Закон про референдум може призвести до конституційного перевороту, - Мусіяка
Цей закон, прийнятий Верховною Радою минулого тижня, може призвести до конституційного перевороту. Про це В. Мусіяка заявив агентству ЛІГАБізнесІнформ.
"Закон не просто ризикований, він може остаточно перевернути нашу нехай і квазі, але все-таки правову систему держави. Цим документом можна будь-які зміни до Конституції внести або взагалі нову Конституцію прийняти, причому практично безконтрольно, без Верховної Ради.", - сказав він.
Відповідаючи на запитання, навіщо це потрібно Партії регіонів, Мусіяка припустив: ". Швидше за все, конституційна асамблея запропонує текст нової Конституції - тобто він буде освячений представниками інтелектуальної еліти. Потім президент зможе його ще змінити як завгодно, і документ буде винесений на референдум і узаконений. Так ми отримаємо неліцензовану внаслідок конституційного перевороту псевдоправову систему ".
Коментуючи заяву автора закону, регіонала Дмитра Шпенова про те, що документ відповідає вимогам Венеціанської комісії, Мусіяка сказав:. "Шпенов - просто гвинтик держави в цьому механізмі. Він навіть не розуміє, що написав. Швидше за все, він сам і не писав, йому просто дали законопроект підписати та внести до Верховної Ради ".
"З вимогами Венеціанської комісії розходиться як мінімум передбачена законом можливість виносити на референдум одночасно кілька запитань", - зазначив він, додавши, що Венеціанська комісія рекомендує обмежувати кількість питань, винесених на референдум, щоб люди могли спокійно розібратися в тому, що їм пропонується. "Коли є купа питань, то під їх прикриттям можна все що завгодно протягнути", - вважає він.
"Крім того, процедура формування комісій для організації і проведення референдуму все зводить до того, що цим процесом керуватиме влада, а партії та громадські організації будуть усунуті", - підсумував Мусіяка.
Нагадаємо, парламентська фракція Партії регіонів минулого тижня майже непомітно, під завісою скандалів у проблемних округах, прийняла Закон "Про всеукраїнський референдум". Документ, підготовлений народним депутатом від ПР Дмитром Шпеновим, пролежав у Верховній Раді без розгляду більше двох років - у 2010-му він був забракований і відправлений на повторне друге читання. 6 листопада законопроект прийняли 265-ма картками для голосування - у первозданному, не відредагованому вигляді. Тепер закон чекає на підпис президента.
Інф.: ЛІГАБізнесІнформ
Коментарі