливість, схильність до революцій та те, яку долю складають витрати на їжу з загальних витрат в родині.
Критерій соціальна несправедливість базувався на даних Transparency International, індексі розвитку людського потенціалу ООН.
 

PostHeaderIcon Кого українці вважають головним опозиціонером

   Рейтинги

alt   Інф. УНІАН
Українці головним опозиціонером, як і раніше, вважають
лідера партії «Батьківщина» Юлію ТИМОШЕНКО. Про це повідомив директор департаменту комунікацій Gorshenin Group Володимир ЗАСТАВА, презентуючи на прес-конференції в Києві результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна «Перший рік президентства Віктора ЯНУКОВИЧА. Підсумки». Зокрема, на думку 41,0% громадян, головним опозиціонером в Україні сьогодні є Ю.ТИМОШЕНКО. Далі із значним відривом слідують Арсеній ЯЦЕНЮК (16,0%), Анатолій ГРИЦЕНКО (6,2%) і Олег ТЯГНИБОК (4,3%).   Детальніше

 

PostHeaderIcon Третині українців не вистачає грошей на їжу!

   Соціологія

TSN.ua  Україна, Сьогодні, 12:58
Більшість українців (майже 80%) відзначають погіршення економічної ситуації в країні впродовж останнього року.
Близько третини українців (32,0%), оцінюючи своє матеріальне становище заявили, що ледве зводять кінці з кінцями, іноді їм бракує коштів навіть на харчування. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування на тему: "Перший рік президентства Віктора Януковича", який провів Інститут Горшеніна з 14 по 23 лютого 2011 року.       Детальніше

 

PostHeaderIcon Конституційна іллюзія

   Стратегія для України
alt   Марія БАКУШИНСЬКА,
   інф. ГОЛОС.UA

Президент взявся за Конституцію. Конституційна ініціатива Віктора Януковича якраз співпала з річницею його правління. Як відомо, 25 лютого Президент «відзначить» річницю від дня вступу на посаду. Подиву конституційне поривання Віктора Федоровича не викликає: рано чи пізно всі українські президенти бралися змінювати Конституцію, намагаючись прилаштувати її під потреби поточного політичного моменту і власні владні інтереси. Щоправда, попередники Віктора Федоровича зазвичай згадували про недоліки Основного закону під кінець своєї каденції, вишукуючи в ньому «лазівки» для продовження терміну повноважень. 
 

PostHeaderIcon Правда про 23 лютого: більшовики капітулювали перед кайзером і встановили свято

   Імідж України

    Олександр Палій, історик
    інф. УНІАН

Щоб забути ганьбу поразки, її треба було перетворити на торжество... Навіщо святкувати день капітуляції Радянської Росії, ще й називати його днем захисника Вітчизни?..

Президент, прем’єр та інші офіційні особи дружно вітають громадян із Днем захисника Вітчизни, не надто вдаючись у деталі – з чим саме. Мовляв, „свято чоловіків” – і все тут. Ще два десятиліття тому історики затято сперечалися навколо того, що ж сталося 23 лютого 1918 року. Тепер уже не сперечаються. У більшовицькій пресі тих днів вони так і не знайшли жодного посилання на розгром німців, який нібито стався 23-го. Навпаки, 25 лютого більшовики включили гудки в самому Петрограді, щоб розбудити місто й прискорити запис добровольців у Червону армію, очікуючи наступу німців на столицю. 26 лютого Ленін повідомив соратникам, що столицю переноситься до Москви. Натомість відомо: 23 і 24 лютого – це дні „безумовної” капітуляції Радянської Росії перед кайзерівською Німеччиною. Щоб забути ганьбу, її треба було перетворити на торжество. Тому 23 лютого – це радше день захисника німецької кайзерівської вітчизни, ніж російської радянської, чи, тим більше – української.          Детальніше          

 

PostHeaderIcon "Українці візьмуться за вила проти Януковича", - Стецьків

   Політика
alt   Тарас СТЕЦЬКІВ, народний депутат України

Народний депутат із фракції НУ-НС Тарас Стецьків не погоджується із твердженням Арсенія Яценюка про те, що на сьогоднішній день об'єднання опозиційних партій немає сенсу. Про це він сказав в коментарі Gazeta.ua.
"Він думає особисто про себе. Суспільство не тільки вимагає, а й внутрішньо готове до того, щоб підтримати і вилитися в опозицію. Народ України хоче об'єднання. Яценюку треба почати їздити і говорити з людьми. Не на прес-конференціях і телеефірах, а на місцях – в селах та райцентрах. Йому там дуже швидко розкажуть, чого саме хочуть. Людям байдуже, хто буде лідером", - зазначив депутат. За словами Стецьківа, об'єднатися заважають амбіції Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока. "Кожен себе бачить єдиним і неповторним лідером, який має повести за собою український народ. Політичні вождики продовжують пиляти булаву. З людьми не спілкуються, бо сидять в телевізорі та в Інтернеті", - зауважив він.   
 

PostHeaderIcon Режим Януковича провалив ще один тест на демократію

   Політика

altГригорій НЕМИРЯ,
народний депутат України 5-го, 6-го скликань

Відмова України приєднатися до спільної заяви голів урядів Австрії, Чеської Республіки, Німеччини, Угорщини, Польщі та Словаччини стосовно Білорусі є ще одним підтвердженням того, що режим Януковича не дотримується на практиці демократичних цінностей, про «відданість» яким так часто говорять сам президент та його підлеглі.
Багато з того, що викликало справедливе обурення і протест Євросоюзу відбувається в Україні під прикриттям фальшивими гаслами «стабільності і порядку».          Детальніше

 

PostHeaderIcon Підкорення наукових вершин: внесок України

   Наука і освіта

Роман ЧЕРНІГА, доктор фізико-математичних наук, для ВН

altУ листопаді 2010 р. авторитетний британського часопис «The Economist»  надрукував  цікаву статтю «Підкорення наукових вершин», український переклад якої читач може знайти за адресою http://tyzhden.ua/Society/134.  На жаль, в тій статті нема жодних даних по Україні,  хоча наша країна досі вважається далеко не останньою в царині наукових досліджень. Можна  лише наближено  обрахувати, що наші науковці продукували у 80-ті роки ХХ ст. від   0.7  до 1.0 відсотка конкурентноздатної   наукової  продукції.  Це випливає з відомого факту,  що науковий потенціал УРСР становив приблизно 15--20 відсотків в колишньому СРСР, а дані по Росії ( у 80-х  роках – по СРСР)  в тій статті  наведено.
На противагу згаданій вище, ця  стаття  направлена на те, аби ввести дані по Україні в контекст  світового наукового процессу. Відразу наголошу, що скрізь нижче мова йде про конкурентну на світовому ринку наукову  продукцію.  У цей термін вкладається той  очевидний факт, що наукова продукція повинна містити нові достовірні наукові висліди (результати) , причому слово «нові» тут наріжне, бо воно означає новизну для людства, а не для конкретного НДІ, університету чи навіть такої великої країни, як Україна.   Результати  фундаментальних та прикладних  досліджень (зрозуміло, що є ще прикладні дослідження, безпосередньо  направлені на виробництво нових зразків приладів чи технологій, результати яких рідко  публікуються )   --  це, перш за все,  надруковані  статті  та    монографії.  Але  добре відомо,  що  далеко не все, що опубліковано, має  високу наукову вартість.  

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1246
mod_vvisit_counterВчора2831
mod_vvisit_counterЦього тижня12367
mod_vvisit_counterМинулого тижня29011
mod_vvisit_counterЦього місяця130303
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25584362