ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Акт відновлення Української держави 30 червня 1941 року – важлива віха неперервності Українського державотворення

   Гаряча тема
 Портал ВОЛЯ НАРОДУ поздоровляє всіх із знаменною датою – 70-річчям із дня проголошення у Львові Акту відновлення Української держави.
Акт було проголошено 30 червня 1941 р. У львівському будинку «Просвіти» у Львові  З цієї нагоди Львівська радіостанція повідомила про Акт народ України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького, а  на башті Князівської гори було піднято національний прапор.
 
Цей Акт, підписаний Головою Національних Зборів Ярославом Стецьком,  розпочинався словами: «Волею Українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України».
 

PostHeaderIcon Конституційні пристрасті

   Право
 Сергій ГРАБОВСЬКИЙ, для radiosvoboda.org

Український конституціоналізм має тривалу, цікаву й драматичну історію: від Литовського Статуту (званого ще «шляхетською конституцією»), від Березневих статей 1654 року (за якими московський цар на території України мав правити як конституційний монарх), від Гадяцького трактату (за яким Велике Князівство Руське мало отримувати не тільки обраного гетьмана, а й Національні збори) – і до Конституції УНР (виборче право для жінок на два роки раніше, ніж у США) та до Універсалу УГВР (національно-демократичні засади майбутньої держави). 15 років тому, коли була ухвалена Конституція України, здавалося, що ледь не півтисячолітні традиції конституціоналізму, нарешті, знайшли гідне втілення в Основному Законі, який виглядав – попри певні недоліки – як один із найдосконаліших на пострадянському просторі.
Але не склалося, як гадалося.
 

PostHeaderIcon Конституція Пилипа Орлика: зв'язок із сьогоденням

   Історія
 Інф. ВН

Сьогодні, в день прийняття Конституції України, варто ще раз звернутися до нашої першої Конституції - Конституції Пилипа ОРЛИКА (1710 року).
Ми без коментарів наводимо лише деякі статті цієї Конституції, які актуальні досі і звучать як послання крізь століття і дороговказ нам, нащадкам славного гетьмана.


Про важливість єдиної Української православної церкви:
 

PostHeaderIcon Конституції України - 15 років!

   Гаряча тема
 Шановні українці!
Портал ВОЛЯ НАРОДУ щиро вітає Вас з Днем Конституції!
Всі ми пишаємося тим, що першою в Європі Конституцією була прийнята в 1710-му році Конституція Гетьмана Запорозького війська Пилипа Орлика.
Ми пишаємось тим, що 29 квітня 1918 року була прийнята Конституція Української Народної Республіки, хоч уже через кілька годин після її схвалення Україну окупували іноземні війська.
Нарешті, 15 років тому, 28 червня 1996 року була прийнята Конституція України, яка вкотре, але назавжди відновила свою незалежність.
Звичайно, прикро усвідомлювати, що Основний Закон держави всі ці роки зневажався і нехтується теперішньою владою, яку не можна вважати легітимною.
 

PostHeaderIcon Америка продовжує відкривати для себе Шевченка

   Імідж України
 Сьогодні, 27 червня, минає 47 років із дня відкриття у 1964 році пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашинґтоні.
 Символічно, що саме напередодні цієї дати, вчора відбулось урочисте відкриття пам'ятника Кобзареві в столиці Канади Оттаві (фото: ukremb.ca  ). Про це
повідомляє прес-служба заступника голови Верховної Ради України Миколи Томенка.
Віце-спікер, який перебуває з офіційним візитом у Канаді разом з народним депутатом Євгеном Сусловим, 26 червня взяв участь в урочистому відкритті пам'ятника Кобзарю роботи всесвітньо відомого канадського скульптора українського походження Лео Мола.
Томенко назвав відкриття пам'ятника Т. Шевченку в Оттаві історичною подією як для України, так і для Канади.
 

PostHeaderIcon Підприємці заявляють про чергові протиправні дії влади

   Заяви
 25.06.2011 р. Координаційна Рада Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України звернулась до Адміністрація Президента України, Кабінету міністрів України та Верховної Ради України із "Заявою з приводу планованих змін у сфері  оподаткування та регулювання бізнесу".
У ній, зокрема, говориться: "Владні структури не сприйняли до відома та й не зрозуміли мотиву дій підприємництва ні під час Податкового Майдану, ні під час Автомайдану. Топтання ногами чинного законодавства та Конституції набувають все більш цинічних форм...
 Ми розуміємо, що уряд своїми хаотичними кроками хоче виправити цілий ряд власних помилок, паралельно з цим зменшивши спротив найбільш активних протестних верств нашого суспільства та максимально відтермінувати час власної відставки".  Повний текст
 
 
 

PostHeaderIcon Суд проти Тимошенко може призвести до Майдану - політологи

   Політика
 Політологи не виключають можливості виникнення нового Майдану в результаті слухання судових справ проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. "Якщо складуться такі обставини, як твердий вирок Луценку, засудження ще якихось громадських активістів, і вони будуть сприйматися несправедливими, і все це накладатиметься на істотне погіршення соціальної ситуації в країні, тобто політичні причини об'єднаються із соціально- економічними,... тоді ймовірність Майдану дуже істотно виросте", - вважає політолог Володимир Фесенко.
 

PostHeaderIcon Інфантильність української опозиції

   Політика
 Юрій ЛУКАНОВ 

         Опозиція — наче маленька дитина
         
Якщо опозиція здійснить декларовані наміри, то вона виглядатиме, як безпорадна дитина. Ідеться про те, що парламентські фракції «БЮТ-Батьківщина» і «Наша Україна — Народна Самооборона» мають намір звернутися до європейських країн з вимогою заборонити в’їзд до країн ЄС деяким українським посадовцям. А саме тим, які здійснюють політичні репресії.
З одного боку, зрозумілий мотив таких намірів опозиційних політичних організацій. Владна команда відверто здійснює так зване вибіркове правосуддя, коли судять винятково не владних політиків. При цьому команда Януковича не слухає жодних аргументів, які лунають не з її середовища. Єдиний, до кого вони мусять дослухатися, це Захід. Саме до нього й апелюють гнані політичні сили.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2276
mod_vvisit_counterВчора4218
mod_vvisit_counterЦього тижня14400
mod_vvisit_counterМинулого тижня31552
mod_vvisit_counterЦього місяця78930
mod_vvisit_counterМинулого місяця121958
mod_vvisit_counterЗа весь час24801944