ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Росіяни про криваві репресії радянських карателів проти українців

   Історія
  Стаття подається в українському перекладі. Оригінал тут:  http://www.newsland.ru/news/detail/id/717772/cat/94/ 

70 років тому на Західну Україну накотилася нова, потужна хвиля більшовицьких репресій.

Передчуваючи свою неминучу втечу, «визволителі» масово кидали в тюрми всіх, хто насмілювався хоча б словом запротестувати проти нових порядків. Тисячі українців потрапили за грати тільки тому, що не приховували свого ставлення до нового ладу.
Сімдесят років тому ці люди доживали свої останні дні в переповнених камерах в'язниць в Галичині, на Буковині та Волині. З початком війни, у червні 1941 року, більшість цих заарештованих по-звірячому закатовано. Уникнути смерті вдалося одиницям.
 

PostHeaderIcon За рік дві третини українців відчули себе біднішими

   Соціологія
   За останній рік у більшості українців погіршилося матеріальне становище, причому все частіше населення схильне звинувачувати в цьому не попередню, а діючу владу. Це показало опитування, проведене компанією "Українське демократичне коло".
На погіршення свого матеріального становища за останні 12 місяців вказали дві третини українців (66,8%). Чверть опитаних (26,3%) відзначила, що їх достаток не змінився. У 5,9% матеріальна забезпеченість навіть покращилася. Не змогли визначитися 1% опитаних.
На погіршення матеріального становища скаржаться у всіх регіонах приблизно в рівній мірі: у західному - 65%, у центральному - 69,6%, у південному - 64,7%, у східному - 67,6%.
 

PostHeaderIcon Крах СРСР як етап напіврозпаду Російської імперії (Розділи 16-20)

   Публікації
 Володимир ПИЛИПЧУК,
народний депутат України 1-го та 2-го скликань,
академік Академії економічних наук України, професор,
спеціально для
ВН


     Зміст статті

1.  Крах СРСР – процес закономірний
2.  Крах першої  Російської імперії – царської Росії
3.  Крах доктрини комуністичної економіки в період 
     «військового комунізму»

4.  Економіка планового геноциду
5.  Ідея комунізму - утопічна
6.  У кого не було влади в СРСР?
7.  Російські комуністи – владна каста СРСР

 

PostHeaderIcon Українська діаспора – невід'ємна складова нації

   Українці за кордоном
 Мирослава РОЗДОЛЬСЬКА, член Спілки журналістів України і Північної Америки, голова Всеамериканської громадської організації "Нова Українська  Хвиля",
для "Української правди"

Українська діаспора в США – це не тільки друге чи третє покоління народжених в Америці. Це нова, сучасна генерація українців з України, понад 60 відсотків яких змогли реалізувати себе за фахом, на 16% здобутим в Україні, 45% – за новим, отриманим у США. Подібні тенденції в діаспорі Канади та європейських країнах.
Особливість сучасної української діаспори в тому, що значну її частину становлять громадяни України, які живуть за кордоном. Згідно з Конституцєю України вони користуються правом обирати президента України, депутатів ВР, але позбавлені права бути обраними.    Детальніше
 

PostHeaderIcon Країна «відкатів»

   Гаряча тема
 Інф. газети "Сегодня" , фото: kyivpost.ua

Держзакупівлі: схема, за якою крадуть в рік мільярди!
Як роблять гроші на дорогах. У нашій країні «освоєння» бюджетних коштів – один із найприбутковіших  видів бізнесу, а іноді – і головний сенс перебування того чи іншого чиновника на своєму посту.
Як роблять гроші на ремонтах: завищують обсяги робіт і приховують знижки, а тендери - для своїх. 
«Сегодня» виявила корупційні схеми і корупційні розцінки. «Відкати» чиновників зазвичай складають 30%-40% від суми закупівлі, а буває доходять і до 70%! Кошти повинні надійти від переможця тендера до його організаторів протягом 10 днів через низку транзитних фірм і «яму-конверт».
Газета пропонує 9 способів подолати корупцію.
 
 

PostHeaderIcon Янукович проігнорував журналістів

   Гаряча тема
 Інф. УНІАН

Сьогодні зранку журналісти зібралися під резиденцією Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, щоб перевірити, чи виконується рішення суду щодо заборони працівникам ЗМІ проводити акцію протесту під державною резиденцією глави держави "Міжгір’я".
Як передає кореспондент УНІАН, біля центральних воріт резиденції близько 8.00 зібралося більш як 60 журналістів.Після 9-ї години ранку з резиденції виїхав кортеж Президента України і проїхав повз журналістів.
                                       Детальніше 
Детальніше
 
 

PostHeaderIcon Українські журналісти рвуться в "Міжгір'я"

   Громадянське суспільство
6 червня в День свого професійного свята українські журналісти вимагатимуть виконання обіцянки Президента України Віктора Януковича продемонструвати свою резиденцію "Міжгір'я".
Про це йдеться у прес-релізі руху "Стоп цензурі!".
Журналісти проведуть мирну акцію в селі Нові Петрівці біля в'їзду до президентської резиденції "Міжгір'я".
"Мета – домогтися прозорості щодо проживання Президента в резиденції «Міжгір’я» в Нових Петрівцях, з приводу якої було зроблено низку журналістських розслідувань. Виконавши свою обіцянку, надану рівно рік тому в День журналіста, Президент міг би продемонструвати політичну відповідальність та справжній намір боротися з корупцією", - сказано у повідомленні.
 

PostHeaderIcon Євген Петрушевич. Життя, віддане Україні

   Історія
Завтра виповнюється 148 років із дня народження Євгена Петрушевича - першого Президента Західноукраїнської Народної Республіки (1 листопада 1918— 22 січня1919) та Президента "Української Національної Ради" (19 жовтня 1918— 
1 листопада 1918)


Євген Петрушевич народився 3 червня 1863 р. у м. Буськ, нині Львівської області, в сім’ї греко- католицького священика. Батько був знавцем української історії й літератури, людиною широкого духовного кругозору, глибокої національної свідомості. Відповідно виховав своїх трьох своїх синів.
Після закінчення Академічної гімназії записався на студії правничого факультету Львівського університету. Вже в студентські роки став одним із лідерів молодіжного руху, очолював «Академічне братство». Після отримання ступеня доктора права відкрив у м. Сокаль (нині Львівської обл.) адвокатську канцелярію. Виявив себе талановитим організатором суспільно-політичного й культурно-освітнього життя у віддаленому від галицької столиці повіті.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1918
mod_vvisit_counterВчора4218
mod_vvisit_counterЦього тижня14042
mod_vvisit_counterМинулого тижня31552
mod_vvisit_counterЦього місяця78572
mod_vvisit_counterМинулого місяця121958
mod_vvisit_counterЗа весь час24801586