altОдин з авторів чинної Конституції, професор Віктор Мусіяка назвав прийнятий парламентом закон про всеукраїнський референдум вкрай ризикованим - він може перевернути правову систему держави.
Цей закон, прийнятий Верховною Радою минулого тижня, може призвести до конституційного перевороту. Про це В. Мусіяка заявив агентству ЛІГАБізнесІнформ.

"Закон не просто ризикований, він може остаточно перевернути нашу нехай і квазі, але все-таки правову систему держави. Цим документом можна будь-які зміни до Конституції внести або взагалі нову Конституцію прийняти, причому практично безконтрольно, без Верховної Ради.", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, навіщо це потрібно Партії регіонів, Мусіяка припустив: ". Швидше за все, конституційна асамблея запропонує текст нової Конституції - тобто він буде освячений представниками інтелектуальної еліти. Потім президент зможе його ще змінити як завгодно, і документ буде винесений на референдум і узаконений. Так ми отримаємо неліцензовану внаслідок конституційного перевороту псевдоправову систему ".

Коментуючи заяву автора закону, регіонала Дмитра Шпенова про те, що документ відповідає вимогам Венеціанської комісії, Мусіяка сказав:. "Шпенов - просто гвинтик держави в цьому механізмі. Він навіть не розуміє, що написав. Швидше за все, він сам і не писав, йому просто дали законопроект підписати та внести до Верховної Ради ".

"З вимогами Венеціанської комісії розходиться як мінімум передбачена законом можливість виносити на референдум одночасно кілька запитань", - зазначив він, додавши, що Венеціанська комісія рекомендує обмежувати кількість питань, винесених на референдум, щоб люди могли спокійно розібратися в тому, що їм пропонується. "Коли є купа питань, то під їх прикриттям можна все що завгодно протягнути", - вважає він.
"Крім того, процедура формування комісій для організації і проведення референдуму все зводить до того, що цим процесом керуватиме влада, а партії та громадські організації будуть усунуті", - підсумував Мусіяка.

Нагадаємо, парламентська фракція Партії регіонів минулого тижня майже непомітно, під завісою скандалів у проблемних округах, прийняла Закон "Про всеукраїнський референдум". Документ, підготовлений народним депутатом від ПР Дмитром Шпеновим, пролежав у Верховній Раді без розгляду більше двох років - у 2010-му він був забракований і відправлений на повторне друге читання. 6 листопада законопроект прийняли  265-ма картками для голосування - у первозданному, не відредагованому вигляді. Тепер закон чекає на підпис президента. 

Інф.: ЛІГАБізнесІнформ  

Коментарі