ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Звернення Національної спілки письменників України

   Звернення
alt                         Звернення 
  до посольств іноземних держав в Україні, до     міжнародних інституцій, світового письменства  


Виняткові обставини змушують українських письменників
звернутися до вас із проханням підтримати нас у захисті своїх законних прав. Національна спілка письменників України є власником майна, яке було надбане впродовж вісімдесяти років працею цілих поколінь вітчизняних майстрів слова. Сьогодні влада президента
Януковича в особі її правоохоронних органів провадить брутальний наступ на українське письменництво, на саму Національну спілку письменників, як опозиційну громадську організацію
та її майнові права, намагаючись відібрати у нас Будинки Творчості в Ялті та Коктебелі. Зазіхаючи на ласі об’єкти Південного узбережжя Криму, влада свавільно втручається у діяльність громадської організації, якою є НСПУ, вдаючись до відвертого рейдерства.   Детальніше
 

PostHeaderIcon Україна на санскриті — держава Сонця

   Культура і духовність
 
alt
Вивчаючи санскрит, учений Василь Кобилюх довів, що ця мова походить із… праукраїнської. "У знанні рідної мови та істо­рії криється міць кожного наро­ду",— переконаний поет, санск­ритолог Василь Кобилюх. За ба­жання віднайти витоки рідної мови та трактувати історію не очима сусідів, а власними дослідженнями, чоловіка навіть переслідували. Проте це не завадило його сен­саційним відкриттям. Разом зі сво­їми англійськими та французьки­ми колегами вчений небезпід­ставно доводить праукраїнське коріння санскриту.
- Що для вас особисто означає санскрит та які перші враження від вивчення цієї мови?
 - Коли переклав частину цієї таємничої мови, був вражений ве­ликою кількістю праукраїнських слів. І прикро засмучений, що про це досі не знають пересічні україн­ці.
Ще 1875 року в Росії на презен­тації семитомного санскритсько-російського словника його фран­цузькі та німецькі автори заявили, що ця мова не лише подібна до ма­лоросійської, а є праукраїнською.   Детальніше
 

PostHeaderIcon Інтерв'ю Сергія Грабовського порталу ВОЛЯ НАРОДУ

   Стратегія для України

altПортал ВОЛЯ НАРОДУ публікує інтерв’ю політиків та авторитетних представників громадськості на найактуальніші теми, які є визначальними для стратегії України.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання ВН
Сергія ГРАБОВСЬКОГО — відомого публіциста, журналіста, політолога, історика, члена Асоціації українських письменників, кандидата філософських наук, автора багатьох книг. 


1. Яким має бути механізм контролю народу за владою?

-  За умов нинішнього владного режиму жодні механізми не спрацюють – бо вони і чинний владний режим апріорі несумісні. Скажіть, який міг би бути контроль народу за владою Сталіна? Чи Трухільо? Чи Кім Чен Іра? Он у Єгипті що вийшло на фініші президентства Мубарака, а це ж зовсім іншого типу постать, це не диктатор, це освічений авторитарний правитель, бойовий маршал, який на момент вступу на посаду не був помічений у жодному корупційному діянні. Але природа певного типу режимів така, що вона – як у випадку з більшовиками – викидає на політичне узбіччя і призводить до смерті Бухаріна та Скрипника – діячів нетоталітарного штибу – і підносить Сталіна та Постишева, а як у єгипетському випадку – перетворює через 30 років правління енергійного реформатора та борця із корупцією на корупціонера та уособлення застою. Тому треба рішуче змінювати і конструкцію владного механізму, самого політичного режиму, і персонажів, які зараз на чолі країни. А разом із тим слід будувати механізми контролю.

 

PostHeaderIcon Депутатам байдуже,звідки взяли 33 мільйони на резиденцію Януковича

   Гаряча тема
altІнф. "Дух волі"
                                                                                        
Отака боротьба з корупцією! Депутати відмовились вимагати
 інформацію про використання 33 млн гривень на ремонт президентської резиденції Синьогора. Так, за цей запит проголосували лише 33 депутати.
Запит від бютівця Володимира Яворівського адресувався до президента. Він стосувався використання 33 мільйонів гривень на ремонт резиденції Синьогора, "збудованої лише 8 років тому, коли, за інформацією уряду, немає коштів на кінематографію, придбання автомобілів швидкої меддопомоги, на оплату компенсацій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та інші соціальні видатки". Як відомо, підприємство "Гарант" Львівської організації глухих відремонтує резиденцію президента Віктора Януковича за 33 мільйони гривень. Відповідний тендер підприємство виграло наприкінці минулого року.
 

PostHeaderIcon Шкляр відмовився від Шевченківської премії. Через Табачника

   Заяви

Сьогодні лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича із заявою, в якій просить перенести нагородження його Шевченківською премією.
Подаємо текст заяви: 


                    Шановний пане Президент!

Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане Президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію.

З повагою Василь Шкляр         Детальніше

 

PostHeaderIcon Коли створимо політичну українську націю?

   Публікації
alt
  Олег РОМАНЧУК, кандидат філологічних наук,
  шеф-редактор журналу "Універсум"

Політики не втямили важливості здійснення своєрідної конверсії свідомості від колоніальної до державницької, яка полягає в утвердженні націо­нальної та людської гідності, знищенні рецидивів/реліктів совєтськості, прищепленні відчуття самобутності, неповторності, виробленні твердих рис самоповаги, загальноукраїнської спільності.                           
Йдеться про творення єдиного державотворчого народу, про інтегру­вання етнічних українців і тих громадян Укра­ї­ни інших національностей, які духовно та ідеологічно тяжіють до українства, в єдину політичну націю.
Нині духовний фактор важливіший за матеріальний. І це дуже добре розуміє Росія. Підтвердженням цьому є тотальне завоювання нею українського інформацій­ного простору. Як наслідок, в Україні триває холодна громадянська війна. Світоглядна.     Детальніше
 

PostHeaderIcon Мирослав Маринович про єдність українських церков

   Релігія
  Мирослав МАРИНОВИЧ, інф. газети ГАЛИЧИНА

Відомий український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, філософ, один із провідних аналітиків у сфері релігійних відносин в Україні, проректор Українського католицького університету М. Маринович розповідає про своє бачення духовного світу України та сучасні виклики, які постали перед українським християнством. 

     Мені імпонує перспектива, що постає з концепції єдиної Київської Церкви, яку озвучив Блаженніший Любомир, зокрема у зверненні «Один Божий народ у краї на Київських горах». Там українські Церкви київської традиції є активними учасниками «лабораторії екуменізму», як назвав Папа Іван-Павло II всю християнську Україну. Існує виразна можливість, що, діючи задля досягнення безпосередньої мети — об’єднання гілок давньої Київської Церкви, ми зможемо внести свій великий вклад у нормалізацію міжцерковних стосунків у світі загалом.    Детальніше
 

PostHeaderIcon Інтернет як інструмент політичної комунікації в Україні

   Громадянське суспільство
altВасиль КЕДИК, політолог, для УП

Технології, до яких ми всі так звикли, відіграють важливе значення для комунікації всередині політичного поля – як
локального, національного, так і світового масштабу.
Навіть в авторитарних режимах люди мають доступ до мережі. Правда, рівень доступу в таких державах тяжіє до контролю мережевої свободи з боку влади, і корелюється залежно від рівня грамотності та купівельної спроможності населення.      
Уперше вирішальну роль інформації у функціонуванні політичної системи виділив німецький політолог Карл Дойч ще в 70-80 роках минулого століття. Його модель побудована на потоках інформації всередині політичної системи та комунікаціях – формальних і неформальних – між політичними суб'єктами всіх рівнів, та між ними й громадськістю. Фактично, політичне життя зводиться до сукупності комунікативних механізмів. 
Сьогодні ця модель як ніколи актуальна.    Детальніше

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2029
mod_vvisit_counterВчора3723
mod_vvisit_counterЦього тижня5752
mod_vvisit_counterМинулого тижня27201
mod_vvisit_counterЦього місяця29425
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24880758